www.przemysl-polska.com
norelem

Wały i piasty wielowypustowe firmy norelem dostępne w standardowych wielkościach zapewniają wysoki moment obrotowy

W przypadku zastosowań, w których występuje wysoki moment obrotowy i jednoczesne przemieszczenia osiowe inżynierowie mogą teraz wykorzystywać wielowypustowe wały i piasty firmy norelem dostępne w wielu standardowych rozmiarach i wersjach materiałowych.

Wały i piasty wielowypustowe firmy norelem dostępne w standardowych wielkościach zapewniają wysoki moment obrotowy

Wały wielowypustowe w połączeniu z wielowypustowymi piastami zapewniają połączenia kształtowe i służą do przenoszenia wysokich momentów obrotowych, przy jednoczesnym przemieszczeniu osiowym. W porównaniu do wałów z wpustami - zwykle używanej alternatywnej metodzie przenoszenia ruchu obrotowego - połączenia wielowypustowe zapewniają równomiernie rozłożone obciążenie wzdłuż boków zębów. To dzielone obciążenie zapewnia większą wytrzymałość zmęczeniową w porównaniu z napędem wpustowym.

Aby zapewnić maksymalną wszechstronność i możliwość dostosowania, komponenty norelem mają proste, równoległe boki, a ich główne wymiary są zgodne z normą DIN ISO 14 (dawniej DIN 5463), najczęściej używanym typem wałów i piast wielowypustowych.

Marcus Schneck, CEO firmy norelem, powiedział: - Wielu inżynierów spotyka się z aplikacjami, w których wymagane są duże siły skręcające, na przykład w napędach obrabiarek lub przekładni bądź w pojazdach rolniczych.

Wały wielowypustowe i piasty wielowypustowe są idealne do tego typu zastosowań, a dzięki dostępnemu asortymentowi naszej firmy inżynierowie mogą je otrzymać w standardowych rozmiarach oraz w różnych wersjach materiałowych dostosowanych do ich potrzeb.

Wały wielowypustowe są produkowane ze stali ciągnionej na zimno klasy C45 lub stali nierdzewnej typu 1.4301 (znanej również jako gatunek 304). Proces ciągnienia na zimno zapewnia wałom wysoką wytrzymałość na rozciąganie oraz gładkie, wypolerowane wykończenie.

Piasty wielowypustowe są dostępne w wersji z kołnierzem lub bez, również ze stali C45 lub stali nierdzewnej 1.4301, a także z czerwonego mosiądzu typu RG7.

Nowe komponenty można znaleźć w uznanym w branży katalogu firmy norelem THE BIG GREEN BOOK. Arkusze danych i rysunki CAD są dostępne online, a wały i piasty można zamawiać bezpośrednio w sklepie internetowym norelem.

Więcej informacji na temat wałów i piast wielowypustowych oraz innych komponentów można znaleźć na stronie www.norelem.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP