www.przemysl-polska.com
06
'12
Written on Modified on
Southco
Koniec z rozładowanymi bateriami!
Firma Gidophone oferuje stacje ładowania baterii do urządzeń mobilnych rozlokowane w miejscach publicznych
Prawdopodobnie każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, gdy jego urządzenie mobilne rozładowało się, a ładowarka była niedostępna. Romain Lecarpentier opracował koncepcję interaktywnych stacji ładowania baterii, które rozwiązują ten problem i założył Gidophone Company, firmę, która od 2009 roku instaluje je na całym świecie. Funkcjonują one podobnie jak skrytki hotelowe – należy wprowadzić osobisty kod do stacji w celu otwarcia szafki, w której urządzenie będzie ładowane. Aby odzyskać swoje urządzenie wystarczy ponownie wprowadzić ten sam kod. - Musieliśmy zaoferować rozwiązanie o bardzo wysokim stopniu bezpieczeństwa, ponieważ zwykły telefon komórkowy może być najbardziej wartościowym przedmiotem osobistym ze względu na wagę przechowywanych w nim informacji - wyjaśnia Romain Lecarpentier, dyrektor Gidophone.- Zasadniczo mieliśmy jedno podstawowe wymaganie techniczne – status zamka podczas awarii zasilania powinien być niezmienny tzn., że pozostanie on w pozycji otwartej albo zamkniętej. Musieliśmy zaprojektować model oferujący odpowiednią niezawodność programowania przy jednoczesnym zachowaniu najlepszego poziomu bezpieczeństwa, dlatego rozważaliśmy kilka rozwiązań. Testowaliśmy elektromagnesy, ale nie były wystarczająco niezawodne, a poza tym nie dawały takiego poczucia bezpieczeństwa jak zamki zatrzaskowe Southco z serii R4-EM. Użyliśmy ich do modelu V2 i ponownie do V3 ze względu na ich niezawodność i poziom bezpieczeństwa.
Stacje są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami urządzeń mobilnych: telefonami komórkowymi, tabletami, odtwarzaczami MP3, konsolami, kamerami itp. Co więcej, spółka opracowała opatentowane rozwiązanie indukcyjnego ładowania baterii dla wszystkich urządzeń przenośnych (z wyjątkiem komputerów), więc nie są potrzebne żadne kable.
Oferta Gidpohone jest skierowana do niemal wszystkich rynków: lotnisk, stacji kolejowych i metra, centrów handlowych i sportowych, restauracji, hal koncertowych, wystawowych i targowych.
- W 2012 roku dostarczymy od 300 do 400 stacji i spodziewamy się instalacji kolejnych 800 w 2013 roku. Nasza konkurencja stara się doścignąć nas w instalacji podobnych stacji, ale my mamy przewagę. Po pierwsze nasze stacje ładowania oferują wiele funkcji – są zdalnie sterowane, umożliwiają wysyłanie e- maili i wypełnianie ankiet marketingowych. Nabywcy naszych urządzeń mogą dzięki temu zaoferować atrakcyjne narzędzie dla swoich klientów zwiększające przychody firm płynące z usług i reklamy. Po drugie wytwarzamy nasze urządzenia wykorzystując własne rozwiązania o wysokiej, jakości - 90 % procesu produkcyjnego jest realizowana we Francji a pozostałe 10% w innych krajach europejskich. Wybór rozwiązań Southco to część naszej strategii - kontynuuje Lecarpentier.
W zależności od okoliczności, klienci Gidophones mogą naliczać opłaty za usługę użytkownikom finalnym bądź nie. - Cena sprzedaży stacji wynosi 5000 euro, mamy także opcje wynajmu. Nasi klienci mogą także finansować inwestycję poprzez emisję reklam, którą umożliwia nasze rozwiązanie - stwierdza Romain Lecapentier.
Na przykładzie stacji firmy Gidophone widać, że elektroniczne zamki obrotowe R4-EM Southco oferują istotne korzyści w zakresie prostych i bezpiecznych systemów kontroli dostępu.
Sterowanie mikroprocesorowe zapewnia prawdziwą elastyczność operacji, ponieważ można określić każdą funkcję – kiedy zamek ma się otwierać i zamykać oraz jakie są wyjątki. System sterowania zapewnia elastyczność w zakresie sygnałów uruchamiających zamki ze względu na akceptację wielu różnych sygnałów: od kart zbliżeniowych, sterowania zdalnego, klawiatur przewodowych, kart magnetycznych, urządzeń biometrycznych itp.
W porównaniu do zwykłego zamka zatrzaskowego połączonego z oddzielnym siłownikiem elektromagnetycznym, motoreduktor R4-EM oferuje większe bezpieczeństwo operacji blokowania i jest także bardziej efektywny ( zużywa mniej energii i ma większą pojemność ładowania). Dzięki kompaktowym wymiarom (65 X 69 X 19 mm), zamek R4-EM jest łatwy do zainstalowania – montaż wymaga tylko dwu śrub. Sprawdzony projekt mechaniczny i całkowicie metalowa konstrukcja sprawiają, że zamek jest bardzo odporny na wandalizm, charakteryzuje się znaczna trwałością i niezawodnością w długim okresie czasu. Łatwo można go dostosować do innych wymagających zastosowań, takich jak różnego rodzaju zamknięcia w pojazdach rolniczych, przemysłowych, rekreacyjnych a także autobusach.
Zamek wymaga źródła napięcia w zakresie od 12 do 24 V DC, a początkowy prąd rozruchowy w trakcie uruchamiania jest mniejszy niż 500 mA dla 12 V DC.