Firma HMS Networks zaprezentowała rozwiązanie Anybus® Wireless Bolt II, które oferuje funkcje przemysłowego punkt dostępowego Wi-Fi 5 (AP)
i klienta bezprzewodowego systemu dystrybucji (WDS). Pozostając tak samo przyjaznym dla użytkownika jak poprzednie modele, Wireless Bolt II oferuje jeszcze większą trwałość, bezpieczeństwo i wydajność. Dzięki wyższym prędkościom i zwiększonej przepustowości oferuje doskonałe uzupełnienie istniejącej gamy rozwiązań Wireless Bolts, stanowiąc idealny wybór do zastosowań wymagających wysokich szybkości przesyłania danych.
Firma BTG, potrzebując rozwiązania, które pozwoliłoby systemom pomiaru położenia IRM400 przesyłać dane w czasie rzeczywistym w ramach różnych sieci przemysłowych, wybrała ofertę Anybus firmy HMS Networks, co zapoczątkowało ich współpracę i przyjaźń.
HMS Networks wprowadza obecnie na rynek nową wersję rozwiązania Ixxat SafeT100, która umożliwia użytkownikom implementację bezpiecznych modułów We/Wy dla protokołu FSoE – Functional Safety over EtherCAT. Nowa wersja modułu, dostępna wcześniej dla PROFIsafe i CIP Safety, obsługuje protokół Safety Functional over EtherCAT zgodnie z ETG 5100 V1.2.0.
Roboty potrzebują wyposażenia dodatkowego do wydajnej pracy. Ale jaki jest najłatwiejszy sposób podłączania akcesoriów do sieci fabrycznych? Najprostszą opcję stanowi wykorzystanie gotowych produktów Anybus HMS Networks, o czym przekonała się firma RSP.
Dzięki Talk2M® Visualization konstruktorzy i użytkownicy uzyskują szybkie i opłacalne narzędzie do wizualizacji danych maszynowych oraz otrzymują zestawienia danych historycznych w połączeniu z powiadomieniami
i raportami. To gotowe rozwiązanie IoT ułatwia i usprawnia procesy decyzyjne związane z maszynami i sprzętem.
Dzięki nowemu standardowi Cosy+ Wireless firma HMS Networks finalizuje wprowadzanie na rynek nowej generacji przemysłowych bram zdalnego dostępu Ewon®, przenosząc w ten sposób łączność IIoT i cyberbezpieczeństwo na wyższy poziom.
Każdego roku firma HMS Networks przeprowadza badanie rynku sieci przemysłowych w celu analizy dystrybucji nowo podłączonych węzłów
w instalacjach automatyki przemysłowej. Najnowsze badanie prognozuje, że rynek sieci przemysłowych wzrośnie o 6% w 2022 r. Ethernet przemysłowy nadal wykazuje najwyższy wzrost i obecnie stanowi 66% nowo zainstalowanych węzłów (65% w zeszłym roku). Magistrale fieldbus stanowią 27% (28% poprzednio). Udziały rynkowe sieci bezprzewodowych utrzymują się obecnie na poziomie 7%. PROFINET i EtherNet / IP zajmują ex aequo pierwsze miejsce w rankingu sieci, osiągając 18-procentowy udział w rynku,
a EtherCAT szybko się zbliża z poziomem 11% udziałów.
Firma HMS Networks przedstawia kilka rozwiązań komunikacyjnych dla szybko rozwijającego się rynku baterii. Bateryjne systemy magazynowania energii (BESS) wymagają sprawnej komunikacji do łączenia się z akumulatorami, komponentami peryferyjnymi i siecią energetyczną oraz do zdalnego monitorowania systemów i wielu innych zadań.