www.przemysl-polska.com
Sherpa Mobile Robotics

Mobilna dezynfekcja za pomocą suchej mgły: Sherpa Mobile Robotics wprowadza innowacje

Większość proponowanych obecnie rozwiązań do dezynfekcji powierzchni drogą powietrzną, wiąże się z natryskiwaniem na mokro, co ogranicza zakres jej zastosowania. Dodatkowo, urządzenia temu służące są statyczne i wymagają interwencji operatora, aby przemieszczać generowaną mgłę po różnych powierzchniach. Aby rozwiązać te problemy, Sherpa Mobile Robotics (SMR), firma z branży innowacyjnej Norcan, połączyła siły z Devea w celu opracowania suchego, mobilnego i autonomicznego rozwiązania do dezynfekcji. Dzięki współpracy powstał zdalnie sterowany robot Sherpa, który zawiera innowacyjne, ale sprawdzone urządzenie natryskowe, generujące suchą mgiełkę. Proponowana dezynfekcja drogą powietrzną jest zgodna z normą NFT 72-281 2014, a środek wirusobójczy, oparty na nadtlenku wodoru, uzyskał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu, gwarantując skuteczność systemu w przypadku wirusów na poziomie 99,99%. Jest to obecnie jedyne urządzenie tego typu certyfikowane na rynku.

Mobilna dezynfekcja za pomocą suchej mgły: Sherpa Mobile Robotics wprowadza innowacje

Roboty mobilne, intuicyjne i wszechstronne
Sherpa Mobile Robotics projektuje, rozwija i sprzedaje roboty mobilne tak zwane AMR (Autonomous Mobile Robot), czyli takie które nie wymagają specjalnie wydzielonych tras w przeciwieństwie do AGV (Automated Guided Vehicle). Są one programowalne i dostosowują się do środowiska oraz jego specyfiki. Przeznaczone głównie dla takich branż jak logistyka i produkcja. Służą do przewożenia różnych produktów, stanowią pomoc w obsłudze, zasilają linie końcowe, a także usprawniają kompletację i wysyłki zamówień w e-commerce. Inne branże min. dystrybucja, opieka medyczna, lotniska i transport są w trakcie naszych testów i badań.

W kontekście globalnej epidemii Covid-19 firma SMR wpadła na pomysł dostosowania swoich robotów do rozwiązania polegającego na mobilnej dezynfekcji. Efektem, tego jest robot Sherpa, który w sposób autonomiczny przy kontrolowanej prędkości, albo w trybie zdalnym potrafi dojść jak najbliżej do dezynfekowanych obszarów. Może on działać na dużych powierzchniach jak i w szeregu wydzielonych powierzchni. Jego autonomia i zwinność nie wymagają interwencji operatora i pozwalają działać w dowolnym środowisku (hale, biura, warsztaty, szatnie). Natomiast urządzenie firmy Devea, która jest uznanym ekspertem w dziedzinie dezynfekcji drogą powietrzną, i bardzo obecną w przedsiębiorstwach farmaceutycznych i przetwórstwie spożywczym, okazało się doskonałym uzupełnieniem.


Mobilna dezynfekcja za pomocą suchej mgły: Sherpa Mobile Robotics wprowadza innowacje  
Mobilna dezynfekcja za pomocą suchej mgły: Sherpa Mobile Robotics wprowadza innowacje

Bezpieczne środowisko pracy: całkowita dezynfekcja, bez żadnych osadów i toksycznych substancji
Urządzenie Devea znane pod marką Phileas wykorzystuje technologię wirowania do projekcji mikrokropelek środka dezynfekującego, gdzie kalibracja kropelek wynosi od 5 do 10 µm. „Nie chcieliśmy, aby dysze zapychały się przy najmniejszym zabrudzeniu” - mówi Stéphane FAUTH, dyrektor generalny Norcan i SMR. Wytworzona w ten sposób sucha mgła może dotrzeć do wszystkich powierzchni, nawet tych uznawanych za najbardziej niedostępne, takich jak np. wnętrza szuflad zapewniając optymalną dezynfekcję. System jest bardzo wydajny, prosty i bezpieczny. Pod koniec procesu, po zaledwie kilku godzinach (zamgławianie, czas kontaktu i wentylacja), pracownicy mogą bezpiecznie wrócić do swoich stanowisk pracy. Środek wirusobójczy jest suchy, nie pozostawia żadnych osadów i eliminuje ryzyko korozji lub degradacji powierzchni i sprzętu.

Jedyny proces wirusobójczy na rynku, który ma certyfikat
Zastosowany proces wirusobójczy jest jedynym, który uzyskał certyfikat NF T 72-281, przy czym norma ta stanowi punkt odniesienia dla producentów tego typu urządzeń w przypadku walidacji skuteczności procesu dla pary urządzenie + produkt. Zastosowany produkt na bazie nadtlenku wodoru uzyskał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu, gwarantując skuteczność systemu Phileas w przypadku wirusów na poziomie 99,99%.

Robot dezynfekujący Sherpa został już uruchomiony dla klienta firmy SMR: „zarówno nasz klient, jak i my, jesteśmy bardzo zadowoleni z powagi i jakości współpracy z Devea, która jest niejako naukową gwarancją tej wyjątkowej oferty” , mówi Stéphane FAUTH. „Testy wciąż trwają na miejscu i w rzeczywistych warunkach w celu określenia ostatnich regulacji w oparciu o miary wydajności procesu”.

Norcan, wraz z działem innowacji (SMR), potwierdza swoją elastyczność i umiejętność dostosowania się do sytuacji, aby odbić się po dwóch trudnych miesiącach dla wszystkich firm. Te cechy są niezbędne do przetrwania w świecie, który jest coraz bardziej niestabilny i niepewny.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP