www.przemysl-polska.com
STAHL

Większa funkcjonalność, więcej opcji diagnostycznych i większa dostępność: R. STAHL prezentuje ulepszony system wejść/wyjść IS1+

Wprowadzając na rynek nowy system IS1+, firma R. STAHL prezentuje kluczową innowację dla rozproszonego systemu wejść/wyjść IS1 stosowanego w strefach zagrożonych wybuchem. Do IS1+ wprowadzono dodatkowe funkcje pozwalające sprostać zarówno obecnym, jak i przyszłym wymogom użytkowników. W poprzednich latach IS1 pozostawał liderem technologicznym w obszarze zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem dzięki wprowadzaniu nowych funkcjonalności, takich jak połączenia Fast Ethernet, redundancja PROFIBUS, obsługa DTM, integracja ringów optycznych czy modułów ze zintegrowanymi zaworami magnetycznymi. W nowym systemie IS1+ duży nacisk położono na ochronę wcześniejszych inwestycji klientów w zakłady i urządzenia technologiczne. Nowe moduły I/O są w pełni kompatybilne oddolnie z wcześniejszymi wersjami, dzięki czemu mogą być wymieniane lub modernizowane bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w planowaniu projektów i okablowaniu.

Większa funkcjonalność, więcej opcji diagnostycznych i większa dostępność: R. STAHL prezentuje ulepszony system wejść/wyjść IS1+
Ilustracja: System rozproszonych wejść/wyjść IS1+ firmy R. STAHL zawiera szereg nowych funkcji

Nowe moduły mieszane stanowią efektywne rozwiązanie nawet przy małej gęstości sygnałów. Pozwalają zredukować o połowę liczbę wykorzystywanych typów modułów, co z kolei umożliwia obniżenie wydatków związanych z przechowywaniem części zapasowych. Oferta w ramach systemu IS1+ obejmuje 8-kanałowy analogowy moduł I/O z obsługą protokołu HART, 16-kanałowy cyfrowy moduł I/O i 8-kanałowy moduł do pomiaru temperatury współpracujący z termometrami rezystancyjnymi i termoparami. Sygnały mogą być indywidualnie parametryzowane dla każdego z kanałów. Ponadto, R. STAHL dostarcza moduły wyjść cyfrowych o zwiększonej obciążalności, wystarczającej dla większości zaworów magnetycznych. Moduły serii IS1+ zaprojektowane do instalacji w strefie 2 mogą służyć do łączenia zarówno samoistnie bezpiecznych urządzeń ze stref 0 i 1, jak również ekonomicznych modułów I/O ze strefy 2 o identycznym zakresie funkcjonalnym. Nowa technologia Low Power, opracowana specjalnie dla modułów IS1+ pozwala na rozszerzenie ich dopuszczalnego zakresu temperatur pracy od -40 do +75°C i wydłużenie czasu życia do 15 lat.

W nowym systemie rozszerzono również funkcje diagnostyczne: wszystkie moduły dla strefy 1 zawierają jedną lub dwie diody LED na kanał. Moduły analogowe sygnalizują błędy połączenia czerwoną diodą LED, natomiast moduły cyfrowe dodatkowo zawierają żółtą diodę LED do sygnalizacji statusu przełącznika. Znacznie ułatwia to lokalizację błędów bezpośrednio w instalacji. Wszystkie moduły zawierają dodatkowe funkcje autodiagnostyki zgodne ze standardem NAMUR NE 107, pozwalające na wysyłanie alarmów „maintenance required” jeszcze przed wystąpieniem rzeczywistej awarii. Żądanie serwisowe jest wyraźnie sygnalizowane niebieską diodą LED umieszczoną na module. Kolejną nowością jest bit statusu wprowadzony do sygnałów procesowych pozwalający na charakteryzację w kategoriach „good” i „bad”, podobnie jak w sieciach fieldbus. Podobnie, jak w przypadku IS1, także nowy system IS1+ jest uniwersalny i ekonomiczny. Dzięki samoistnie bezpiecznej strukturze systemowej i samoistnie bezpiecznej sieci fieldbus, zmiany i rozszerzenia wprowadzane do instalacji w strefach niebezpiecznych nie wymagają wstrzymywania procesów technologicznych (hot work / hot swap).
Firma R. STAHL posiada ponad 30-letnie doświadczenie w modernizacji systemów przemysłowych, niezbędną wiedzę w zakresie systemów automatyki i stosowanych w nich protokołów komunikacyjnych oraz uzyskała międzynarodowe certyfikaty w zakresie zabezpieczania instalacji pracujących w strefach niebezpiecznych, w tym w przemyśle stoczniowym. Bazując na ogromnym doświadczeniu, R. STAHL może podjąć się projektowania na bazie IS1+ zdalnych systemów I/O do instalacji na całym świecie.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP