www.przemysl-polska.com
EPLAN

Uruchomienie sieci partnerskiej EPLAN

Nowa sieć partnerska, założona przez firmę EPLAN pod koniec 2020 roku, łączy światową wiedzę i doświadczenie swoich partnerów, pozwalając tym samym zwiększyć korzyści dla klientów. EPLAN Partner Network (EPN) określa wspólne, wiążące cele w zakresie zwiększania integracji w ramach łańcucha wartości. Użytkownicy zyskują na zwiększeniu ciągłości i integracji szczególnie w obszarach PLM, ERP i PLC oraz symulacji. Szeroka wymiana informacji między producentami ułatwia klientom integrację dużej liczby systemów używanych na rynku.

Uruchomienie sieci partnerskiej EPLAN
EPLAN Partner Network.jpg: EPLAN Partner Network (EPN) łączy specjalistyczną wiedzę partnerów współpracujących z określonymi celami rozwojowymi.

Monheim, Niemcy, 11 stycznia 2021 – Na przełomie roku firma EPLAN, dostawca rozwiązań inżynierskich, uruchomiła swoją sieć partnerską (EPN). Tworzy ona ramy dla istniejących i nowych partnerstw, mających na celu wspólny rozwój i wprowadzanie na rynek interfejsów. Sieć partnerska EPN opiera się na wspólnych, wiążących celach ulepszania i wspierania interfejsów. To zaangażowanie równocześnie zwiększa korzyści dla klientów i poprawia jakość.

Maksymalna korzyść dzięki doskonałej interakcji


Uruchomienie sieci partnerskiej EPLAN
Sebastian Seitz.jpg: “Efektywne współdziałanie różnych aplikacji jest szczególnie ważne dla naszych klientów. W ramach EPN będziemy zatem koncentrować się na wspólnym rozwijaniu integracji oraz zapewnieniu jakości i wsparcia,” powiedział Sebastian Seitz, dyrektor generalny EPLAN

Dyrektor generalny EPLAN, Sebastian Seitz, wyjaśnia: “Poza oprogramowaniem EPLAN, nasi klienci korzystają również z wielu innych aplikacji różnych producentów, między innymi w środowiskach ERP, PLM, PLC i symulacyjnych. Szczególnie ważne jest dla nich efektywne współdziałanie różnych aplikacji. W ramach EPN będziemy zatem koncentrować się na wspólnym rozwijaniu integracji, a także zapewnieniu jakości i wsparcia.”

Integracja to podstawa

Zapytany o motywację do założenia nowej sieci partnerów EPLAN, starszy wiceprezes firmy ds. strategii i programu korporacyjnego, Marco Litto, powiedział: “Profesjonalizacja naszej sieci systematycznie zwiększa korzyści dla użytkowników końcowych.” Jak wyjaśnia Litto, cele są ambitne: “Połączenia między naszymi systemami powinny być planowane, rozwijane, testowane, wspierane i sprzedawane co najmniej z taką samą solidnością i pod takimi samymi rygorami, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w przypadku naszych własnych rozwiązań. Wraz z naszymi partnerami EPN pozwoli nam to osiągnąć zupełnie nowy poziom koncentracji na kliencie.” Otwarte interfejsy i nowoczesne integracje stworzą szeroki wachlarz możliwości, z których skorzystają użytkownicy różnych rozwiązań programowych, nie wspominając o samych firmach partnerskich.


Uruchomienie sieci partnerskiej EPLAN
Marco Litto.jpg: “Profesjonalizacja naszej sieci systematycznie zwiększa korzyści dla użytkowników końcowych,” powiedział Marco Litto, starszy wiceprezes EPLAN ds. strategii i programu korporacyjnego.

Udział prestiżowych firm

Kluczowi globalni gracze z sektora automatyzacji, w tym Bosch Rexroth, Festo, Mitsubishi Electric i Rockwell Automation, już biorą udział w tej inicjatywie. W nowej sieci uczestniczą również producenci komponentów, w tym B&R, Endress+Hauser, ifm electronic, Phoenix Contact i Pilz, a także Rittal i dostawcy usług z zakresu oprogramowania - na przykład configit, Contact Software, enconway, Gain, ISD, ISG, keytech, machineering, Procad, Quanos i SAE. Do udziału są również zapraszane firmy niemieckie i międzynarodowe, a EPLAN prowadzi obecnie rozmowy z wieloma z nich. Na przykład,
UDMTEK w Korei był pierwszą azjatycką firmą, która podpisała umowę o członkostwo, a inne z pewnością pójdą w jego ślady.

Najlepsze ze wszystkich dziedzin
Bosch Rexroth również “wszedł do gry”, angażując się od razu na starcie sieci. Jak wyjaśnia wiceprezes ds. sprzedaży, Steffen Winkler, “Konfiguracja rozwiązań automatyzacji oraz dynamiczne dostarczanie dokładnych danych produktów są niezbędne w kontekście Przemysłu 4.0. Konfigurator ctrlX firmy Bosch Rexroth umożliwia łatwą konfigurację całościowych rozwiązań. Poprzez bezpośrednią integrację naszego konfiguratora z Platformą EPLAN, użytkownicy otrzymają po naciśnięciu jednego przycisku wszystkie dane urządzeń w skonfigurowanej topologii systemu, w tym szczegółowe listy produktów i dane CAD. Ten poziom integracji zapewnia pełną spójność danych oraz daje możliwość ponownego ich wykorzystania w całej fazie projektowania cyfrowego.”

Tom O'Reilly, wiceprezes Rockwell Automation/USA ds. globalnego rozwoju biznesowego, powiedział: “Cyfrowa wątek danych w obrębie organizacji i pomiędzy nimi jest jednym z kluczowych wymogów, pozwalających ożywić Connected Enterprise. Razem z EPLAN wspieramy transformację firm poprzez zapewnienie spójności danych, poprawę wydajności procesów inżynieryjnych i skrócenie czasu wprowadzenia produktów na rynek."

W Korei, dyrektor generalny UDMTEK, Gi Nam Wang, również ma dobre powody, by dołączyć do sieci. Powiedział: “Zdecydowaliśmy się na współpracę z EPLAN poprzez EPN, aby wykorzystać naszą szeroką ofertę branżową i połączyć ją z najlepszą w swojej klasie platformą inżynierską EPLAN. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą światowej klasy, gdy wkraczamy w kolejną fazę rozwoju i innowacji."

EPLAN ułatwia pracę zarówno użytkownikom, jak i firmom.  Strefa dla partnerów na stronie internetowej zawiera szczegółowe informacje dla firm należących do sieci partnerskiej EPLAN, wiadomości na temat integracji, aktualności oraz dane kontaktowe w przypadku pytań.

Podsumowanie

W erze transformacji cyfrowej, gdy rozwiązania chmurowe odgrywają coraz ważniejszą rolę, coraz ważniejsze staje się koordynowanie integracji pomiędzy firmami. Dyrektor generalny EPLAN, Sebastian Seitz, podkreśla “Dzięki EPN maksymalizujemy ogólne korzyści płynące z rozwiązań własnych oraz naszych partnerów w ekosystemie automatyki przemysłowej dla wspólnych klientów. Razem tworzymy sytuację korzystną zarówno dla klientów, jak i partnerów.” 

Więcej informacji: www.eplan-software.com/partner/

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP