Specjaliści IPR wprowadzili nową serię zmieniaczy narzędzi o nazwie TKX, która pozwala na ekonomiczną produkcję małych serii i pojedynczych sztuk, wykorzystując silnik FAULHABER w napędzie elektrycznym automatycznego zmieniacza.
Przemysł 4.0 i intralogistyka 4.0 zmieniają środowisko produkcyjne, co wpływa na AGV (automatycznie sterowane pojazdy) i AMR (autonomiczne roboty mobilne). Aby branża mogła nadążyć za trendami dzięki szybkim i ekonomicznym pracom rozwojowym, Markus Fenn i prof. dr Stefan May opracowali platformę Eduard do nauczania i opracowywania prototypów, którą można też wykorzystać do mapowania bieżących trendów.
Dzięki swoim webinariom na temat technologii napędowych, które trwają około jednej godziny, firma FAULHABER umożliwia uzupełnienie wiedzy bez konieczności poświęcania nadmiernego wysiłku i czasu.
W jaki sposób Ziemia może wykarmić dziewięć lub dziesięć miliardów ludzi? „Inteligentne rolnictwo” to ważna część odpowiedzi na to egzystencjalne pytanie. Pozwala ono na niezwykle wysoką wydajność produkcji żywności poprzez skupione wykorzystanie najnowszych technologii wspieranych komputerowo oraz, tam, gdzie jest to możliwe, w pełni zautomatyzowanych. Nasiona są pojedynczo i precyzyjnie umieszczane w ziemi, owoce są ostrożnie zbierane przez mechaniczne chwytaki, a nawozy i środki ochrony roślin są stosowane w małych dawkach i w precyzyjny sposób. Takie działania wymagają dużej liczby małych silników elektrycznych, które są zarówno wytrzymałe, jak i mocne.
Kibice sportowi chcą widzieć każdy najmniejszy szczegół, a kamery telewizyjne to zapewniają: czy to bramkarz zaciskający zęby przed wybiciem piłki, czy też to, o ile milimetrów serw minął siatkę w meczu tenisowym – wszystko uchwycone w najdrobniejszych detalach. Uzyskanie takich obrazów jest możliwe tylko wtedy, gdy kamera znajduje się blisko akcji i nie przeszkadza w rozgrywce. W przypadku wielu dużych turniejów i igrzysk olimpijskich korzysta się z miniaturowych urządzeń specjalistycznej firmy LMP Lux Media Plan z Wiesbaden, które mieszczą się nawet w narożnej fladze. Do sterowania migawką i ostrością służą układy napędowe firmy FAULHABER.
Konkurencyjne rozwiązania intralogistyczne wymagają zaawansowanej automatyzacji, której zapewnienie bez miniaturowych silników jest niemożliwe. Układy napędowe FAULHABER dowodzą swojej skuteczności podczas sortowania i transportu oraz w rozwiązaniach zrobotyzowanych.
FAULHABER dodał do swojej oferty kolejny niezwykle kompaktowy kontroler ruchu bez obudowy. Nowy kontroler ruchu idealnie sprawdzi się w produkcji sprzętu i zastosowaniach związanych z technologią medyczną. Dzięki zasilaniu 36 V oraz 3 A (wartość szczytowa prądu 9 A) obejmuje zakres mocy do ok. 100 W i nadaje się do szczotkowych silników z enkoderem, napędów bezszczotkowych lub silników liniowych.
Tworzywa sztuczne mają wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że można im nadać dowolny kolor. Blada skorupka jajka, szlachetny błękit królewski czy jaskrawy pomarańcz – różnorodność kolorystyczna części z tworzyw sztucznych jest nieograniczona. Proces barwienia może odbywać się nawet „w ostatniej chwili”, tuż przed formowaniem wtryskowym właściwej części. Dzięki systemowi dozowania colorDoS firmy HNP Mikrosysteme możliwe jest także przełączanie między kolorami w rekordowo krótkim czasie. Napęd FAULHABER odgrywa kluczową rolę w precyzyjnym podawaniu płynnego barwnika z dokładnością do jednego mikrolitra.
Podobnie jak każda infrastruktura, kanalizacja wymaga regularnej konserwacji. Ale biegnące pod ziemią, często wąskie rury są trudno dostępne. Procedury renowacji bez wykopów pozwalają uniknąć kosztownego odkopywania rur, zamiast tego stosując specjalne roboty, które wykonują prace wewnątrz rurociągu. Pipetronics to rynkowy i technologiczny lider w rozwoju i produkcji robotów do prac kanalizacyjnych. Markus Lämmerhirt, członek zarządu firmy, opowiada o tej wysoce wyspecjalizowanej branży.