www.przemysl-polska.com
PEPPERL+FUCHS FACTORY AUTOMATION

Nowości z sektora Industry 4.0

Na wystawie HMI2020 firma Pepperl+Fuchs zaprezentuje całą gamę przykładów i metod udanego wdrożenia transformacji cyfrowej.


Pixel-Plus łączy strumienie danych z wielowymiarowych czujników TOF („time-of-flight”) z sygnałami z kolorowych kamer wysokiej rozdzielczości, tworząc cyfrową reprezentację rzeczywistych obiektów. Te "cyfrowe bliźniaki" oferują znacznie więcej informacji niż rozwiązania oparte wyłącznie na kamerach lub czujnikach.

Wraz z Linz Center of Mechatronics (LCM) zaprezentowano innowacyjne, cyfrowe podejście do hydraulicznych pras spiekających, pozwalające zapewnić znaczną oszczędność energii. Ponadto, dzięki usługom w chmurze obliczeniowej dane z czujników są dostępne niezależnie od lokalizacji, co umożliwia efektywne monitorowanie statusu w celu centralnego optymalizowania operacji konserwacyjnych i zapobiegania nieplanowanym przestojom.

Wspólne przedsięwzięcie 3D.aero, prowadzone we współpracy z Lufthansa-Technik, demonstruje dużą wydajność trójwymiarowej kontroli komponentów lotniczych. Ze względu na duże rozmiary testowanych obiektów, precyzyjny system pomiarowy musi tu być przetransportowany do badanego obiektu, a nie na odwrót.

Moduł główny ICE3 IO-Link jest wyposażony w zintegrowany serwer OPC UA, co umożliwia ustanowienie kompleksowej komunikacji od poziomu czujnika / urządzenia wykonawczego do struktur w chmurze obliczeniowej za pomocą standardowego protokołu dla Industry 4.0. Technologia MultiLink oferuje drugą ścieżkę danych, dostępną równolegle do krytycznej komunikacji w czasie rzeczywistym na poziomie sterowania.


  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP