www.przemysl-polska.com
ARNOLD UMFORMTECHNIK

System Cleancon®

Liczba awarii samochodów spowodowanych przez części elektroniczne zwiększa się każdego roku. Prawie połowa awaryjnych wezwań odnotowanych przez niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC jest związana z usterkami komponentów elektronicznych. Pochodzące od śrub i wkrętów mikroskopijne cząstki zanieczyszczeń, które znajdują się na połączeniach, regularnie powodują awarie elementów sterujących. W celu rozwiązania tego problemu firma Arnold Umformtechnik opracowała koncepcję czystości technicznej - Cleancon.

System Cleancon®
Awarie pojazdów spowodowane przez części elektroniczne zajmują znacząca pozycję w statystykach, stanowiąc aż 48,5% wszystkich usterek odnotowanych w 2008 r. W wielu przypadkach usterki te zostały spowodowane przez mikroskopijne zanieczyszczenia pochodzące od śrub i wkrętów. W rezultacie komponenty warte kilka centów powodują awarie, których koszt usunięcia sięga często setek euro. Konwencjonalne procesy czyszczenia są w praktyce nieskuteczne, a nawet szkodliwe, ze względu na ich negatywny wpływ na własności mechaniczne elementów złącznych.

System Cleancon® opracowany przez Arnold Umformtechnik to rozwiązanie całościowe, stanowiące przełom w ograniczaniu usterek pojazdów spowodowanych przez części elektroniczne.
Innowacyjna kombinacja wszystkich czynników wpływających na czystość (produkcja zorientowana na czystość, mikrocleaning, powłoki o niskim współczynniku tarcia, proces pakowania elementów złącznych w warunkach sterylnych), pozwala na osiągnięcie znacznie wyższego poziomu czystości.

Dzięki dużym inwestycjom w „czystość techniczną” Arnold Umformtechnik osiągnął prawie unikatowy poziom czystości swoich elementów złącznych, nie pogarszając jednocześnie mechanicznych właściwości dostarczanych komponentów. Ponadto dokładny poziom czystości jest dokumentowany cały czas dzięki analitycznym metodom pomiarowym stosowanym przez zakładowe laboratorium. Gwarantuje to, że cały proces ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie poszczególnych komponentów elektronicznych i tym samym na niezawodność działania całego pojazdu.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP