www.przemysl-polska.com
Cognex Germany Inc

Przełomowa technologia OCR dostępna w systemie wizyjnym In-Sight 2800 

Cognex Corporation, lider branży systemów wizyjnych, poszerzył możliwości systemu In-Sight® 2800 o technologię optycznego rozpoznawania znaków (OCR – Optical Character Recognition) oparte o technologię Edge Learning. Nowe narzędzie ViDi EL Read, z łatwością odczytuje znaki i tekst z powierzchni wypukłych i błyszczących, radząc sobie także z niewystarczającym kontrastem.

Przełomowa technologia OCR dostępna w systemie wizyjnym In-Sight 2800

Technologia Edge Learning ułatwia odczytywanie znaków usprawniając proces kontroli jakości i monitoring produktów

"In-Sight 2800 z technologią Edge Learning na nowo definiuje łatwość użytkowania, pozwalając każdemu wdrożyć aplikacje oparte o sztuczną inteligencję, niezależnie od poziomu doświadczenia” - mówi Lavanya Manohar, wiceprezes Cognex Vision Systems. "ViDi EL Read nie wymaga bowiem skomplikowanego programowania. Zamiast tego, wykorzystuje do nauki istniejące przykłady wizualne. Znacznie upraszcza to proces tworzenia modeli OCR do rozpoznawania znaków z wymagających powierzchni, czy nawet takich, które odczytują wiele linii tekstu jednocześnie”.

Dzięki temu rozwiązaniu, firmy z branży spożywczej mogą łatwo odczytywać daty ważności na opakowaniach różnego typu, weryfikując w ten sposób świeżość produktów i unikając konieczności ich wycofania. Producenci urządzeń medycznych oraz firmy farmaceutyczne mają z kolei możliwość rozpoznawania dat i kodów seryjnych, by zachować ważność szczepionek i utrzymać standardy medyczne. Wykorzystując technologię OCR, producenci pojazdów elektrycznych mogą usprawnić ich weryfikację oraz śledzenie poprzez szybką lokalizację i możliwość odczytania indywidualnych kodów alfanumerycznych, które są laserowo grawerowane na spodzie baterii. Firmy logistyczne mogą zastosować możliwość odczytania kodu i tekstu z różnych opakowań, by zapewnić prawidłową dostawę i zapobiec zwrotom.

Konfiguracja aplikacji OCR może być czasochłonna i wymagać wielu godzin programowania przez wysoko wykwalifikowanych inżynierów, co uniemożliwia wielu firmom zautomatyzowanie tego typu kontroli. Korzystając z narzędzia ViDi EL Read, modele są konfigurowane i wdrażane bezpośrednio na urządzeniu w ciągu kilku minut przy użyciu zaledwie 10 przykładowych obrazów. Dokładność wyników jest mierzona przez wskaźnik pewności, który jest wyświetlany pod każdym z wytrenowanych znaków, oferując w czasie rzeczywistym wizualną informację zwrotną i pewność niezawodnej identyfikowalności w całym łańcuchu dostaw.

System wizyjny In-Sight 2800 został zaprojektowany do rozwiązywania złożonych aplikacji klasyfikacyjnych, a jego premiera miała miejsce w kwietniu 2022 roku. Dodatkowe narzędzia są obecnie w fazie rozwoju i mają zostać udostępnione w nadchodzących miesiącach.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP