www.przemysl-polska.com
NSK

Platforma szkoleniowa Akademia NSK uzupełniona o moduł dedykowany procesom ciągłego odlewania

Popularna internetowa platforma szkoleniowa Akademia NSK oferuje obecnie nowy moduł szkoleniowy dedykowany procesom ciągłego odlewania stali. Najnowszy moduł, dodany do sekcji portalu poświęconej stalom i metalom, będzie przydatny dla wszystkich użytkowników zajmujących się specyfikacją łożysk mających wytrzymać trudne warunki pracy występujące w instalacjach ciągłego odlewania. Tak jak w przypadku wszystkich dostępnych szkoleń, zarejestrowani użytkownicy muszą uzyskać co najmniej 80 % poprawnych odpowiedzi, aby ukończyć kurs z powodzeniem i otrzymać certyfikat.

Ekstremalne warunki pracy maszyn w instalacjach odlewania ciągłego oznaczają, że bez odpowiedniej staranności i uwagi podczas procesu doboru łożysk łatwo można negatywnie wpłynąć na ich niezawodność i żywotność. Wyzwania środowiskowe obejmują m.in. wysoką temperaturę, ciężkie obciążenia, bardzo niskie prędkości pracy oraz ugięcie walców, nie wspominając o najpowszechniejszym trybie uszkodzenia łożysk w tego typu zastosowaniach: poślizgu różnicowym.

Na początkowym etapie nowego modułu szkoleniowego uczestnicy dowiadują się więcej o procesie odlewania ciągłego i związanych z nim maszynach, ze szczególnym uwzględnieniem technologii dwupasmowej. Następnie omawiane są dokładniej łożyska baryłkowe i ich zdolność do przenoszenia ciężkich obciążeń oraz kompensacji niewspółosiowości i rozszerzalności cieplnej wału - a także jak ten typ łożysk radzi sobie z podstawowym problemem poślizgu.

Nowy moduł szkoleniowy NSK obejmuje również łożyska walcowe. Walcowy wzór styku wałeczków zapewnia niezakłócony proces walcowania, co jednocześnie zapobiega zużyciu wywołanemu tarciem ślizgowym, zapewniając niezawodność i długą żywotność łożysk.

Najnowszy moduł szkoleniowy zapewnia podstawy wiedzy na temat najważniejszych zasad doboru łożysk do zastosowań związanych z procesami ciągłego odlewania stali. Wszyscy użytkownicy związani z sektorem ciągłego odlewania, którzy pracują w działach sprzedaży, wsparcia technicznego, badań i rozwoju, konserwacji oraz inżynierii skorzystają z najnowszego szkolenia NSK.

W czasach, gdy nauczanie zdalne stało się ważniejsze niż kiedykolwiek ze względu na trwającą pandemię, platforma szkoleniowa Akademia NSK może pomóc użytkownikom poszerzyć stosowaną na co dzień wiedzę i wykorzystać najnowsze rozwiązania łożyskowe NSK w celu zmaksymalizowania żywotności maszyn.

Moduł jest dostępny na stronie www.nskacademy.com (w przypadku nowych użytkowników wymagany jest szybki i łatwy proces rejestracji).

Najnowszy moduł szkoleniowy zapewnia podstawy wiedzy na temat najważniejszych zasad doboru łożysk do zastosowań związanych z procesami ciągłego odlewania stali.

 

Platforma szkoleniowa Akademia NSK uzupełniona o moduł dedykowany procesom ciągłego odlewania

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP