www.przemysl-polska.com
03
'20
Written on Modified on
Norelem
norelem zapewnia najwyższe obroty dzięki nowym przekładniom stożkowym i ślimakowym
Stabilne oraz płynne przenoszenie mocy i niezawodność to kluczowe wyznaczniki dobrej technologii napędowej. Mając to uwadze, firma norelem, specjalizująca się w produkcji elementów standardowych do budowy maszyn, wprowadziła nową serię przekładni stożkowych i przekładni ślimakowych (napędów ślimakowych), zaprojektowanych pod kątem zapewnienia bezobsługowości dla konstruktorów i menedżerów produkcji.
Przekładnie stożkowe są przydatne w sytuacjach, gdy należy zmienić kierunek obrotu wału. Zwykle są montowane na wałach ustawionych względem siebie pod katem 90°, ale mogą być również zaprojektowane do pracy pod innymi kątami. Nowe przekładnie stożkowe norelem charakteryzują się uniwersalnością zastosowania i są dostępne w siedmiu różnych wielkościach, oferując przełożenie 1:1.
Wyjątkowa wszechstronność nowej serii przekładni ślimakowych pozwala je dopasować do dowolnego zastosowania. Produkty są oferowane w jednej wielkości, charakteryzując się odległością osi 20 mm i siedmioma różnymi przełożeniami. Napęd ślimakowy, znany również pod nazwą przekładni ślimakowej, to specyficzny układ zębatek, w którym wirnik śrubowy zazębia się ze ślimacznicą/kołem ślimakowym (kołem walcowym o zębach śrubowych). Konfiguracja ta pozwala użytkownikowi określić prędkość obrotową i zapewnia przenoszenie wyższego momentu obrotowego.
Obie nowe serie posiadają uszczelnioną obudowę z anodowanego aluminium, która chroni przed wyciekiem smaru i wnikaniem pyłu. Zapewnia to odpowiedni poziom nasmarowania komponentów oraz uniemożliwia zbieranie się zanieczyszczeń na zębach, co mogłoby negatywnie wpływać na ruch obrotowy zębatek i przekładni. Komponenty charakteryzują się żywotnością rzędu 1000 godzin przy pełnym obciążeniu, prędkości 500 obr./min i cyklu roboczym 20%.
«Przekładnie stożkowe i ślimakowe to powszechnie spotykane komponenty w przemyśle maszynowym - w ich wypadku kluczowa jest pewność, że nie zawiodą i nie ulegną uszkodzeniu » podkreśla Marcus Schneck CEO norelem.
«W firmie norelem zawsze dążymy do zapewnienia wartości dodanej i niezawodności, dlatego nasze nowe serie są dostarczane w obudowach uszczelnionych. Dzięki temu przekładnie są niezwykle wytrzymałe, odporne na upływ czasu oraz ciężkie warunki eksploatacyjne.»
Przekładnie ślimakowe i stożkowe norelem posiadają utwardzone powierzchnie i obudowy zwiększające wytrzymałość komponentów. Dla zapewnienia większej elastyczności i łatwości użytkowania w obu seriach można dowolnie ustalić kierunek obrotu wału za pomocą prostego mocowania śrubowego. Produkty są przeznaczone do pracy w zakresie od -20°C do + 60°C.
Więcej informacji o firmie norelem można znaleźć na stronie www.norelem.pl