www.przemysl-polska.com
Kennametal

Kennametal przedstawia wiertło pełnowęglikowe HPR

Wysokowydajne wiertło nowej generacji o małej sile osiowej do wiercenia w żeliwie.


Firma Kennametal rozszerzyła swoją ofertę wierteł pełnowęglikowych o wiertło HPR do wysokowydajnego wiercenia elementów z żeliwa. Zaprojektowane do wiercenia z dużą prędkością i posuwem do 8 x D w dowolnym materiale z grupy ISO-K, zapewnia idealną prostoliniowość otworu nawet przy najwyższych parametrach obróbki.

Zwycięskie cechy
Opatentowane zmniejszenie grubości wierzchołka wiertła, specjalne nacięcia i kąt wierzchołka wynoszący 143° zapewniają doskonałe właściwości samocentrujące i zmniejszają siłę osiową, zapewniając idealną prostoliniowość otworów nawet przy największych posuwach. Dodatkowo, cztery łysinki zapewniają maksymalną stabilność podczas wiercenia otworów przecinających się i otworów z wyjściami pod kątem.

Kennametal przedstawia wiertło pełnowęglikowe HPR

Wiertło pełnowęglikowe HPR do wiercenia w żeliwie jest dostępne w wersjach o średnicy od 3,0 do 20,0 mm i długościach do 8 x D.

Opatentowany promień naroża zapewnia dużą trwałość narzędzia i doskonałą jakość otworu, spełniając wymogi zakresu tolerancji IT9 do IT10, jednocześnie zapobiegając wykruszaniu materiału obrabianego podczas wyjścia z otworu.

“Konstrukcja zapewniająca małą siłę osiową daje użytkownikom możliwość zastosowania wiertła przy nieidealnych warunkach mocowania, w aplikacjach cienkościennych lub tam, gdzie czynnikiem ograniczającym jest moc wrzeciona,“ powiedział Frank Martin, menadżer produktu z firmy Kennametal.

Przeprowadzone testy wykazały, że nowe wiertło doskonale radzi sobie ze wspomnianymi wcześniej wyzwaniami, jak również nadaje się do wiercenia dużych ilości otworów w produkcji wielkoseryjnej.


Kennametal przedstawia wiertło pełnowęglikowe HPR

Jedna z kluczowych cech wiertła HPR: mała siła osiowa zapewniająca idealną prostoliniowość otworu.

Bardzo duża odporność na zużycie
Opatentowana wielowarstwowa powłoka AlTiN/AlTiSiN wytrzymuje ekstremalne obciążenia ścierne i termiczne występujące przy obróbce żeliwa szarego, żeliwa sferoidalnego, CGI, ADI i GGG. Nowa powłoka jest również odporna na wtrącenia i pory powszechnie spotykane w tych trudnych do obróbki materiałach.

Wysokiej jakości polerowane rowki wiórowe i duży przekrój poprzeczny rowka wiórowego zapewniają bardzo dobre odprowadzanie wiórów oraz dodatkowo redukują ilość wydzielanego ciepła i wynikający z tego szok termiczny.

Nowe wiertło HPR jest dostarczane z wewnętrznym doprowadzaniem chłodziwa w standardzie i z chwytem spełniającym wymogi norm DIN 6535 i 69090-03 MQL w zakresie smarowania minimalnego. Dzięki tym cechom wiertło wyróżnia się zarówno w warunkach obróbki na mokro, jak i na sucho.

“Niezależnie od tego, czy wiercisz duże ilości otworów, czy stajesz przed typowymi wyzwaniami związanymi z wierceniem w komponentach z żeliwa, wiertło HPR jest bez wątpienia właściwym rozwiązaniem,” powiedział Martin.


Kennametal przedstawia wiertło pełnowęglikowe HPR


Opatentowany promień naroża, zapewniający długą żywotność i doskonałą jakość otworu oraz duży przekrój poprzeczny rowka wiórowego, zapewniający bezproblemowe odprowadzanie wiórów. Cztery łysinki zapewniające maksymalną stabilność podczas wiercenia otworów przecinających się i otworów z wyjściami pod kątem.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP