www.przemysl-polska.com
NORD Drivesystems

Wydajna technologia napędowa firmy NORD kluczem do obniżenia TCO

Jak bardzo ekonomiczna może być inwestycja? Jeśli weźmiesz pod uwagę cykl życia systemów napędowych, tylko 15 procent całkowitego kosztu posiadania jest rozłożone na cenę zakupu, a około 85 procent wynika z dalszych procesów. Dlatego ważne jest, aby przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieć na uwadze nie tylko koszty inwestycji, ale także koszty energii i bieżącej eksploatacji, tj. procesów administracyjnych, serwisu i konserwacji, magazynowania części zamiennych lub utylizacji.

Wydajna technologia napędowa firmy NORD kluczem do obniżenia TCO
NORD-Whitepaper-TCO.jpg: Dzięki technologii napędowej NORD całkowity koszt posiadania systemu (TCO) może zostać znacznie obniżony Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS

W celu obniżenia kosztów i zwiększenia wydajności produkcji niezbędne jest zatem dokładne rozważenie wszystkich aspektów ekonomicznych. Wsparciem w tym zakresie jest koncepcja całkowitego kosztu posiadania (TCO).

Efektywność energetyczna i redukcja wersji
Dwa główne czynniki obniżające całkowity koszt posiadania to zużycie energii i liczba używanych wersji napędów. Istnieje jednak konflikt celów między podejściami do optymalizacji efektywności energetycznej i redukcji wersji. Planowanie systemu z napędami, które są zaprojektowane dla najbardziej energooszczędnego punktu pracy, prowadzi do optymalnych kosztów inwestycji i stosunkowo ekonomicznej pracy silników, niezależnie od ich klasy sprawności. Jednak różne wersje napędów muszą być zarządzane i serwisowane przez cały cykl życia systemu w różny sposób.

Koncepcja napędu skupiająca się głównie na oszczędności kosztów energii prowadzi do dużej liczby typów przekładni. Redukcja wersji ma dokładnie odwrotny cel - zapewnić wymagane momenty obrotowe i prędkości w systemie z jak najmniejszą liczbą różnych wersji napędu, na ile jest to ekonomicznie wykonalne. W ten sposób można zaoszczędzić na kosztach administracji, serwisu i magazynowania, ale koszty energii zwykle rosną. Dlatego ważne jest, aby uwzględnić te sprzeczne obszary w projekcie napędu.

Monitorowanie stanu w celu konserwacji predykcyjnej
Ciągłe monitorowanie i konserwacja predykcyjna również odgrywają kluczową rolę w obniżaniu TCO w zastosowaniach Przemysłu 4.0. Okresowa lub ciągła rejestracja danych dotyczących napędu i stanu pozwala na wczesne wykrywanie zmian i skrócenie nieplanowanych przestojów. Rezultatem są: zwiększona dostępność systemu, skrócone czasy przestojów, niższe koszty serwisu i materiałów oraz dłuższa żywotność.

Wydajna technologia napędowa firmy NORD kluczem do obniżenia TCO
NORD-high-efficiency-portfolio.jpg: Rozwiązania napędowe NORD w celu obniżenia kosztów cyklu życia Image: NORD DRIVESYSTEMS

Podejście NORD do redukcji TCO
NORD DRIVESYSTEMS stosuje kompletne podejście do obniżania całkowitego kosztu posiadania, wykorzystując pełen zakres strategii optymalizacji w celu identyfikacji i zwiększania potencjału wydajności - od systemu modułowego poprzez zastosowanie wydajnych, trwałych i ekonomicznych technologii po indywidualne obliczenia TCO oraz inteligentną obsługę i koncepcje konserwacji.

NORD oferuje na przykład rozwiązania napędowe obniżające koszty cyklu życia:
• z portfolio o wysokiej sprawności (opatentowany motoreduktor DuoDrive, silnik synchroniczny IE5+, zdecentralizowana przetwornica częstotliwości NORDAC ON / ON+)
• lub dzięki przestrzeni rozwiązania LogiDrive.

 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP