www.przemysl-polska.com
Tungaloy News

TUNGALOY: NOWY ŁAMACZ WIÓRA JP ZWIĘKSZA MOŻLIWOŚCI DOKŁADNEGO TOCZENIA NA AUTOMATACH TOKARSKICH

Firma Tungaloy dodała piętnaście płytek z łamaczem – JP do swojej linii płytek tokarskich ISO, umożliwiających dokładną obróbką wykańczającą drobnych detali.

TUNGALOY: NOWY ŁAMACZ WIÓRA JP ZWIĘKSZA MOŻLIWOŚCI DOKŁADNEGO TOCZENIA NA AUTOMATACH TOKARSKICH

Toczenie wykańczające drobnych detali nie jest niczym nowym dla wielu warsztatów mechanicznych i firma Tungaloy rozwiązuje te problemy proponując sprawdzone płytki z łamaczem -JS, umożliwiające uzyskanie najwyższej jakości obrabianych detali. Jednak branże takie jak elektronika, przemysł samochodowy, lotniczy i medyczny stawiają coraz wyższe wymagania: obróbka wykańczająca z bardzo małymi głębokościami skrawania, nie większymi niż 0,5 milimetra (0,020 cala) wymaga bardzo stabilnego i skutecznego łamania wiórów w celu uzyskania dobrej dokładności obrabianych detali.

Nowy łamacz -JP został tak zaprojektowany, aby zapewnić doskonałe łamanie i kontrolę wiórów w zakresie zastosowań toczenia dokładnego. Zintegrowany z powierzchnią natarcia występ, zaczynający się blisko końcówki naroża, generuje wióry o stałym kształcie i rozmiarach już przy głębokości skrawania 0,1 milimetra lub mniejszej, skutecznie je usuwając i uniemożliwiając ich gromadzenie się na obrabianym przedmiocie.

Detale obrabiane na automatach tokarskich są niewielkie i ich obróbka nie generuje dużych sił skrawania, toteż częstą praktyką jest stosowanie jednego narzędzia tokarskiego dla zmiennych wartości głębokości skrawania, wynoszących zazwyczaj do jednego lub dwóch milimetrów (.040 lub .079 cali). Łamacz -JP skutecznie kontroluje wióry w tak zmiennych warunkach: powstałe wióry są płynnie usuwane z silnym odchyleniem od krawędzi skrawającej i skutecznie przekierowane poza strefę skrawania za pomocą wielokątnych powierzchni na występach łamacza.

Nowe płytki dostępne są w gatunku SH725, z najnowszą technologią pokrycia PVD, które dobrze przylega do ostrej krawędzi skrawającej. Zapewnia to gatunkowi wyjątkową stabilność krawędzi skrawającej i zapewnia długą żywotność narzędzia.

Uzupełniając istniejące już płytki z łamaczem -JS nowy, wszechstronny łamacz -JP gwarantuje stabilną kontrolę wiórów i długą trwałość narzędzia w szerokim zakresie zastosowań od dokładnej obróbki wykańczającej do większych głębokości skrawania, we wszystkich zastosowaniach związanych z toczeniem drobnych detali.

www.tungaloy.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP