www.przemysl-polska.com
NSK

Nowy model maszyny powstały w ramach udanego partnerstwa firm IMSA i NSK

Nowa wiertarka do głębokich otworów MF1000-3T firmy IMSA korzysta z zalet śrub kulowych NSK zgodnych ze standardem DIN przeznaczonych dla europejskiego rynku obrabiarek. Nowy projekt opiera się na wieloletniej współpracy między firmami IMSA i NSK, która zaowocowała rozwojem licznych modeli maszyn. IMSA zamierza pokazać nowy model MF100-3T na wystawie obrabiarek EMO Milano w październiku 2021 r.

Działalność firmy IMSA, założonej w 1988 r. z siedzibą w Barzago w północnych Włoszech, koncentruje się głównie na projektowaniu i produkcji wiertarek lufowych oraz maszyn do wiercenia głębokich otworów. Firma jest liderem w swojej dziedzinie - obecnie w skali globalnej użytkowanych jest ponad 500 tego typu maszyn IMSA.

Zakres zastosowań maszyn jest szeroki i zróżnicowany, ale głównie wykorzystuje się je do procesów wiercenia lufowego różnego rodzaju form dla przemysłu motoryzacyjnego. Tylko w latach 2014-2019 zadebiutowało na rynku siedem modeli IMSA przeznaczonych do tego typu operacji. Dzięki szeregowi dostępnych opcji każdy standardowy model bazowy jest budowany na zamówienie zgodnie z określonymi wymaganiami klientów, chociaż firma może również zaprojektować i wyprodukować rozwiązania całkowicie dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców.

W celu zmaksymalizowania wydajności maszyn IMSA przez wiele lat polegała na śrubach kulowych i prowadnicach liniowych dostarczanych przez preferowanego partnera w zakresie rozwiązań ruchu liniowego - firmę NSK. Również i tym razem IMSA wykorzystała wypróbowaną i przetestowaną formułę współpracy, opracowując najnowszą wiertarkę do głębokich otworów MF1000-3T, która będzie w stanie wykonywać otwory o głębokości do 1000 mm (w zależności od średnicy narzędzia). Wyposażona w uchylną głowicę maszyna będzie ponadto oferować możliwość wykonywania operacji frezowania, a 80-stanowiskowy zautomatyzowany magazynek narzędzi i automatyczny zmieniacz palet ułatwią obróbkę detali bez nadzoru operatora.

Śruby kulowe NSK, zgodne z normą DIN 69051 (ISO 3408) zarówno pod względem wymiarów, jak i klas tolerancji, spełniają wymagania eksploatacyjne IMSA w zakresie prędkości, dokładności, obciążalności i sztywności. Pierwsze zamówienie na śruby kulowe NSK, zgodne ze standardem DIN, dostosowane do wymagań prototypu MF1000-3T, ma zostać zrealizowane w maju 2021 r. Częścią zamówienia będą również prowadnice wałeczkowe NSK RA65.

Śruby kulowe NSK zgodne z normą DIN, produkowane w zakresie średnic wałów od 32 do 63 mm i skoku gwintu od 10 do 40 mm, oferują współczynnik prędkości pracy rzędu 160.000 dn (średnica wału d x prędkość obrotowa n). Ten poziom wydajności zapewnia im przydatność w operacjach szybkobieżnej obróbki maszynowej, gdzie wymagane jest także bardzo precyzyjne pozycjonowanie.

Ponadto płynna praca śrub kulowych generuje najmniejsze możliwe wibracje w układzie liniowym, jednocześnie zmniejszając poziom szumu.

1) Schemat przedstawiający układ konstrukcyjny nowej wiertarki do głębokich otworów MF1000-3T firmy IMSA, wyposażonej w najnowszą technologię śrub kulowych NSK zgodnych z normą DIN. Fot: IMSA


Nowy model maszyny powstały w ramach udanego partnerstwa firm IMSA i NSK
2) Opracowane dla europejskiego rynku obrabiarek śruby kulowe NSK zgodne z normą DIN zapewniają wysoką prędkość pracy i niski poziom szumu. Fot. NSK
 

Nowy model maszyny powstały w ramach udanego partnerstwa firm IMSA i NSK

 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP