Firma CIAT poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży nowej serii chłodzonych powietrzem agregatów chłodniczych POWERCIAT o stałej prędkości, dostępnych na zakres mocy od 270 do 1500 kW
Posterunek policji Colindale w zachodnim Londynie podlega obecnie pracom renowacyjnym prowadzonym przez MPS (Metropolitan Police Service) w ramach programu Custody Improvement. Do chłodzenia i ogrzewania tego obiektu wybrano klimakonwektory Coadis Line comfort produkowane przez firmę CIAT. Pozwalają one zredukować pobór mocy i poprawić jakość powietrza oraz mogą być z łatwością adaptowane do wszystkich konfiguracji pomieszczeń.
OPERA to najnowsza seria suchych chłodnic wentylatorowych ( drycooler’ów) i skraplaczy chłodzonych powietrzem firmy CIAT. Jest to ekonomiczne rozwiązanie wykorzystujące standardowe moduły. W skład serii wchodzi 4500 modeli, które są doskonale dopasowane do wielu różnych zastosowań. Oferując taką samą sprawność jak poprzednia generacja, seria OPERA jest przeciętnie o 15 % wydajniejsza energetycznie - w zależności od opcji różnica ta może wynieść 50%. Moc dostępnych jednostek sięga do 1100 kW.
Instalacja 230 klimakonwektorów kasetowych COADIS2 –HEE (High Energy Efficiency - wysokiej wydajności energetycznej) w znacznym stopniu przyczyniła się do tego, że Bluebox uzyskał certyfikat MINERGIE® - jako pierwszy budynek na świecie wyposażony w tego typu urządzenia. Wykorzystanie napędów bezszczotkowych pozwala urządzeniom klimatyzacyjnym na pracę ze zmienną prędkością i stałe dostosowanie do warunków termicznych występujących w budynku.
Mauritius Commercial Bank Ltd (MCB), jeden z pierwszych i najważniejszych banków komercyjnych na Mauritiusie z siedzibą w Port Louis, jest w trakcie realizacji futurystycznego projektu swojego nowego budynku. Budowa jest zlokalizowana na terenie parku technologicznego Ebene Cyber City. Bank MCB zdecydował się na wykorzystanie w trakcie budowy najnowszych technologii oszczędzających energię. Zastosowanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska pozwoli w trakcie eksploatacji budynku (ma być on oddany do użytku w 2011 r.) zaoszczędzić nawet do 32% energii w porównaniu z konwencjonalnym budynkiem takiej samej wielkości.
Nowa generacja urządzeń DYNACIAT POWER – tzw. agregatów wody lodowej (chillerów) i wodnych pomp ciepła – stanowi optymalne rozwiązanie w zakresie ogrzewania i chłodzenia dla wszelkiego rodzaju biur, jednostek medycznych, firm przemysłowych, urzędów oraz wielu innych. Urządzenia wyróżniają się na tle tradycyjnych chillerów wyjątkową efektywnością energetyczną - osiągają wartość 6,17 wg wskaźnika ESEER ( European Seasonal Energy Efficiency Ratio), co oznacza spełnienie bardzo restrykcyjnych norm. Seria DYNACIAT POWER przeznaczona jest do instalacji w pomieszczeniach technicznych i charakteryzuje się bardzo zwartą zabudową – jednostki generują do 200 kW mocy na metr kwadratowy zajmowanej powierzchni.
Easy CIATControl to najnowszej generacji system sterowania i kontroli, zaprojektowany przez firmę CIAT. System ten zapewnia kontrolę nad wszystkimi aspektami działania układów typu HYSYS (modułowe rozwiązania obiegu wody), takimi jak: produkcja energii, działanie jednostek w pomieszczeniach i kontrola jakości powietrza. Łatwy w obsłudze interfejs CIATControl, poprzez ekran dotykowy, sprawia, że bardzo łatwo można w tym systemie zoptymalizować zarządzanie ogrzewaniem (latem - sterowanie klimayzacją i kontrolę jakości powietrza dla poszczególnych jednostek, pomieszczeń lub stref). Szczególnie przydatne okazuje się takie rozwiązanie dla małych i średnich powierzchni użytkowych budynków (od 500 do 2500 m2). Easy CIATControl to idealny system kontroli kondycjonowania budynków biurowych, hoteli oraz domów dla osób starszych.
Kanadyjska firma CIAT oferuje ponad 50 wersji układów schładzania powietrza z serii Major Line o mocy w zakresie od 700 W do 9 kW (zgodnie z klasyfikacją Eurovent). Ich nowoczesna stylizacja powoduje, że mogą być łatwo wpasowane w dowolne wnętrza, a ich zużycie energii jest o ok. 20% niższe w porównaniu z analogicznymi modelami poprzedniej generacji. By uzyskać 20% oszczędność energii, firma CIAT i jej inżynierowie zaprojektowali zupełnie nową geometrię przepływów. Przeprowadzono wiele badań i analiz przepływu powietrza. Szczególną uwagę zwrócono również na poprawę wydajności nowych silników.