Najnowocześniejsza, wydajna inżynieria
Byłoby idealnie, gdyby rozwiązania inżynieryjne firmy wspierały również jej strategię digitalizacji. Ale w jaki sposób można to najlepiej wdrożyć? Dostawca rozwiązań, firma Eplan oraz jej spółka zależna, Cideon prezentują stoisko "Efficiency Lab" na targach Hannover Messe. We współpracy z odwiedzającymi, ustalają współczynnik wydajność/cel będący podstawą systematycznej digitalizacji procesów inżynieryjnych. Droga prowadząca do rozwiązań w chmurze obliczeniowej również w konsekwencji wspiera rozwój firmy: Eplan eView jest prezentowany odwiedzającym jako pierwsze rozwiązanie w ramach systemu Eplan ePulse. Trzecim punktem jest zintegrowany łańcuch wartości we współpracy z partnerem, firmą Rittal.
Monheim, Niemcy, 6 lutego 2019 r. - Efficiency Lab znajduje się w centrum połączonego stoiska firm Eplan i Cideon na tegorocznych targach w Hanowerze. Tworzenie jeszcze bardziej wydajnej inżynierii nie jest jedynym wyzwaniem, przed jakim stoją obecnie firmy. Na przykład, biorąc pod uwagę strategie cyfryzacji najlepiej jest, gdy procesy inżynieryjne firmy przyczyniają się również do jej realizacji. Konsultanci będą podczas targów współpracować z klientami, analizując ich obecną sytuację w celu ustalenia wstępnego potencjału do optymalizacji procesów inżynieryjnych i przepływu danych oraz proponując idee, które mogą zostać od razu przeniesione przez osoby decyzyjne do ich przedsiębiorstw. Zindywidualizowany i produktywny transfer wiedzy staje się w ten sposób rzeczywistością.
Eplan ePulse - nowy system oparty na chmurze obliczeniowej
Od początku b.r. dostępne jest nowe oprogramowanie Eplan eView, pozwalające na przenoszenie projektów Eplan do chmury obliczeniowej. Użytkownicy mogą dzięki niemu udostępniać i komentować projekty bezpośrednio w chmurze. Eplan eView stanowi pierwszy etap nowego systemu prezentowanego na tegorocznej wystawie pod marką Eplan ePulse, rozszerzającego platformę Eplan o aplikacje w chmurze obliczeniowej oraz umożliwiającego bezproblemowe prowadzenie w sieci prac inżynieryjnych. Rozpoczęto od aktualnego zestawu aplikacji: "Naszym celem jest zbudowanie światowej sieci inżynieryjnej za pośrednictwem Eplan ePulse i ciągłe oferowanie nowych funkcji o dużej wartości dodanej" - mówi wiceprezes Eplan Cloud Business, Hauke Niehus. "Nasze zespoły programistów pracują obecnie nad wieloma różnymi pomysłami." Niehus dostrzega zdecydowaną przewagę środowiska chmurowego pod względem dużej elastyczności polegającej na tym, że zespoły mogą szybko reagować na potrzeby użytkowników. »Dzięki temu możemy dokonywać optymalizacji w krótkim czasie.» Nowy system oferuje liczne możliwości współpracy inżynieryjnej - w tym połączenia chmura-chmura, które zostaną przedstawione w oparciu o przykłady najlepszych praktyk serwisowych.
Omawianie wizji: Future Lab
W przyszłości aplikacje oferowane w Eplan ePulse nie będą ograniczone do rodziny produktów Eplan. Niehus wyjaśnia, »Pracujemy nad tym z naszymi klientami i partnerami branżowymi.» Specjalnie opracowany, całkowicie nowy Future Lab będzie tematem dyskusji na temat przyszłości, które odbędą się w Hannover Messe. Wszyscy zainteresowani rozwiązaniami przyszłości, również niekonwencjonalnymi, mogą wziąć udział w testowaniu prototypów i wnosić własne uwagi dotyczące przyszłych środowisk opartych na chmurze obliczeniowej. Ten dialog z klientami jest bardzo ważny dla firmy Eplan, pozwalając na dopasowywanie rozwiązań i ostateczną koordynację wszystkich potrzeb zgłaszanych przez rynek podczas stałego udoskonalania i rozwoju produktu.
Platforma Eplan: konsekwentne ulepszanie projektów
Platforma Eplan w wersji 2.8 jest dostępna od końca ubiegłego roku, a jej ulepszenia techniczne są stale realizowane. W Hanowerze skupiono się na Eplan Preplanning: użytkownicy otrzymują maksymalne wsparcie dzięki uproszczonemu wyświetlaniu pętli PCT wyższego poziomu w automatyzacji procesów, nowych opcjach przekazywania obiektów planowania i nowych makrach do automatyzacji budynków. Równie ekscytujący jest obszar projektowania wiązek przewodów z Eplan Harness proD: wymiana danych projektowych zarówno z Eplan Pro Panel, jak i z Eplan Electric P8 sprawia, że integrowanie procesów z pobliskimi dziedzinami jest jeszcze łatwiejsze niż wcześniej.
Celem jest uproszczenie procesów
Przekaz jest jasny: Rittal i Eplan automatyzują i uprzemysławiają szafę sterowniczą i aparaturę rozdzielczą. Firmy współpracują ze sobą w Hanowerze , aby zademonstrować ogromne korzyści związane z cyfryzacją i automatyzacją łańcucha wartości oraz z możliwością znacznego skrócenia czasów produkcji i montażu na samym etapie prowadzenia okablowania. Prezentacje pokażą drogę od schematu do przestrzennego diagramu okablowania w automatycznej produkcji poszczególnych przewodów oraz ich finalnego montażu w rzeczywistej szafie sterowniczej. Kolejnym kluczowym elementem jest dostarczanie cyfrowych danych urządzeń i konfiguratorów produktów wykorzystywanych w procesach inżynieryjnych i przygotowania pracy - zapewniające efektywną ścieżkę do opracowania cyfrowego modelu i dalej, do wspomaganej cyfrowo produkcji.
Na targach Hannover Messe firma Cideon zaprezentuje najnowszą wersję oprogramowania Product Design & Manufacturing Collection firmy Autodesk. Będą również prowadzone pokazy integracji z SAP ERP, pozwalającej na udostępnienie danych inżynieryjnych i list części bezpośrednio do dalszych procesów.
Więcej informacji:
Hauke Niehus.jpg: "Naszym celem jest zbudowanie światowej sieci inżynieryjnej na bazie Eplan ePulse i ciągłe oferowanie nowych funkcji o dużej wartości dodanej" - mówi wiceprezes Eplan Cloud Business, Hauke Niehus.
HM2018.jpg: Eplan i Cideon ponownie przedstawiają w Hanowerze ekscytujące pomysły na wydajną inżynierię i nowe usługi działające w chmurze obliczeniowej.