Firma Pepperl+Fuchs prezentuje nowy typ czujnika poziomu transmitującego dane pomiarowe do bezpiecznej stacji zdalnej w przemysłowych aplikacjach Internet of Things. Czujnik IoT WILSEN.sonic.level stanowi część pakietu startowego obejmującego usługę WILSEN.service i platformę danych biznesowych, ułatwiającego wprowadzenie użytkownika do tego typu technologii. Umożliwia użytkownikom ocenę przydatności systemów IoT we własnych przedsiębiorstwach.
Nowa rodzina czujników bezpieczeństwa firmy Pepperl+Fuchs - wynalazcy indukcyjnego czujnika zbliżeniowego - obejmuje cztery serie czujników cylindrycznych i prostokątnych w wersji z kablem i z gniazdem. Uzyskały one certyfikat TÜV zgodny z Dyrektywą Maszynową (EN 13849) na poziomie bezpieczeństwa PLd, Cat. 2 i SIL 2. Służą do ochrony maszyn i elementów instalacji oraz do niezawodnego wykrywania położenia w środowiskach przemysłowych. Czujniki indukcyjne o rozszerzonym zakresie temperatur pracy, czujniki o zwiększonej odporności na zaburzenia elektromagnetyczne oraz czujniki z zatwierdzeniem E1 do zastosowań w maszynach mobilnych i pojazdach w obszarach o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa, uzupełniają nową ofertę.
Nowa technologia BlueBeam zastosowana w inkrementalnych, optycznych enkoderach obrotowych zwiększa sprawność przy generowaniu sygnałów. Specjalnie zaprojektowane niebieskie diody LED w połączeniu z nowoczesnymi, zminiaturyzowanymi detektorami zapewniają lepszą penetrację energii niebieskiego światła wewnątrz chipa. W wyniku tego uzyskuje się większą rozdzielczość, znacznie większą amplitudę i lepszą jakość sygnału. Wprowadzając nowe enkodery obrotowe ENI58IL, firma Pepperl+Fuchs dostarcza doskonałej jakości produkty standardowe dostępne w wersjach aż do największych prędkości obrotowych, zapewniające doskonałą dynamikę i inne parametry, osiągane dotąd wyłącznie w specjalnych, zaawansowanych wykonaniach.
Mannheim, kwiecień 2018: Wprowadzając na rynek nowe modele czujników fotoelektrycznych R200 i R201, firma Pepperl+Fuchs pozwala na realizację aplikacji o dłuższym zasięgu pomiaru. Podobnie, jak w przypadku czujników małogabarytowych serii R100, R101 i R103, oba nowe modele również wykorzystują fotoelektryczną zasadę pomiaru. Są produkowane w większych obudowach, nadających się do specyficznych zastosowań. Obsługa jest intuicyjna i identyczna dla wszystkich serii, a standardowy interfejs IO-Link z najnowszymi profilami Smart Sensor umożliwia wygodną i niezawodną integrację czujników w systemie.
Nowy indukcyjny system pomiarowy PMI F90 firmy Pepperl+Fuchs może precyzyjnie wyznaczać bezwzględne położenie elementu wykonawczego oraz odległość pomiędzy dwoma elementami. Dzięki technologii IO-Link, oferuje on dużą funkcjonalność komunikacyjną i nadaje się do współpracy z aplikacjami do I4.0. Opatentowana technologia multi-coil zapewnia dużą dokładność pomiaru.
System pomiaru położenia bezwzględnego 2-D PXV firmy Pepperl+Fuchs ustanawia nowe standardy w zakresie niezawodności i łatwości obsługi. Dzięki dużemu oknu odczytu, urządzenie obejmuje wystarczającą liczbę kodów w polu widzenia, nawet przy przełączaniach ścieżki i zmianach w taśmie kodowej, gwarantując precyzyjne pozycjonowanie przez cały czas.
Standard dla rozwiązań I4.0: Nowe moduły Ethernet IO firmy Pepperl+Fuchs obsługują wszystkie popularne protokoły ethernetowe, takie jak PROFINET, EtherNet/IP i EtherCAT. Zintegrowana funkcja IO-Link master ułatwia ich wszechstronną diagnostykę i parametryzację. Złącze zasilające M12 L-coded zapewnia prąd o natężeniu do 16 A oraz zmniejsza koszty instalacji. Moduły ze zintegrowaną logiką mogą być stosowane w aplikacjach autonomicznych, całkowicie zastępując panele sterowania lub zajmować się jedynie obsługą wiadomości statusu. Jako takie, stanowią podstawę rozwiązań dla Industry 4.0.
Sensory light section rodziny SmartRunner stanowią unikalne połączenie sensora light section o dużej dokładności i sensora wizyjnego, zamkniętych w jednej, małogabarytowej obudowie
Czujniki fotoelektryczne R100 i R101, produkowane w standardowych obudowach do łatwego montażu mogą być stosowane zarówno do identyfikacji, jak i pomiaru odległości od obiektów. Występują w wersjach thru-beam, retrorefleksyjnych (ew. z filtrem polaryzacyjnym, tłumieniem sygnałów tła lub z możliwością wykrywania obiektów przeźroczystych), dyfuzyjnych (ew. z tłumieniem sygnałów tła), barier świetlnych oraz czujników odległości do zastosowań pomiarowych.
Szybsza instalacja, inteligentny wyświetlacz, 19 mm szerokości
Jak można jeszcze ulepszyć standard AS-Interface? Odpowiedź stanowi zwiększenie wygody dzięki wbudowanym złączom, przyspieszenie procesu instalacji i oszczędność przestrzeni w szafie sterowniczej- przestrzeni, która może być kosztowna. Dodatkową zaletą jest fakt, że centralny wyświetlacz cyfrowy jest dobrze czytelny nawet w ciemności.