www.przemysl-polska.com
Stauff News

Do nowoczesnych koncepcji utrzymania ruchu: Manometr cyfrowy z rejestratorem danych i złączem USB

Firma Stauff udoskonaliła manometry cyfrowe z serii SPG-DIGI. Od poprzedniej wersji różnią się przede wszystkim wbudowanym rejestratorem danych i złączem, za pomocą którego można przesyłać zmierzone wartości np. do komputera PC lub notebooka. Nowością jest również zmieniony wygląd oraz dodatkowa wersja do instalacji niskociśnieniowych.

Do nowoczesnych koncepcji utrzymania ruchu: Manometr cyfrowy z rejestratorem danych i złączem USB

W odróżnieniu od tradycyjnych manometrów z rurką Bourdona, manometry cyfrowe potrafią wskazywać nie tylko aktualne ciśnienie w układach hydraulicznych i smarowania, lecz także rejestrować i zapamiętywać wartości szczytowe oraz spadki ciśnienia. Tym samym oferują dużą pomoc w utrzymaniu i optymalizacji układów hydraulicznych i stanowią stały element oferty produktowej firmy Stauff w segmencie „diagtroniki”, czyli urządzeń do pomiaru najważniejszych parametrów przemysłowych i mobilnych układów hydraulicznych (ciśnienia, różnicy ciśnień, temperatury, przepływu, stopnia zanieczyszczenia).

Najnowszą wersję z serii SPG-DIGI, przeznaczoną do ciśnień w zakresie od -1 do 600 bar, można wyposażyć opcjonalnie w funkcję zapisu. Pozwala ona na zapis zmierzonych danych w pamięci wewnętrznego rejestratora danych. Można zapisać do dziesięciu serii pomiarów z maks. 24-godzinnego okresu pomiarowego. Wartości te można następnie odczytać poprzez złącze USB za pomocą dowolnego komputera lub laptopa bez dodatkowego oprogramowania. Do analizy danych użytkownik może wykorzystać dowolny popularny arkusz kalkulacyjny.

Ponadto nowa seria SPG-DIGI charakteryzuje się nowym lepszym designem. Nowość stanowi wariant do zakresu ciśnień -1 … 5 bar. Pozwala on na dokładny pomiar poziomu ciśnienia w instalacjach niskociśnieniowych. Oferowane dotychczas warianty o zakresach pomiarowych -1 …16 bar, 0 …. 100 bar, 0 … 400 bar i 0 … 600 bar pozostają w ofercie. Dokładność wszystkich wariantów wynosi maksymalnie 0,5% (typowa 0,25%, w odniesieniu do wartości końcowej zakresu pomiarowego). Kilkuwierszowy, podświetlany wyświetlacz wskazuje wartości aktualne, MIN. i MAKS. w barach, PSI, Mpa, kPa i mbar.

Nowa generacja modeli manometrów cyfrowych SPG-DIGI jest dostępna z różnymi adapterami – pozwalającymi na przykład na podłączenie hydraulicznych złączy pomiarowych „Stauff Test”.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=4UhXFAItWyo

www.stauff.pl
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP