www.przemysl-polska.com
PEPPERL+FUCHS PROCESS AUTOMATION

Nowa seria obudów ze stali nierdzewnej wychodzi na czoło oferty rozwiązań Ex e firmy Pepperl+Fuchs

Firma Pepperl+Fuchs wzmacnia swoją pozycję dostawcy sprzętu Ex, wprowadzając na rynek nową serię obudów SR. Te obudowy ze stali nierdzewnej uzupełniają ofertę obejmującą już obudowy serii GR, produkowane z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym, stanowiąc elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie do systemów sterowania i dystrybucji z zabezpieczeniem klasy Ex e (Increased Safety).

Nowa seria obudów ze stali nierdzewnej wychodzi na czoło oferty rozwiązań Ex e firmy Pepperl+Fuchs
Skrzynka zaciskowa SR

Początkowo, dostępnych będzie kilka wersji z liniami Remote I/O, przystosowanych do wymogów przemysłu naftowo-gazowego, chemicznego i farmaceutycznego. Będą one stale uzupełniane o dodatkowe opcje, takie jak skrzynki zaciskowe, stacje sterujące, jednostki sterujące, rozłączniki izolacyjne, wyłączniki bezpieczeństwa oraz rozwiązania fieldbus, dzięki czemu użytkownicy będą mogli w przyszłości korzystać z pełnego portfolio produktów.

SR - ekonomiczne obudowy Ex e ze stali nierdzewnej do różnych zastosowań
Oferta obudów serii SR, wykonanych z wytrzymałej stali nierdzewnej, obejmuje ponad 30 wersji wymiarowych dostosowanych do różnych zastosowań. Aby jeszcze bardziej zwiększyć opłacalność, obudowy IP66/NEMA 4X są zawsze dostarczane w wersji podstawowej. Wszelkie akcesoria, takie jak płyty dławicowe, zawiasy, zamki ćwierćobrotowe i zabezpieczenia pokryw, są integrowane przez firmę Pepperl+Fuchs wyłącznie według specyfikacji klienta. Uzyskane zatwierdzenia międzynarodowe pozwalają na ich zastosowania w wielu aplikacjach w różnych regionach geograficznych.
W zależności od wymogów aplikacji, nowe obudowy, certyfikowane do pracy w zakresie temperatury od -60°C do +120°C, mogą być montowane pionowo lub poziomo. Wszystkie wersje nadające się do montażu na ścianie można przykręcić bezpośrednio za pomocą kątowników montażowych obracających się o kąt 90° lub nitonakrętek, bez konieczności dalszej adaptacji. Gdy obudowa jest używana do realizacji stacji kontrolnej, bloki zaciskowe można przymocować do szyny lub bezpośrednio do pokrywy obudowy.

GR - seria obudów Sister wykonanych z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym
Pod względem strategicznym i technologicznym, seria SR uzupełnia znaną serię obudów GR firmy Pepperl+Fuchs. Obudowy GR o stopniu ochrony IP66/NEMA 4X są produkowane z antystatycznego, niezwykle odpornego poliestru wzmacnianego włóknem szklanym. Ten materiał, stabilizowany promieniami UV, jest bardzo trwały i zapewnia dużą odporność na korozję.
Innowacyjna konstrukcja obudów serii GR znacznie ułatwia montaż: odsprzężone stopnie montażowe oznaczają, że nawet duże i ciężkie obudowy mogą być montowane przez jedną osobę. Podobnie, jak w przypadku serii SR, obudowy GR oferują wiele różnych wariantów wymiarowych i opcji, pozwalając sprostać wymogom różnych aplikacji.


Nowa seria obudów ze stali nierdzewnej wychodzi na czoło oferty rozwiązań Ex e firmy Pepperl+Fuchs
Stacja kontrolna GR

Rozwiązania Ex e z zakresu sterowania i dystrybucji z jednego źródła
Obie serie obudów Ex e łączy nadrzędna koncepcja usług firmy Pepperl+Fuchs, która koncentruje się na maksymalizacji integracji pionowej i zapewnianiu przez cały czas wszechstronnego wsparcia użytkownikom. Oprócz regionalnych usług serwisowych, klienci mają dostęp do specjalistów ds. produktów w sześciu rozproszonych na całym świecie centrach inżynieryjnych SEC (Solution Engineering Centers). Mogą one pomóc we wszystkim, począwszy od przygotowania ofert po projektowanie i certyfikację niestandardowych rozwiązań z zakresu sterowania i dystrybucji.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP