www.przemysl-polska.com
Igus News

EKONOMICZNY ROBOT ETYKIETUJĄCY ZDOBYWA NAGRODĘ IGUS ROIBOT 2022

Proste, ekonomiczne rozwiązania w zakresie automatyzacji można znaleźć zarówno w coraz większej liczbie małych i średnich przedsiębiorstw, jak i wśród dużych graczy przemysłowych. Co dwa lata firma igus przyznaje nagrodę ROIBOT za najbardziej kreatywne aplikacje.

EKONOMICZNY ROBOT ETYKIETUJĄCY ZDOBYWA NAGRODĘ IGUS ROIBOT 2022

Roboty są używane na całym świecie — w logistyce, laboratoriach i rolnictwie. Co dwa lata specjaliści i eksperci z prasy branżowej współpracują z igus GmbH, aby uhonorować nagrodą ROIBOT najbardziej opłacalne, kreatywne i inteligentne rozwiązania. Konkurs koncentruje się na rozwiązaniach z zakresu Ekonomicznej automatyzacji igus, takich jak roboty typu delta, kartezjańskie i z ramieniem przegubowym. Nazwa nagrody mówi wszystko i zdradza główne kryterium decyzyjne składu sędziowskiego: zwrot z inwestycji, który szybko spłaca poniesione koszty. Łącznie 110 zgłoszeń z 20 krajów ukazuje różnorodne możliwości zastosowania opłacalnej robotyki.

Sercem tego systemu jest wieloosiowy robot przegubowy robolink DP za 7700 euro. Dzięki dwóm modułom drukującym, etykiety logistyczne są niezawodnie umieszczane na paletach. LabelMonkey to prosty, opłacalny mechanizm dla użytkownika końcowego. System zwraca się w ciągu zaledwie 16–24 miesięcy, co czyni go bardzo atrakcyjnym dla wielu logistyków.

Automatyczny asystent zbioru zajął drugie miejsce
Nasilające się ekstremalne warunki pogodowe spowodowane zmianami klimatycznymi wymagają coraz większych nakładów zasobów i personelu w rolnictwie. Do tego dochodzi magazynowanie plonów i długie trasy transportowe. Dlatego austriacka firma Farmionic postawiła sobie bardzo szczególny cel: inżynierowie opracowują ogród warzywny przyszłości. Jest to w pełni automatyczny, oszczędzający zasoby system pojemników do uprawy warzyw i ziół, dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w dowolnym miejscu na świecie. Robot robolink DP przejmuje wszystkie zadania na siódmej osi — od sadzenia po zbiory. 

www.igus.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP