www.przemysl-polska.com
DTP

DTP Thermoelectrics uzyskuje patent w dziedzinie technologii termoelektrycznej

Pierwsze w swoim rodzaju rozwiązanie, umożliwiające produkcję nowej klasy półprzewodnikowych systemów zarządzania temperaturą o parametrach uzyskiwanych obecnie tylko w oparciu o większe alternatywy mechaniczne.

DTP Thermoelectrics uzyskuje patent w dziedzinie technologii termoelektrycznej

Firma DTP Thermoelectrics uzyskała patent, który otwiera drzwi do realizacji półprzewodnikowych systemów głębokiego chłodzenia. Patent opiera się na modelach teoretycznych i analitycznych, które zostały zweryfikowane podczas produkcji i charakteryzacji modułów termoelektrycznych korzystających z materiałów DTP (Distributed Transport Properties).

Testy przeprowadzone przy użyciu standardowych protokołów wykazują znaczny wzrost maksymalnej temperatury, sprawności (COP) i mocy chłodzenia. Potwierdzają one, że urządzenia DTP mogą zapewnić chłodzenie do niższej temperatury oraz wykazują lepsze parametry użytkowe i większą funkcjonalność. Do tej pory cechy te były możliwe do uzyskania tylko w znacznie większych i cięższych mechanicznych systemach chłodzenia.

“Nie ma obecnie lepszych materiałów termoelektrycznych niż te, które wyprodukowaliśmy w oparciu o naszą technologię DTP,” powiedział prezes i dyrektor generalny, dr Lon E. Bell. “Ta nadająca się do masowej produkcji technologia zwiększa wydajność chłodzenia oraz zapewnia większą sprawność energetyczną, niż w przypadku innych urządzeń termoelektrycznych. Technologia DTP oferuje potencjał, pozwalający poprawić parametry systemów chłodzenia i zarządzania ciepłem oraz zwiększyć ich opłacalność w lidarach, czujnikach podczerwieni, elektronice, magazynach w łańcuchu chłodniczym, urządzeniach medycznych, systemach zarządzania temperaturą akumulatorów i systemach wizyjnych.”

“Do rozwoju naszej technologii częściowo przyczyniły się ostatnie postępy w produkcji materiałów półprzewodnikowych,” powiedział dr. Douglas Crane, dyrektor ds. technologii. “Korzystając zarówno z modyfikacji dostępnych materiałów termoelektrycznych, jak i zaawansowanej technologii produkcji, możemy precyzyjnie regulować parametry. Począwszy od naszych systemów termoelektrycznych o dużej wydajności, dzięki kontroli zależności między gęstością mocy i COP, umożliwianej przez technologię DTP, możemy dostosować parametry do wymogów w konkretnych zastosowaniach.”

Patent na “Systemy termoelektryczne wykorzystujące właściwości transportu rozproszonego w celu zwiększenia wydajności chłodzenia i ogrzewania” (numer 11,421,919 w United States Patent and Trademark Office) obejmuje technologię DTP i jej zdolność do zwiększania wydajności chłodzenia i ogrzewania w półprzewodnikowych pompach ciepła. Szczegóły patentu można znaleźć tutaj.

Więcej informacji o firmie DTP Thermoelectrics można znaleźć pod adresem https://dtpthermoelectrics.com.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP