www.przemysl-polska.com
Kennametal

Kennametal prezentuje nową linię narzędzi z PCD

Obrotowe narzędzia z diamentu polikrystalicznego, dostępne z krótkim czasem realizacji, zapewniające dużą wydajność obróbki aluminium.


Firma Kennametal wprowadza nową linię obrotowych narzędzi z PCD do obróbki aluminium, zapewniających nawet 10-krotnie większą produktywność od narzędzi z węglików. Wiertła, rozwiertaki i frezy palcowe z nowej oferty zapewniają wyjątkowo długą żywotność i odporność na zużycie, nawet w przypadku wysokościernych stopów aluminium i są dostępne z bardzo krótkim czasem realizacji.


Kennametal prezentuje nową linię narzędzi z PCD
W standardowej ofercie dostępny jest szeroki wybór frezów palcowych PCD o średnicy do 50 mm.

“Nowe obrotowe narzędzia PCD umożliwiają naszym klientom znacznie szybszą obróbkę aluminium, a w rezultacie zapewniają większą produktywność,” powiedział Michael Hacker, menadżer produktu z Kennametal. “Podczas wiercenia i rozwiercania narzędzia te działają z prędkością do 3000 SFM. Operacje frezowania można wykonywać z prędkością aż do 20000 SFM — znacznie większą, niż w przypadku narzędzi z innych materiałów.”

Długa żywotność narzędzia, znaczny wzrost wydajności
Dzięki możliwości wewnętrznego chłodzenia i interfejsowi z obsługą MQL, nowe obrotowe narzędzia z PCD nadają się idealnie zarówno do obróbki zgrubnej, jak i wykańczającej.

Niezwykle ostre krawędzie skrawające oraz powierzchnie natarcia o małym tarciu eliminują problemy związane z narostem na ostrzu. Obróbka przy małym współczynniku tarcia zapewnia również doskonałe powierzchnie w operacjach wykończeniowych, takich jak rozwiercanie. Osiągana jest tu chropowatość powierzchni 0,6–1,2 μm - znacznie mniejsza niż w przypadku konwencjonalnych narzędzi węglikowych.

Gatunek PCD KD1410 zapewnia długą żywotność narzędzia i jest szczególnie korzystny w przypadku aluminium o wysokiej zawartości krzemu, używanego do produkcji części samochodowych, takich jak bloki silnika i głowice cylindrów.Kennametal prezentuje nową linię narzędzi z PCD
Oferta obrotowych narzędzi PCD obejmuje wiele opcji do wykonywania i wykańczania otworów, w tym modułowe głowice rozwiercające o średnicy do 42 mm.Oferta w skrócie

Linia frezów palcowych PCD obejmuje wersje o następujących parametrach:
- zakres średnicy od 6 do 50 mm
- głębokość obróbki do 50 mm
- geometrie z ostrzem centralnym, do obróbki zgrubnej i do obróbki wykańczającej
- różne kąty natarcia.

Cechy wierteł PCD:
- zakres średnic od 6 do 20 mm ze skokiem co 0,5 mm
- głębokość wiercenia do 5 x D
- rozmiary calowe i metryczne

Cechy rozwiertaków PCD:
- zakres średnicy od 6 do 20 mm w krokach co 1 mm
- wersje dla otworów przelotowych i nieprzelotowych
-dla większych średnic do fi 42 mm dostępny jest modułowy system rozwiercania PCD ze złączem KST.

“Wiele z tych obrotowych narzędzi PCD można również modyfikować, aby dopasować je do konkretnych potrzeb klientów, przy jednoczesnym zachowaniu krótkich czasów realizacji,” powiedział Hacker. “Kennametal w oparciu o swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie z narzędziami PCD dla przemysłu motoryzacyjnego, udostępnia tą technologię każdemu producentowi poszukującemu konkurencyjnego cenowo i wysoce produktywnego rozwiązania do obróbki aluminium.”

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP