• 1
  • 2
Leuze PL

Technologia czujników tworzy przyszłość handlu detalicznego

W logistyce dystrybucji handlu spożywczego zachodzą obecnie ważne zmiany: coraz więcej sprzedawców wykorzystuje mikro-centra logistyczne (MFC - Micro-Fulfill¬ment Centers), po to żeby stawić czoła wyzwaniom stawianym przez handel detaliczny online; oznacza to, że zamówienia są kompletowane niedaleko od klienta. Technologia czujników potrzebna do obsługi takich zamówień musi spełniać określone wymagania. Leuze oferuje rozwiązania dostosowane do takich zastosowań.

norelem

Integracja standardowych komponentów maszyn z procesami cyfrowymi będzie kształtować przyszłość przemysłu wytwórczego

Stale rosnący poziom integracji procesów cyfrowych w sektorze produkcji stanowi jedną z rewolucyjnych zmian, której wpływ odczuwa obecnie cały przemysł. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem wyjaśnia, dlaczego dane i standardowe komponenty maszyn są kluczem do cyfryzacji i transformacji branży wytwórczej.

norelem

Stalowe nerwy - komponenty ze stali nierdzewnej zapewniają wytrzymałość i bezpieczeństwo

Niskie wymagania konserwacyjne i atrakcyjny wygląd stali nierdzewnej oraz jej wyjątkowe właściwości sprawiają, że stanowi ona częsty wybór do wielu zastosowań inżynieryjnych. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, objaśnia zalety stali nierdzewnej i przygląda się różnym aplikacjom, w których można wykorzystać komponenty wykonane z tego materiału.

Cognex Germany Inc

System wizyjny 3D dla wszystkich przypadków

Nowy system wizyjny 3D umożliwia sprawniejszą kontrolę części w 3D. Jest to teraz tak łatwe, jak przy użyciu inteligentnej kamery 2D. Wcześniej kontrola optyczna w 3D wymagała dużego nakładu prac programistycznych. Nowa technologia firmy Cognex to lepsza jakość obrazu, uproszczone tworzenie aplikacji i szeroki zakres narzędzi do kontroli 3D. Funkcje te znacznie rozszerzają zakres zastosowań w automatyce przemysłowej.

FAULHABER GROUP

PRZEWAGA NA STARCIE RATUJE ŻYCIE

Osoby doświadczające objawow takich jak kaszel, gorączka, bole głowy lub mięśni, w obecnych czasach starają się, najszybciej jak to tylko możliwe, dowiedzieć, czy ich infekcja to COVID, przeziębienie czy też grypa. Najprościej taki wynik uzyskać z wymazu. Probka może zostać przesłana do dużego laboratorium lub – w celu uzyskania jeszcze szybszych wynikow – zbadana na miejscu, przy pacjencie, w tzw. systemie point-of-care (PoC). W obu przypadkach napędy FAULHABER gwarantują niezawodną analizę i zapewniają diagnostyczną przewagę na starcie.

FAULHABER GROUP

Potrójna współpraca momentu obrotowego, prędkości i precyzji. Wyzwania? Zapraszamy do środka!

Wiele zastosowań wymaga napędu posiadającego centralny otwór, przez który mogą przechodzić np. kable, światło lub części urządzeń. Za przykłady mogą służyć takie dziedziny jak optyka i fotonika, wykorzystywane w systemach sterowania laserowego oraz automatyka i robotyka z systemami operującymi półprzewodnikami (rysunek 1). Dotychczas zastosowanie tradycyjnych systemów zawsze oznaczało pójście na kompromis. Apertury w wydrążonych wałach zazwyczaj były dość małe, same napędy powolne i ciężkie, a mechaniczna integracja wymagała mnóstwa pracy. Teraz nowy bezpośredni napęd oferuje obiecującą alternatywę. Jego spora apertura posiada średnicę 40 mm, a dzięki technologii silnika krokowego osiąga równowagę pomiędzy prędkością i momentem obrotowym a wielkością i masą.

FAULHABER GROUP

NIEZAWODNOŚĆ POŚRÓD BURZY ELEKTROMAGNETYCZNEJ

Prąd lektryczny oraz impulsy elektromagnetyczne chodzą ze sobą w parze. Impulsy te mogą mieć niezwykle zakłócający wpływ, np. na wszechobecne urządzenia elektroniczne, które nas otaczają. Dlatego producenci pojazdów muszą między innymi weryfikować kompatybilność elektromagnetyczną (EMC) swoich produktów. Co więcej, same pojazdy są pełne czułych urządzeń elektronicznych oraz są testowane w specjalistycznych laboratoriach EMC. Panujące tam warunki są nieprzyjemne dla ludzi. Aby mieć oko na wszystko podczas testów, stosowane są systemy kamer. Firma mk- messtechnik specjalizuje się w takich systemach. Silniki FAULHABER zastosowane w głowicach obrotowych zapewniają dokładne pozycjonowanie zdalnie sterowanych modułów.

FAULHABER GROUP

IRONHAND SUPERMOC POD KONTROLĄ

Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego stanowią jedną z najczęstszych chorób zawodowych w Unii Europejskiej i Ameryce Północnej oraz najczęstszą przyczynę długotrwałej nieobecności w pracy. Dolegliwości kończyn górnych związane z pracą w całej UE pociągają za sobą koszty rzędu 2,1 miliarda euro rocznie i stanowią 45% wszystkich chorób zawodowych. Wearables, czyli technologia do noszenia, oferuje sposoby na zmniejszenie częstości występowania takich urazów. Ironhand® szwedzkiej BIOSERVO TECHNOLOGIES to miękka robotyczna rękawica wzmacniająca chwyt z wykorzystaniem opatentowanej technologii SEM. Wspomaganie siły chwytu poszczególnych palców jest możliwe dzięki zastosowaniu napędów FAULHABER.

FAULHABER GROUP

Silniki miniaturowe - bez nich międzynarodowa logistyka byłaby bez szans

Więcej, szybciej, dalej – wszystko należy dostarczyć we właściwe miejsce we właściwym czasie – światowy obieg towarów napędza gospodarkę i stwarza wyzwania dla wszystkich jego uczestników. Funkcjonuje wyłącznie dzięki zastosowaniu automatyzacji w ramach łańcucha dostaw, co byłoby nie do pomyślenia bez całej armii silników miniaturowych o wysokiej wydajności. Silniki te często muszą wytwarzać znaczne siły w warunkach dużego ograniczenia przestrzeni oraz, przede wszystkim, muszą zawsze działać niezawodnie w warunkach pracy ciągłej. To dlatego napędy FAULHABER wykorzystuje się do tych wymagających zastosowań.

NSK

Wskazówki dotyczące wymiany łożysk piast kół

W przypadku napraw pojazdów firma NSK dąży do tego, aby technicy i mechanicy samochodowi mogli je wykonywać szybciej, bezpieczniej i bardziej niezawodnie. Z tego powodu nabywcy rozwiązań NSK ProKIT otrzymują w 100% oryginalne łożyska wraz ze wszystkimi komponentami potrzebnymi do szybkiej i fachowej wymiany łożysk piast kół. Łożyska tego typu nie należą do najprostszych do zainstalowania części, dlatego firma NSK zapewnia dodatkowe wskazówki i porady, które pomogą uniknąć typowych błędów.

  • 1
  • 2

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP