www.przemysl-polska.com
Kennametal

Kennametal prezentuje frez kulisty HARVI I TE

Nowy monolityczny frez węglikowy zapewnia największą produktywność i trwałość narzędzia podczas frezowania 3D.


Kennametal rozszerza serię HARVI I TE o 4-ostrzowy frez kulisty HARVI I TE. Zaprojektowany do obróbki zgrubnej 3D i obróbki wykańczającej, zapewnia niższy koszt frezowania dzięki maksymalnemu usuwaniu metalu przy obróbce szerokiego zakresu materiałów.

Anatomia wysokiej wydajności
Frez kulisty HARVI I TE charakteryzuje się innowacyjną powierzchnią przyłożenia, której warto się dokładniej przyjrzeć. W najbardziej krytycznym obszarze – w części kulistej – falisty kształt konturu zapewnia lepszy przepływ chłodziwa do strefy skrawania. Zapewnia to wyższy posuw, większą prędkość i większą głębokość skrawania dzięki zaawansowanemu tłumieniu wibracji i mniejszym siłom skrawania.


Kennametal prezentuje frez kulisty HARVI I TE

Maksymalna produktywność i żywotność narzędzia podczas frezowania 3D: 4-ostrzowy frez kulisty HARVI I TE z falistą powierzchnią przyłożenia w części kulistej.

Na zewnętrznej średnicy powierzchnia przyłożenia zmienia swój kształt i przechodzi w wielopłaszczyznowy zaszlif na pomocniczej powierzchni przyłożenia. Zapewnia to wyjątkową wytrzymałość krawędzi, dokładność geometryczną i mniejsze siły skrawania oraz sprawia, że frezy tej serii są bardzo wszechstronne.

W nowym frezie węglikowym zostały również wprowadzone inne udoskonalenia geometrii walcowo-czołowej — w tym skręcona powierzchnia czołowa, nacięcia do odprowadzania wiórów i zmienny kąt pochylenia linii śrubowej.

Oferta
Frezy kuliste HARVI I TE występują w wersjach o dwóch długościach, w obu przypadkach produkowanych w zakresie średnic od 2 do 20 mm (1/16" do 1"). Wersja o regularnej długości jest podstawowym wyborem przy operacjach frezowania kopiowego 3D, natomiast wersja długa oferuje wystarczającą długość skrawania (do 4xD) do wielu zastosowań, w tym frezowania walcowo-czołowego przy obróbce powierzchni bocznych i dolnych.


Kennametal prezentuje frez kulisty HARVI I TE

Frez kulisty HARVI I TE jest dostępny w wersjach o dwóch długościach: regularnej (calowa bez szyjki, metryczna z szyjką) i długiej.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP