www.przemysl-polska.com
Igus News

PRZEWODY STEROWNICZE IGUS Z GWARANCJĄ NA E-PROWADNIK I STOJAK KABLOWY

Przetestowane, certyfikowane, bezpieczne: dzięki serii chainflex CF150.UL i CF160.UL z atestem UL klienci potrzebują tylko jednego kabla do e-prowadnika i stojaka.

PRZEWODY STEROWNICZE IGUS Z GWARANCJĄ NA E-PROWADNIK I STOJAK KABLOWY

Od e-prowadnika bezpośrednio do stojaka kablowego: to, co jest oczywiste w Europie, jest znacznie trudniejsze dla firm w USA i tych zaopatrujących USA. Jednak nie stanowi to już problemu w przypadku nowych serii przewodów sterowniczych CF150.UL i CF160.UL firmy igus z certyfikatem UL-MTW/TC-ER. Przewody MTW są przeznaczone do użytku w zakładach przemysłowych i mogą być instalowane bezpośrednio na stojaku kablowym, dzięki atestowi TC-ER (Tray Cable-Exposed Run), który nakłada specjalne wymagania na materiały i konstrukcję. Dzięki pieczęci "UL Listed", dwie serie chainflex są jedynymi przewodami sterowniczymi zatwierdzonymi do zastosowania w e-prowadniku i na stojaku. W ten sposób użytkownicy otrzymują kable, które działają bezpiecznie i są zaprojektowane do ciągłego ruchu — z gwarancją żywotności do 36 miesięcy lub do 10 milionów cykli.

Niezależnie od tego, czy jest zainstalowany na stałe, na stojaku kablowym, czy w e-prowadniku — przewód sterowniczy musi wytrzymać różnorodne obciążenia. Jeśli kabel ulegnie awarii, produkcja często zatrzymuje się. Aby zapewnić niezawodne zasilanie, firma igus, specjalista od motion plastics, opracowała dwie serie przewodów sterowniczych, które wytrzymują ciągłe ruchy i mogą być stosowane w e-prowadniku oraz na stojaku kablowym. Obydwie posiadają zewnętrzną powłokę zatwierdzoną specjalnie do użytku jako kable MTW/TC-ER, która została zoptymalizowana na podstawie długich serii testów obejmujących ponad 26 milionów cykli. Ten olejoodporny, wysoce odporny na ścieranie płaszcz z PVC, zaprojektowany do ciągłego ruchu, spełnia również wymagające testy z odpowiednimi przepisami przeciwpożarowymi FT4, FT1 i VW1. Kable są dostępne zarówno z ekranem (CF160.UL), jak i bez (CF150.UL). Ponadto mają promień gięcia zaledwie 7,5 xd w e-prowadniku i nadają się do przesuwów samonośnych, a także o długości do 50 metrów w zastosowaniach ślizgowych. Typowe aplikacje obejmują układarki magazynowe, maszyny do przetwarzania/pakowania lub dźwigi wewnętrzne.

Większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanej gwarancji
Ze względu na możliwość układania kabla bezpośrednio za e-prowadnikiem na stojaku kablowym, punkty wtykowe za e-prowadnikiem, złożone oprawy i podwójne magazynowanie różnych typów przewodów dla obszaru prowadnika i stałego układania nie są już konieczne. Ułatwia to używanie kabli w różnych systemach i skraca czas przestojów poprzez unikanie tych rodzajów bez kwalifikacji do zastosowań w prowadniku. Jest to możliwe dzięki atestowi UL niezależnej amerykańskiej organizacji Underwriters Laboratories (UL), która jest jednym z najważniejszych autorytetów w zakresie bezpieczeństwa produktów.

Ponadto igus daje klientom gwarancję. "Dzięki naszym przewodom sterowniczym CF150.UL i CF160.UL jesteśmy również w pełni zaangażowani w gwarancję żywotności. Opracowaliśmy dwie unikalne serie, które są odpowiednie do zastosowania w e-prowadnikach, a także w stojakach kablowych — i dodatkowo dają naszym klientom przetestowane i certyfikowane bezpieczeństwo”, wyjaśnia Rainer Rössel, wiceprezes i kierownik jednostki biznesowej przewodów chainflex w firmie igus. W tym celu obydwie serie przewodów zostały przetestowane w rzeczywistych scenariuszach zastosowań we własnym i największym na świecie laboratorium do zastosowań ruchomych w przemyśle. „Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu i licznym testom możemy, z czystym sumieniem, złożyć wiarygodne i gwarantowane obietnice dotyczące żywotności naszych kabli i dać klientom gwarancję wynoszącą do 36 miesięcy lub 10 milionów podwójnych cykli. Byliśmy pierwszą niemiecką firmą, która potwierdziła tę obietnicę” — dodaje Rainer Rössel. Na podstawie wyników testów klienci mogą łatwo i przejrzyście obliczyć żywotność kabli za pomocą narzędzia online — dla większej niezawodności i bezpieczeństwa planowania.

www.igus.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP