www.przemysl-polska.com
NORD Drivesystems

Technologia napędów zdecentralizowanych dla cyfrowych fabryk przyszłości

Przyszłość produkcji będzie modułowa, elastyczna i autonomiczna. Wymaga to nowych systemów ze zdecentralizowanymi rozwiązaniami inteligentnymi, które poradzą sobie ze wzrastającą złożonością procesów. NORD DRIVESYSTEMS dostarcza szeroki zakres technologii napędów zdecentralizowanych

Technologia napędów zdecentralizowanych dla cyfrowych fabryk przyszłości
z przetwornicami częstotliwości, które można dostosować do wszelkich wymagań aplikacji
i elastycznie integrować w instalacjach produkcyjnych. Zespoły napędów zdecentralizowanych NORD DRIVESYSTEMS można elastycznie zintegrować z instalacją produkcyjną.


Zdecentralizowane przetwornice częstotliwości oferują wiele zalet: oszczędzają miejsce w szafach sterowniczych, redukują koszty okablowania oraz upraszczają konserwację, zwiększając tym samym wydajność całego systemu napędowego. Dzięki szerokiej ofercie modułowych produktów dla zdecentralizowanej elektroniki napędowej firma NORD DRIVESYSTEMS odpowiada praktycznie na wszelkie wymagania klientów i aplikacji. Elementy napędowe mają zakres mocy do 22kW i w standardzie zintegrowany sterownik PLC zapewaniający wysoki poziom możliwości rozbudowy i podłączania. Można je swobodnie konfigurować w celu dostosowania do dowolnej aplikacji. Technologia zdecentralizowanych napędów NORD pozwala na integrację ze wszystkimi architekturami automatyki i znacząco redukuje koszty projektowania instalacji.


Technologia napędów zdecentralizowanych dla cyfrowych fabryk przyszłości

Inteligentne, sieciowe napędy firmy NORD umożliwiają ciągłe monitorowanie stanu, tworząc w ten sposób podstawę dla przewidywania konserwacji.


NORD posiada jednostkę napędową przyszłości

Napędy NORD są przystosowane do pracy w sieci, autonomiczne i skalowalne, spełniając w ten sposób wszystkie warunki konieczne do integracji z architekturą Przemysłu 4.0. Zintegrowane sterowniki PLC falowników są
w stanie zredukować obciążenie systemów sterowania wyższego poziomu i podjąć niezależne zadania sterownicze. Umożliwia to budowę instalacji z autonomicznymi grupami i wyspami produkcyjnymi. Swobodnie programowalny sterownik PLC przetwarza dane z czujników oraz napędów i może inicjować sekwencje sterujące, jak również przesyłać dane z napędu i aplikacji do centrum sterowania, podłączonych do sieci komponentów czy magazynu w chmurze obliczeniowej. Pozwala to na ciągłe monitorowanie stanu wyposażenia i tym samym tworzy podstawę dla przewidywania konserwacji, jak również optymalnego skalowania i wymiarowania instalacji.


Technologia napędów zdecentralizowanych dla cyfrowych fabryk przyszłości

Seria dystrybutorów polowych NORDAC LINK obejmuje przetwornice częstotliwości do 7,5 kW
i soft starty do 3 kW przeznaczone do elastycznej instalacji w pobliżu napędu.

NORDAC LINK: Różnorodne rozwiązania do wszelkich wymagań
Ten system sterowania napędem do elastycznej zdecentralizowanej instalacji jest dostępny jako przetwornica częstotliwości do 7,5 kW lub soft start (do 3kW), zapewniając szybkie podłączenie, proste działanie i konserwację. W serii NORDAC LINK wszystkie połączenia są wykonane za pomocą prostych złączy wtykowych. Oprócz dużych możliwości podłączania zewnętrznych modułów, zintegrowane wyłączniki serwisowe i wyłączniki do obsługi manualnej zapewniają wysoki poziom łatwości obsługi.


Technologia napędów zdecentralizowanych dla cyfrowych fabryk przyszłości

Dzięki swoim skalowalnym funkcjom zdecentralizowana przetwornica NORDAC FLEX może być dostosowana do wszelkich aplikacji klienta.


NORDAC FLEX: Najwyższy poziom elastyczności
Elastyczna instalacja, prosta obsługa: Dzięki zakresowi mocy do 22kW, wielu funkcjom i dużemu wyborowi akcesoriów, NORDAC FLEX to najbardziej elastyczna przetwornica firmy NORD. Prosty transfer parametrów za pomocą pamięci EEPROM zapewnia szybką i niezawodną instalację oraz obsługę.

Dzięki swojej strukturze modułowej przetwornice NORD można łatwo rozbudowywać. Oferują one także imponującą różnorodność zastosowań w sieciach automatyki Przemysłu 4.0. Ich zakres użycia rozciąga się od technologii przenośników i intralogistyki, do realizacji zadań w branży opakowań
i branży spożywczej, jak również w aplikacjach pomp i ogólnej inżynierii mechanicznej.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP