www.przemysl-polska.com
norelem

Wykorzystanie standardowych komponentów zapewnia elastyczne rozwiązania do prototypowania i rozwoju produktów

Przemysł inżynieryjny i produkcyjny funkcjonuje w coraz szybszym tempie ze względu na ciągłe dążenie do poprawy elastyczności ( i tym samym wydajności) procesów prototypowania i rozwoju produktów. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, omawia w poniższym artykule standardowe komponenty maszyn dostępne dla przemysłu inżynieryjnego i produkcyjnego, które mogą przyspieszyć tworzenie elastycznych rozwiązań oraz ułatwić prototypowanie i rozwój produktów.

Wykorzystanie standardowych komponentów zapewnia elastyczne rozwiązania do prototypowania i rozwoju produktów

Każda dziedzina produkcji korzysta z pewnej koncepcji prototypowania, której zakres jest dość szeroki. W kontekście omawianej inżynierii projektowania produktu prototyp to wstępna wersja produktu końcowego, wykorzystywana do oceny projektu, testowania technologii, analizy zasady działania i dostarczania specyfikacji produktu końcowego. Inżynieria projektowania produktów oraz opracowywanie ich nowych wersji wymagają użycia prototypów.

Ostatnio przemysł zaczął szeroko wykorzystywać tzw. «szybkie prototypowanie». Jest to stosunkowo nowe pojęcie, które oznacza szybkie tworzenie prototypu w celu oceny danej części lub cech części na podstawie perspektywy wizualnej i funkcjonalnej. Czasami poszczególne części są szybko tworzone oddzielnie i montowane w celu przetestowania prototypowego produktu. Zwykle osiąga się to poprzez drukowanie 3D - technikę, która po raz pierwszy zyskała na znaczeniu jako sposób szybkiego tworzenia prototypów.

Podobnie jak większość innych technik szybkiego prototypowania, drukowanie 3D, chociaż jest opłacalnym rozwiązaniem do celów projektowych, nie odzwierciedla jednak rzeczywistych właściwości materiałowych produktu, tak aby można było faktycznie przetestować prototyp pod kątem jego określonego zastosowania. Na tym etapie można zastosować standardowe komponenty maszyn umożliwiające dalsze usprawnienia procesu projektowania produktu.

Nasi klienci pracują głównie w obszarach takich jak konserwacja, produkcja narzędzi i maszyny specjalne. Pracownicy tych sektorów mają określone wymagania w zakresie procesu rozwoju produktu, których nie można spełnić za pomocą procesów szybkiego prototypowania, takich jak drukowanie 3D. Z drugiej strony standardowe komponenty są łatwo dostępne i spełniają wymagania jakościowe, co czyni je idealnym rozwiązaniem do prototypowania. Jako wiodący w branży producent standardowych komponentów, firma norelem oferuje usługi, które sprawiają, że zamawiane elementy są lepiej dostosowane do fazy projektowania produktu niż w przypadku innych dostawców - m.in. dzięki dostarczaniu danych CAD i pomocniczych informacji technicznych. Ponadto wszystkie produkty charakteryzują się krótkimi terminami realizacji, co umożliwia szybki proces budowy od projektu do realizacji.


Wykorzystanie standardowych komponentów zapewnia elastyczne rozwiązania do prototypowania i rozwoju produktów

Dlaczego warto wybierać standardowe komponenty maszyn do procesu prototypowania?
Jak wspomniano wcześniej, większości wymagań klientów nie da się spełnić za pomocą procesów szybkiego prototypowania. Nie oznacza to jednak, że standardowe komponenty powinny być stosowane wyłącznie jako alternatywa. W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których standardowe komponenty powinny być stosowane nawet w sytuacjach, w których rozwiązania takie jak druk 3D byłyby odpowiednim rozwiązaniem.

Wszystkie standardowe komponenty firmy norelem zostały zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności i elastyczności w opracowywaniu prototypów. Dlatego wiele z nich to pojedyncze artykuły, które można łatwo włączyć do większego istniejącego już zespołu lub używając ich w połączeniu ze sobą, stworzyć całkowicie nowy. Ponadto wszystkie standardowe komponenty norelem mogą być modyfikowane pod kątem specyficznych wymagań klientów (na przykład inna długość gwintu na dźwigni zaciskowej.) Należy podkreślić, że wszystkie elementy można modyfikować, niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę koloru, długości, czy też innych atrybutów produktu.

Co więcej, standardowe komponenty norelem to produkty wysokiej jakości. Oznacza to, że jest mało prawdopodobne, aby pękły lub odkształciły się pod wpływem obciążeń związanych z testowaniem. Elementy te charakteryzują się również długą żywotnością i mogą być wielokrotnie używane do różnych prototypów, co sprawia, że są zarówno bardziej zrównoważone, jak i ekonomiczne. W związku z tym niektórzy klienci kupują komponenty standardowe wyłącznie z zamiarem wykorzystywania ich do wykonania prototypów.

Produkty norelem, dzięki załączonej dokumentacji technicznej i instrukcji montażu, zapewniają skrócenie czasu przestojów, tym samym zmniejszając zużycie energii. Aby zapewnić większą wydajność prototypowania przy użyciu standardowych komponentów, produkty muszą być przede wszystkim prawidłowo używane.


Wykorzystanie standardowych komponentów zapewnia elastyczne rozwiązania do prototypowania i rozwoju produktów

Wybór komponentów pod kątem zwiększenia elastyczności procesu prototypowania
Decydując się na zakup standardowych komponentów, inżynierowie powinni w pierwszej kolejności rozważyć czy można je dostosować do wymagań danego prototypu. Kwestia ta obejmuje również materiał, z którego wykonano produkty. Standardowe komponenty norelem są dostępne w różnych wersjach materiałowych, co gwarantuje, że klient może znaleźć taką opcję, która najlepiej będzie odpowiadać jego potrzebom. Na przykład komponenty ze stali nierdzewnej o jakości A4 mogą być używane w środowiskach z obecnością słonej wody, podczas gdy standardowe komponenty z ceramiki sprawdzą się nawet w wysokich temperaturach.

Ta elastyczność, jeśli chodzi o dobór materiałów, zapewnia klientom wyraźną przewagę cenową. Oferuje klientom możliwość zaoszczędzenia na komponentach, które sprawdzą się w wersji wykonania z tańszych materiałów, dzięki czemu mogą oni zdecydować się również na droższe komponenty, w przypadku których wybór materiału ma ogromne znaczenie dla wydajności prototypu.

Kwestia materiału, z którego wykonany jest standardowy komponent w dużej mierze zależy od zastosowania, w którym dany element będzie używany. W niektórych przypadkach wymagany będzie mocny i trwały materiał, taki jak stal, podczas gdy w innych może wystarczyć bardziej ekonomiczne opcja, jak np. tworzywo sztuczne.

Standardowe komponenty maszyn usprawniają proces prototypowania
Pomimo tego, że techniki szybkiego prototypowania są coraz częściej stosowane w procesach rozwoju produktu, to standardowe komponenty również mają swoje miejsce w procesie prototypowania. Standardowe komponenty firmy norelem zapewniają wysoką jakość, elastyczność i trwałość, jakich oczekuje się od produktu końcowego, dlatego jest oczywiste, że będą one również wykorzystywane w tworzeniu produktów finalnych.

Firma norelem pomaga inżynierom i producentom wybrać odpowiednie komponenty do celów prototypowania i rozwoju produktu. Usługi, takie jak wsparcie techniczne, platforma zakupów online z szybką wysyłką, katalog produktowy THE BIG GREEN BOOK, a także bezpłatne dane CAD, zostały zaprojektowane tak, aby wybór odpowiedniego standardowego komponentu wymagał tylko kliknięcia przycisku lub krótkiej rozmowy telefonicznej.

www.norelem.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP