www.przemysl-polska.com
NORD Drivesystems

Nord na największych światowych targach technologii przemysłu napojów drinktec

Od 12. do 16. września 2022., branża napojów i żywności płynnej spotka się na największych światowych targach technologii przemysłu napojów Drinktec w Monachium. Nord Drivesystems będzie przedstawiać branży swoje rozwiązania, skupiając się na wydajności energetycznej i higienie.

Nord na największych światowych targach technologii przemysłu napojów drinktec
NORD-DuoDrive-trade-fair-model_1 / _2.jpeg: Nord porównało zużycie energii różnych wersji napędów i ustaliło, że DuoDrive zapewnia oszczędność do 50% energii.

Od czyszczenia do napełniania, zamykania i etykietowania: Pasy transportowe dla butelek są często wykorzystywane w branży napojów. Aby mogły pracować w sposób szczególnie oszczędny, Nord Drivesystems opracowało wyjątkowe rozwiązanie napędowe: Opatentowana koncepcja motoreduktora DuoDrive łączy w sobie niewentylowany silnik synchroniczny IE5+ z jednostopniową przekładnią walcową. Silnik IE5+ sam w sobie pracuje z wysoką wydajnością, przewyższając nawet najwyższą zdefiniowaną klasę wydajności (IE5). Połączenie w pojedynczą jednostkę napędową daje efekt w postaci dodatkowej optymalizacji, poprzez eliminację połączeń, pewnych części zużywających się, zarazem potrzebując mniej miejsca na montaż.


Nord na największych światowych targach technologii przemysłu napojów drinktec
NORD-DuoDrive.jpg Koncepcja motoreduktora DuoDrive łączy w sobie niewentylowany silnik synchroniczny IE5+ z jednostopniową przekładnią walcową. Obraz: Nord Drivesystems.

Do 50% oszczędności energii
Producent specjalistycznych napędów Nord zaprezentuje ponadto na targach drinktec specjalny model, który porówna ze zwykłym silnikiem synchronicznym IE3 z przekładnią stożkową. ‘Motoreduktor uzyskał wzrost wydajności wynoszący do 50%’, powiedział Jörg Niermann, szef marketingu.

Silnik przekładniowy pozwala ponadto na uzyskanie jeszcze innej zalety dla przemysłu napojów, bowiem wiele systemów zwykle nie pracuje stale na pełnym obciążeniu. ‘System DuoDrive może pracować wydajnie pod pełnym obciążeniem lub przy pojedynczych szczytach przeciążeń. Zapewnia stały moment obrotowy w szerokim zakresie prędkości i pracuje bardzo wydajnie długoterminowo’, tłumaczy Niermann. Zatem silnik DuoDrive może zastąpić wiele innych wersji napędów o bardzo różnych wymiarach. W zakresie całego systemu, pomoże to ograniczyć zakres wykorzystywanych wersji napędów. Umożliwia to sprawniejsze procesy produkcji, logistyki, przechowywania i obsługi, ograniczając koszty administracyjne.

Odporny na korozję i łatwy w czyszczeniu

System DuoDrive oraz wiele innych elementów napędów Nord jest odpornych na korozję i nadają się do mycia przez spłukiwanie, zatem umożliwiają zastosowanie w środowiskach o dużych wymaganiach w zakresie higieny. Dzięki gładkiej powierzchni zewnętrznej oraz zintegrowanemu, niewentylowanemu napędowi, DuoDrive daje się bardzo łatwo czyścić. To obniża koszty zachowania czystości oraz wysoką dostępność systemu.

Na życzenie można zaopatrzyć elementy wymagające płukania w system nds tupH. Dzięki nsd tupH powierzchnia aluminiowa staje się wyjątkowo odporna na korozję, zachowując się podobnie do stali nierdzewnej. nsd tupH to nie powłoka, ale metoda obróbki powierzchni zapewniająca uzyskanie połączenia z materiałem powierzchni w taki sposób, że nic nie może się odłączyć ani odpaść.


Nord na największych światowych targach technologii przemysłu napojów drinktec
Przedsiębiorstwo Nord porównało zużycie energii przez różne wersje napędów, i ustaliło, że napęd DuoDrive zapewnia do 50% oszczędności energii. Obraz: Nord Drivesystems.

Zastosowania o wysokich wymaganiach higienicznych
Elementy poddane obróbce nsd tupH są w dużej mierze odporne na działanie kwasów i zasad, oraz są odporne na myjki wysokociśnieniowe. Obróbka za pomocą systemu nsd tupH jest możliwa dla większości produktów aluminiowych w systemie napędów modułowych Nord, i doskonale nadaje się do zastosowań w wymagającym wysokiej higieny sektorze żywności.

Nord zaprezentuje swoje rozwiązania dla branży na targach drinktec w Monachium w dniach 12.-16. września 2022. Produkty i specjalistów NORD będzie można znaleźć przy stoisku A3.233.


Nord na największych światowych targach technologii przemysłu napojów drinktec
NORD-DuoDrive.jpg: Koncepcja silnika przekładniowego DuoDrive od Nord łączy w sobie wydajny energetycznie napęd synchroniczny IE5+ z jednostopniową przekładnią helikoidalną.
NORD DRIVESYSTEMS 
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP