www.przemysl-polska.com
EATON

Galileo 8.0 - Nowa wersja oprogramowania do tworzenia wizualizacji paneli

Firma Eaton, producent szerokiej gamy rozwiązań dla przemysłu oferuje panele HMI / HMI-PLC służące do obsługi i wizualizacji pracy maszyn. Nowoczesne panele dotykowe Eaton zapewniają przejrzysty i elastyczny interfejs z możliwością nawigacji w wielu językach. Kontrola, regulacja, pozycjonowanie i komunikacja w sieci fieldbus są tu implementowane za pomocą języka programowania Xsoft-CoDeSys-2, natomiast wizualizacja może być projektowana za pomocą dostarczanego przez Eaton oprogramowania Galileo. Dzięki temu producenci maszyn przemysłowych mogą dostarczać swoje urządzenia do odbiorców na całym świecie, korzystając ze wspólnej platformy sprzętowej i programowej.

Galileo 8.0 - Nowa wersja oprogramowania do tworzenia wizualizacji paneli
Oprogramowanie wizualizacyjne Galileo udostępnia użytkownikom zestaw funkcji do programowania wszystkich urządzeń HMI z interfejsem graficznym pochodzących z oferty Micro Innovation / Eaton. Kluczową cechą tego oprogramowania jest przyjazność dla użytkownika, ułatwiająca naukę jego obsługi i zapewniająca intuicyjną pracę. Gotowe do użycia funkcje i wiele dostępnych obiektów umożliwiają użytkownikowi stworzenie wizualizacji zgodnej z jego oczekiwaniem. Narzędzie wstępnego testowania, tzw. Inspektor pozwala na symulację rezultatu działania zaprojektowanej wizualizacji jeszcze na etapie jej tworzenia.

Nowa edycja oprogramowania Galileo udostępnia obiekty w jeszcze większym stopniu ułatwiające jego obsługę i upraszczające tworzenie wizualizacji. Projektanci położyli szczególny nacisk na nowoczesny wygląd interfejsu użytkownika i udostępnili kilka jego wariantów. Po raz pierwszy użytkownicy mają możliwość pozycjonowania swoich obiektów na różnych poziomach i tworzenia własnych typów danych.

Oprogramowanie zapewnia kompatybilność wsteczną projektów i może efektywnie pracować na wszystkich panelach WinCE. Wizualizacja może być przeprowadzana w różnych językach, a do wprowadzania danych mogą być zastosowane klawiatury o zestawach znaków specyficznych dla danego kraju. Obsługiwany jest zestaw znaków Unicode włącznie z wbudowanymi znakami azjatyckimi. Istnieje możliwość zmiany języka i współczynnika skalowania nawet po uruchomieniu programu. Galileo z wbudowanymi około 150 sterownikami komunikacyjnymi zapewnia kompatybilność ze wszystkimi standardowymi protokołami, w tym Siemens Simatic, Rockwell PLC i ControlLogix, Omron, CoDeSysV2/V3, Eaton Easy i innymi. Daje możliwość stworzenia do 8 równoległych kanałów komunikacyjnych i łatwej synchronizacji danych.

Interfejs użytkownika jest tworzony za pomocą obiektów, umieszczanych na poszczególnych poziomach i odpowiednio konfigurowanych. Dla uzyskania bardziej nowoczesnego i atrakcyjnego wyglądu istnieje możliwość różnicowania stopnia przeźroczystości obiektów. Ponadto, mogą być one pozycjonowane statycznie lub dynamicznie. Użytkownik ma możliwość późniejszej zmiany rozmiaru i położenia obiektu dynamicznego oraz kontroli parametrów dostępu.

Eaton dostarcza różne typy obiektów do wizualizacji. Dostępne są tu wszelkiego rodzaju przyciski, przełączniki i potencjometry tworzące interfejs panelu, jak również obiekty bardziej rozbudowane. Są to np. konfigurowalne wskaźniki z możliwością wygładzania krawędzi lub obiekty do obsługi błędów rejestrujące czas pojawienia się i typ błędu oraz dane historyczne. Komunikaty błędów mogą być zaopatrzone w etykiety prezentujące określony tekst lub wartość zmiennej w momencie wystąpienia awarii .

Kolejnym elementem jest funkcja zarządzania prawami użytkowników. Pozwala ona na dodawanie lub usuwanie użytkowników oraz przypisywanie ich do predefiniowanych grup. W celu zwiększenia bezpieczeństwa systemu istnieje możliwość ustalania minimalnej długości hasła, tworzenia historii haseł, rejestracji czasu od ostatniej zmiany hasła, ustalania hasła początkowego, automatyczne wylogowywanie użytkownika oraz monitorowanie błędnych logowań. Kolejnym dostępnym obiektem jest lista parametrów prezentująca wykaz używanych zmiennych i umożliwiająca ich modyfikację.

Funkcja zarządzania recepturami pozwala użytkownikowi na zmianę parametrów dla różnych procesów produkcyjnych. Predefiniowane receptury zawierają wszelkie niezbędne parametry.

Galileo firmy Eaton jest rozbudowanym oprogramowaniem, wyróżniającym się na rynku. Do jego mocnych stron należą zwłaszcza przyjazność dla użytkownika i intuicyjność obsługi. Ważną zaletą jest kompatybilność z szeroką gamą sterowników, umożliwiająca producentom maszyn przemysłowych wybór paneli HMI / HMI-PLC firmy Eaton i środowiska Galileo również na późniejszym etapie.

Więcej informacji: www.eaton.eu
Podpis: Nowoczesny i atrakcyjny wizualnie interfejs Galileo 8

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP