www.przemysl-polska.com
ARNOLD UMFORMTECHNIK

Fabryka innowacji

„Fabryka innowacji” mieści się w oryginalnym, historycznym budynku spółki. Doświadczony personel, prawdziwe „stare wygi”, pracują ręka w rękę z młodymi utalentowanymi pracownikami nad projektami badawczo-rozwojowymi dotyczącymi przyszłościowych rozwiązań systemów połączeń.

Fabryka innowacji
Według opinii Georga Vogel'a , szefa zarządzania innowacjami w Arnold Umformtechnik, współpraca różnych generacji pracowników jest jednym z kluczowych elementów sukcesu. „Na początku potrzeba trochę czasu, aby dopasować się do siebie w czasie prac nad poszczególnymi projektami. Ale kiedy już do tego dojdzie, obie strony zaczynają rozumieć, że mogą się wiele od siebie nauczyć. Dzięki temu fabryka innowacji przedstawiła już kilka pomysłowych rozwiązań, które wzbudziły zainteresowanie klientów”.

„Już na wczesnym etapie poświęciliśmy dużo czasu zastanawiając się nad tym, jak najlepiej odpowiedzieć na wymagania rynku dotyczące czasu, jakości i poziomu kosztów, nie tracąc jednocześnie z oczu żadnego potencjalnego rozwiązania. Między innymi to doprowadziło nas do oparcia naszego procesu innowacyjnego o metodologię TRIZ opracowaną przez rosyjskiego naukowca Altschullera ( 1926-1998)” - zauważa Vogel.

Metodologia rozwoju TRIZ ( „TRIZ” to rosyjski skrót wyrażenia: teoria rozwiązywania
innowacyjnych zadań) opiera się na następujących obserwacjach:
-te same podstawowe problemy i rozwiązania pojawiają się we wszystkich dziedzinach nauki i gałęziach przemysłu;
-rozwój systemów technicznych podąża za określonymi trendami;
-w wielu przypadkach prawdziwe innowacje mogą powstać tylko poza osobistym polem działalności innowatora.

Przykładowo, klient może potrzebować wkrętów, które pozostaną dokręcone w każdych możliwych do wyobrażenia warunkach lub poszukiwać nowej technologii łączenia komponentów metalowych.
Przy użyciu metodologii TRIZ, problemy są poddawane analizie i na jej podstawie formułuje się propozycje różnych scenariuszy rozwiązań poszczególnych problemów. W kolejnym kroku, firmowy dział prototypów przekształca propozycje pochodzące z „fabryki innowacji” w rzeczywiste prototypy nadające się do testów. Są one funkcjonalne i wykonane zgodnie ze standardami jakościowymi bliskimi rzeczywistym wymaganiom stawianym właściwym seriom produkcyjnym; dokonuje się także wyboru najlepszej metody seryjnego wytwarzania produktów (jeśli badania dotrą aż do tego etapu). Wszystko to wymaga długiej serii testów w firmowym laboratorium, która pozwala na analizę potencjalnych rozwiązań.
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP