www.przemysl-polska.com
De Dietrich Process Systems

Grupa De Dietrich Process Systems wspiera firmy w zakresie relokacji i rozwoju produkcji substancji API na terenie Europy

Francuska grupa przemysłowa De Dietrich Process Systems, światowy lider w zakresie dostarczania sprzętu, kompletnych systemów oraz rozwiązań procesowych dla przemysłu farmaceutycznego, chemicznego i branży chemikaliów wysokowartościowych, przygotowuje swoje osiem europejskich zakładów na wyzwania związane z relokacją instalacji produkcyjnych i zwiększaniem produkcji aktywnych składników farmaceutycznych w Europie.

Grupa De Dietrich Process Systems wspiera firmy w zakresie relokacji i rozwoju produkcji substancji API na terenie Europy

Od kilku lat Europa cierpi z powodu niedoboru lekarstw i szczepionek mających kluczowe znaczenie dla dobrostanu i bezpieczeństwa obywateli. Sytuacja ta jest częściowo związana
z lokalizacja centrów produkcyjnych poza kontynentem europejskim. Kryzys spowodowany przez obecnie trwającą pandemię Covid-19 wyostrzył problem, pokazując wyraźnie, jak bardzo Europa jest zależna od Azji w zakresie produkcji aktywnych substancji farmaceutycznych API (Active Pharmaceutical Ingredients) oraz aktywnych substancji farmaceutycznych o bardzo silnym działaniu HPAPI (Highly Potent Active Pharmaceutical Ingredients). W tym kontekście firma De Dietrich Process Systems podkreśla swoją zdolność i możliwości wsparcia dla branż, które chcą przenieść lub rozwinąć produkcję aktywnych składników farmaceutycznych.


Grupa De Dietrich Process Systems wspiera firmy w zakresie relokacji i rozwoju produkcji substancji API na terenie Europy

Od urządzeń technologicznych po projektowanie linii produkcyjnych
Przeniesienie jednostki produkcyjnej często zmienia zarówno układ organizacyjny warsztatów i pracowni, jak i ogólną organizację firmy. Niezależnie od tego, czy chodzi o instalację nowego laboratorium, zakładu pilotażowego, wielkoskalowej jednostki produkcyjnej API, czy też o modernizację i adaptację istniejących jednostek, firma De Dietrich Process Systems może dostarczyć rozwiązania dopasowane do indywidualnych wymagań.
Obejmują one urządzenia produkcyjne do przeprowadzania procesów reakcji, destylacji, ekstrakcji, separacji, filtracji, suszenia oraz magazynowania i przesyłu proszków. Oferta obejmuje również sprzęt hermetyczny, zaprojektowany w celu uniknięcia jakiegokolwiek kontaktu między wnętrzem a zewnętrzną powierzchnią wyposażenia, taki jak schowki na rękawiczki, worki itp. Zapewnione są również standardy czyszczenia na miejscu (CIP) i sterylizacji na miejscu (SIP), niezależnie od wykorzystanych materiałów konstrukcyjnych: stali nierdzewnych, metali szlachetnych w postaci stopów niklu, tytanu i cyrkonu, jak również szkliwa i szkła borokrzemowego 3.3.

Firma De Dietrich Process Systems, będąc nie tylko dostawcą sprzętu i wyposażenia, może również w pełni kontrolować projektowanie jednostek produkcyjnych, obejmujące badania inżynieryjne, testy, montaż urządzeń i uruchomienie linii produkcyjnych.

Wszystkie rozwiązania uwzględniają surowe ograniczenia produkcyjne i są zgodne z dobrymi praktykami produkcyjnymi GMP (Good Manufacturing Practices) wymaganymi w branży farmaceutycznej.

Przewaga nowych, przyszłych instalacji opiera się na dwóch kluczowych kwestiach: szacunku dla środowiska i bezpieczeństwie ludzi
Poszanowanie środowiska naturalnego to kluczowa kwestia, którą należy uwzględnić w strategii relokacji. Funkcjonujący od kilku lat dział Plant-Based firmy De Dietrich Process Systems wspiera licznych klientów, którzy chcą produkować substancje API przy użyciu surowców pochodzenia roślinnego.
Nowa seria hermetycznych urządzeń dedykowanych do transportu proszków, workowania, filtracji

i suszenia zapewnia ochronę zarówno operatorom, jak i samym produktom. Uniemożliwiając jakikolwiek kontakt między wnętrzem a zewnętrzną powierzchnią urządzenia, zabezpieczają one operatorów przed działaniem toksycznych produktów i jednocześnie niwelują ryzyko zanieczyszczenia produktów ze strony środowiska zewnętrznego. Te kompletne urządzenia spełniają najsurowsze wymogi bezpieczeństwa.
Od dziesiątek lat firma De Dietrich Process Systems dostarcza przemysłowi farmaceutycznemu wysokiej jakości sprzęt i rozwiązania spełniające najostrzejsze standardy branżowe.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP