www.przemysl-polska.com
Westermo Teleindustri AB

Przełączniki Gigabit Ethernet do realizacji szybkich sieci komunikacyjnych w taborze kolejowym

Zarządzalne przełączniki Ethernet i Power-over-Ethernet zgodne z wymogami normy EN 50155 pozwalają na realizację niezawodnych sieci komunikacyjnych.

Przełączniki Gigabit Ethernet do realizacji szybkich sieci komunikacyjnych w taborze kolejowym

Firma Westermo po raz kolejny powiększyła ofertę zarządzanych przełączników Ethernet rodziny Viper, wprowadzając na rynek cztery nowe modele 12-portowe zaprojektowane do zastosowań w sieciach Gigabit Ethernet. Dostępne w wersjach Ethernet i Power-over-Ethernet, zostały one wyprodukowane w odpowiedzi na rosnący popyt rynkowy na urządzenia sieciowe przeznaczone do zastosowań w taborze kolejowym, zapewniające m.in. transmisję strumieni wideo oraz obsługę paneli LCD i bezprzewodowych punktów dostępowych LAN. Stanowią część realizowanej przez Westermo koncepcji IP Train, obejmującej produkcję innowacyjnych przełączników i routerów tworzących infrastrukturę «inteligentnego pociągu».

Cztery nowe modele zawierają porty Ethernet, Gigabit Ethernet i PoE oraz udostępniają dodatkową funkcjonalność routingu. Model Viper-112-T3G zawiera trzy porty Gigabit Ethernet i 9 standardowych portów Ethernet. Viper 212-T3G o tej samej konfiguracji portów oferuje funkcjonalność routingu pozwalającą na podłączanie podsieci i zapewniającą większą wydajność transmisji danych.

Viper-112-T3-P8 zawiera 3 porty Gigabit Ethernet, pojedynczy port Ethernet i 8 portów Power-over-Ethernet obsługujących standard IEEE 802.3at «plug-and-play» PoE. Standard ten pozwala na transmisję po tym samym kablu równocześnie danych i zasilania, co jest użyteczne zwłaszcza w przypadku kamer, pozwalając ograniczyć liczbę przewodów i skrócić czas instalacji okablowania. Viper 212-T3G-P8 zawiera tą samą konfigurację portów oraz dodatkowo oferuje funkcjonalność routingu. Przełączniki Viper PoE dostarczają do 8 wyjść PoE maksymalną moc 66 W. Zapewniają izolację galwaniczną między wejściem DC i urządzeniami wyjściowymi w celu ich ochrony przed przepięciami mogącymi się pojawiać na linii zasilającej. Zawierają układ zarządzania mocą zapewniający maksymalną sprawność systemu zasilania.

Przełączniki Viper zaprojektowano z myślą o zapewnieniu niezawodnej pracy sieci i długiego czasu bezawaryjnej pracy w terenie. Ich parametry wykraczają poza wymogi określone w normie EN 50155 dla urządzeń elektronicznych stosowanych w kolejnictwie. Norma ta określa nie tylko parametry w zakresie kompatybilności EMC, ale również wymaganą odporność na udary i wibracje, wilgoć i temperaturę otoczenia. Długi czas MTBF gwarantuje niezawodność podczas pracy w terenie, co jest niezbędne przy zastosowaniach w przemyśle kolejowym.

Obok niezawodnej pracy urządzenia te zapewniają dużą funkcjonalność ułatwiającą instalację i zarządzanie siecią. Stosowany w przełącznikach Viper system operacyjny WeOS obsługuje wielu standardów sieciowych IP, pozwalając na tworzenie sieci o elastycznej konfiguracji. Wykrywa zmiany zestawień składów, zmiany orientacji i dodanie nowych wagonów, a następnie aktualizuje zmiany bez potrzeby ręcznej rekonfiguracji sieci przez użytkownika. W celu ułatwienia instalacji i konserwacji zarówno przełączniki Viper, jak i urządzenia współpracujące mogą być skonfigurowane z identycznymi adresami IP w obrębie każdego wagonu. Upraszcza to ogólny plan IP oraz pozwala na standaryzację sieci.

System operacyjny WeOS równoważy ruch sieciowy w celu zapewnienia maksymalnej przepustowości i stabilności, dzięki czemu wprowadzenie większej ilości danych, np. strumieni wideo nie zakłóca stabilności pracy całej sieci. W przypadku problemów z połączeniem lub wystąpienia awarii sprzętowej unikalna technologia FRNT stosowana przez Westermo jest w stanie zapewnić rekonfigurację dużej sieci w ciągu 20 ms.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP