www.przemysl-polska.com
Norelem

Podstawki wahliwe i nóżki pozycjonujące firmy norelem pomagają inżynierom zapewniać optymalne mocowanie

Dzięki rozbudowanej ofercie podstawek wahliwych i nóżek pozycjonujących firma norelem, specjalizująca się w produkcji standardowych elementów maszyn, zapewnia producentom narzędzi i inżynierom szerokie spektrum komponentów niezbędnych do wydajnej pracy oraz bezpiecznego mocowania i podpierania części.

Podstawki wahliwe i nóżki pozycjonujące firmy norelem pomagają inżynierom zapewniać optymalne mocowanie

Podstawki wahliwe norelem, szeroko wykorzystywane w konstrukcji przyrządów obróbkowych i narzędzi, można stosować również w mechanizmach mocujących, a także jako zderzaki/ograniczniki, elementy podporowe i dociski. Nóżki pozycjonujące są ponadto używane jako części dociskowe w konstrukcjach maszyn i urządzeń.

Wyprodukowane z wysokiej jakości stali/stali nierdzewnej podstawki wahliwe norelem posiadają gniazdo/korpus i osadzoną kulkę, której kąt wychyłu można regulować w zakresie wartości od 7,5° do 20°, dzięki czemu elementy te są odpowiednie do różnych konturów i geometrii. Podstawki dostępne w wersjach płaskich, ząbkowanych lub wyposażonych w twarde metalowe wstawki (gripper), doskonale sprawdzają się we wszelkich zastosowaniach konstrukcyjnych, dając inżynierom pewność i skuteczność działania.

Charakteryzując się nośnością statyczną od 10 do 165kN, podstawki wahliwe zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywać duże siły. W przypadku delikatnych powierzchni bezbarwna powłoka poliuretanowa pomaga zapobiegać uszkodzeniom, natomiast dla przedmiotów śliskich lub gładkich wersje podstawek z powłoką diamentową zapewniają maksymalną przyczepność, przy minimalnej sile docisku.

Nóżki pozycjonujące, zapewniając moment dokręcania pomiędzy 8,5 a 60 Nm, stanowią odpowiednie rozwiązanie dla różnorodnych powierzchni styku - płaskich, kulistych i falistych, a także są wykorzystywane jako elementy podporowe w wersji ze wstawkami z tworzywa POM.


Podstawki wahliwe i nóżki pozycjonujące firmy norelem pomagają inżynierom zapewniać optymalne mocowanie

Podstawki wahliwe i nóżki pozycjonujące, które stanowią część szerszej oferty produktów pozycjonujących obejmujących tulejki zaciskowe i zaślepki oraz zawiasy, można zamawiać poprzez THE BIG GREEN BOOK- znany i ceniony katalog norelem zawierający ponad 60 000 standardowych komponentów maszyn.

- Podstawki wahliwe i nóżki pozycjonujące to ważne elementy standardowe dla inżynierów, które pomagają szybko i łatwo ustawiać elementy obrabiane we właściwej pozycji, co pozwala użytkownikom ze spokojem przystępować do realizacji zadań. Dzięki tak wszechstronnemu wyborowi wielkości i typów asortyment elementów wahliwych i samonastawnych jest w stanie szybko i niezawodnie sprostać niemal wszystkim wymaganiom użytkowników - mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny firmy norelem.

Więcej informacji o firmie norelem i ofercie komponentów standardowych do budowy maszyn można znaleźć na stronie www.norelem.pl.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP