www.przemysl-polska.com
norelem

Łożyska ślizgowe norelem zapewniają płynność działania maszyn

Łożyska ślizgowe firmy norelem zapewniają bezproblemową i wydajną pracę dzięki zdolności do magazynowania oleju smarowego. Asortyment produktów obejmuje kompozytowe i walcowane łożyska ślizgowe, które ze względu na swoją zdolność do samosmarowania i bezobsługowość są przystosowane zarówno do pracy na sucho, jak i w aplikacjach wymagających smarowania.

Łożyska ślizgowe norelem zapewniają płynność działania maszyn

Oferta gotowych do montażu łożysk ślizgowych jest dostępna w wersjach wykonanych ze stali, brązu, tworzywa sztucznego lub brązu spiekanego. Łożyska ślizgowe z brązu spiekanego firmy norelem to optymalne rozwiązanie do urządzeń pracujących w trybie ciągłym, takich jak silniki elektryczne, wentylatory i urządzenia gospodarstwa domowego. 

Marcus Schneck, CEO firmy norelem, podkreśla: - Połączenie materiałów stosowanych w serii firmowych łożysk ślizgowych zapewnia optymalną i praktycznie stałą możliwość poślizgu przy dużej obciążalności i zdolności przewodzenia. Tego typu łożyska są przeznaczone do stosowania w wielu sektorach gospodarki - np. w przemyśle, motoryzacji, służbie zdrowia czy gospodarstwach domowych.

Spiekane łożyska ślizgowe również posiadają rezerwę oleju i oferują samosmarowność: olej smarowy z kapilarnego układu absorpcyjnego jest przenoszony na obracający się wał, a następnie zostaje zaabsorbowany z łożyska ślizgowego, gdy wał jest nieruchomy. W normalnych warunkach pracy dodatkowe smarowanie łożyska nie jest wymagane.

Kompozytowe łożyska ślizgowe firmy norelem są odpowiednie do aplikacji wymagających smarowania, a także do zastosowań, w których występują ruchy obrotowe i oscylacyjne. Tego typu łożyska ślizgowe są wolne od efektu stick-slip (drgań ciernych) i nie absorbują wody, umożliwiając swobodny ruch i precyzję podczas pracy.

Walcowane kompozytowe łożyska ślizgowe wykonane ze stali i brązu spiekanego są szczególnie odpowiednie do pracy bez konieczności smarowania. Płyta nośna z miedziano-cynową podstawą jest chroniona przed korozją, a znajdujący się wewnątrz brąz spiekany w połączeniu z tworzywem PTFE i powłoką smarującą zapewnia płynny obrót.

Łożyska ślizgowe wykazują wysoką odporność chemiczną i są zgodne z europejskimi wytycznymi RoHS. Asortyment norelem jest dostępny z tulejami (również w wersji z połączeniem kołnierzowym) o średnicy wewnętrznej 3-50 mm oraz z podkładkami oporowymi.

Komponenty ślizgowe można znaleźć w uznanym w branży katalogu firmy norelem, THE BIG GREEN BOOK. Arkusze danych i rysunki CAD są dostępne online i można je zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym norelem.

Więcej informacji na temat oferty norelem można znaleźć na stronie www.norelem.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP