www.przemysl-polska.com
15
'19
Written on Modified on
EPLAN
Łatwa ocena potencjału tworzenia wartości
Porównanie stanu docelowego do stanu rzeczywistego w ciągu kilku minut
PAM.jpg: Eplan prezentuje narzędzie »Panel Building Automation Matrix» (PAM), stworzone na podstawie badań 150 firm, w tym zdefiniowanych studiów przypadków.W jaki sposób można zoptymalizować łańcuch wartości przy budowie panelu sterowniczego? Na jakim etapie znajdują się firmy, jeśli chodzi o cyfrowe, zautomatyzowane metody pracy dostępne obecnie? Eplan prezentuje narzędzie »Panel Building Automation Matrix» (PAM), stworzone na podstawie badań 150 firm, w tym zdefiniowanych studiów przypadków. Przy użyciu PAM konsultanci EPLAN są w stanie przeanalizować w ciągu kilku minut procesy specyficzne dla klienta przy budowie panelu sterowniczego. Porównanie wyników pokazuje indywidualny potencjał oszczędności, który może być jednocześnie wdrożony przez EPLAN i Rittal w obszarze technologii maszyn, oprogramowania i doradztwa.
Digitalizacja wzdłuż całego łańcucha wartości oraz spójność danych we wszystkich procesach i systemach - są to warunki wstępne do automatyzacji procesów w inżynierii sterowania i budowie paneli sterowniczych. Jaki jest jednak obecny stopień cyfryzacji w branży? Gdzie nadal można znaleźć potencjał? Wiele firm po prostu nie wie, od czego zacząć.
Analiza metod pracy za pomocą testów porównawczych
EPLAN może pomóc w tym zakresie: nowa metoda oparta na oprogramowaniu wykorzystuje badania przeprowadzone w 150 firmach na całym świecie w celu określenia potencjału optymalizacji, który jest łatwy do osiągnięcia w ścisłej współpracy z EPLAN i Rittal w zakresie maszyn, oprogramowania i doradztwa. Efektem tego jest wyższy stopień digitalizacji w produkcji oraz automatyzacja powtarzających się zadań. »Panel Building Automation Matrix (PAM) to opracowane przez nas narzędzie, które analizuje metody pracy firmy w inżynierii sterowania i projektowaniu paneli montażowych oraz uwidacznia niewykorzystany potencjał w procesach produkcyjnych», powiedział Haluk Menderes, dyrektor zarządzający Eplan.
PAM oferuje analizę i ocenę bieżącego przebiegu prac przy produkcji paneli sterujących pod względem rentowności i wydajności. Ocena zawiera zalecenia dotyczące optymalizacji, wdrożenia i niezbędnych inwestycji. Dla klientów interesujące są informacje o oszczędności czasu w różnych obszarach przepływu prac - w tym prowadzenia okablowania, etykietowania i produkcji sterowanej numerycznie. Precyzyjna analiza ROI dostarcza informacji np. o tym, kiedy zwróci się inwestycja w oprogramowanie.
Haluk Menderes.jpg: »Panel Building Automation Matrix (PAM) to opracowane przez nas narzędzie, które analizuje metody pracy firmy w inżynierii sterowania i projektowaniu paneli oraz uwidacznia niewykorzystany potencjał w procesach produkcyjnych», powiedział Haluk Menderes, dyrektor zarządzający Eplan.
Profesjonalne porady - właściwe wyniki
EPLAN korzysta globalnie z PAM od początku maja 2019 r., a opinie od pierwszych klientów w USA są entuzjastyczne. "Dzięki PAM, EPLAN połączył swoje wieloletnie doświadczenie w budowie paneli w realny, spersonalizowany plan ROI w naszym zakładzie», powiedział Wright Sullivan, prezes A&E Engineering. Jacob Wilson, dyrektor ds. technicznych, sprzedaży i rozwoju w Design Ready Controls, powiedział: "PAM był w stanie dokładnie odtworzyć nasze bieżące operacje i czasy produkcji po zaledwie dwudziestominutowej ocenie». To naturalnie motywuje firmy EPLAN i Rittal do dodawania kolejnych etapów procesu do analizy w przyszłości. Plany obejmują integrowanie dodatkowych narzędzi programowych firmy Rittal - jak również przegląd ROI w celu zakupu nowej maszyny Wire Terminal firmy Rittal do prowadzenia okablowania lub w pełni automatycznego centrum obróbczego Perforex. Analiza PAM jest prowadzona bezpłatnie przez dział sprzedaży i nie jest uzależniona od ewentualnego zakupu produktów EPLAN lub Rittal.
Badania dowodzą: projektowanie cyfrowe zamiast ręcznego prowadzenia kabli
Średni czas potrzebny technikowi na zainstalowanie przewodu elektrycznego w szafie sterowniczej wykorzystując schemat elektryczny wynosi 4,5 minuty. Około 31% całkowitego czasu zajmują zadania czysto przygotowawcze - w tym czytanie schematu i identyfikowanie zacisków. Kolejne 13 procent czasu poświęca się na przygotowanie przewodów - na przykład szacowanie ich długości. Pozostałe 56 procent czasu pracy przypada na rzeczywiste prowadzenie okablowania: przycinanie przewodów na długość, instalowanie końcówek, zaciskanie i układanie. (1) Jest to bardziej reguła niż wyjątek, że technik musi przeglądać schemat kilka razy podczas prowadzenia okablowania w celu zebrania niezbędnych informacji i uzupełnienia ich w razie potrzeby. Prowadzi to do straty około jednej trzeciej czasu pracy na czytanie i specjalistyczną interpretację dokumentów. Szczerze mówiąc, można to zrobić znacznie lepiej - mianowicie cyfrowo! Wybranym tutaj systemem jest EPLAN Smart Wiring, w którym dane opierają się na cyfrowym prototypie, który został już zweryfikowany, a zatem daje tylko poprawne wyniki.
Obecnie, procesy w inżynierii sterowania i budowie paneli montażowych muszą być wykonywane szybciej, taniej i dokładniej. Eplan i Rittal mają na to odpowiedź.
Zadeklarowany cel: zintegrowane procesy
Łącząc inżynierię i produkcję, EPLAN i Rittal tworzą doskonale skoordynowane kombinacje rozwiązań programowych, technologii systemów, maszyn i usług. Wartość dodana jest tu oczywista: zintegrowane rozwiązania zapewniają również wzrost wydajności w procesach produkcyjnych i nie tylko. W tym celu inżynieria i projektowanie z jednej strony, a przygotowanie do pracy i produkcja z drugiej są zintegrowane, tworząc ciągły proces. Do tego niezbędne są cyfrowe dane urządzeń, narzędzia programowe i standaryzowane interfejsy w produkcji.
Schaltschrank.jpg: Zwiększająca się złożoność technologii sterowania i jej komponentów, potrzeby klientów w zakresie indywidualizacji, krajowe i międzynarodowe standardy, zmiany wprowadzane w ostatniej chwili i coraz krótsze terminy dostaw powodują ogromną presję ekonomiczną przy budowie paneli montażowych.
Podsumowanie:
Zwiększająca się złożoność technologii sterowania i jej komponentów, potrzeby klientów w zakresie indywidualizacji, krajowe i międzynarodowe standardy, zmiany wprowadzane w ostatniej chwili i coraz krótsze terminy dostaw powodują ogromną presję ekonomiczną przy budowie paneli montażowych. Zamiast struktury, która opiera się na folderach, plikach z listami urządzeń, planami montażu i schematami, jako centralnymi dokumentami produkcyjnymi, procesy tworzenia wartości w inżynierii sterowania i budowania paneli montażowych muszą być wykonywane szybciej, taniej i dokładniej. Wymaga to zmiany myślenia w sektorze, który pozostaje związany tradycją. Jednak firmy zdały sobie sprawę, że największy potencjał do stawienia czoła konkurencji i stworzenia unikalnych punktów sprzedaży można znaleźć w zindywidualizowanym projekcie ich łańcucha wartości.