www.przemysl-polska.com
FAULHABER GROUP

Nowy członek rodziny w dziedzinie średniego zakresu mocy

FAULHABER dodał do swojej oferty kolejny niezwykle kompaktowy kontroler ruchu bez obudowy. Nowy kontroler ruchu idealnie sprawdzi się w produkcji sprzętu i zastosowaniach związanych z technologią medyczną. Dzięki zasilaniu 36 V oraz 3 A (wartość szczytowa prądu 9 A) obejmuje zakres mocy do ok. 100 W i nadaje się do szczotkowych silników z enkoderem, napędów bezszczotkowych lub silników liniowych.

Nowy członek rodziny w dziedzinie średniego zakresu mocy
Nowy członek rodziny w dziedzinie średniego zakresu mocy do ok. 100 W: Kompaktowe wymiary kontrolera MC3603 sprawiają, że idealnie nadaje się on do produkcji sprzętu i zastosowań związanych z technologią medyczną. © FAULHABER

Napędy miniaturowe i mikronapędy mogą stworzyć niezawodny układ napędowy wyłącznie w połączeniu z odpowiednim kontrolerem ruchu. Mając to na uwadze, specjalizująca się w produkcji napędów firma FAULHABER (patrz ramka z informacjami o firmie) uzupełnia swoją bogatą ofertę silników o szeroką gamę kontrolerów ruchu, które zaprojektowane są pod kątem różnego zasilania, z obudową lub bez, i z myślą o różnorodnych zastosowaniach. Kontrolery ruchu bez obudowy zostały uzupełnione o nowy model: MC3603 (rys. 1), który dzięki kompaktowej budowie idealnie sprawdzi się w produkcji sprzętu i zastosowaniach związanych z technologią medyczną. Dzięki zasilaniu 36 V oraz 3 A (wartość szczytowa prądu 9 A) nowy kontroler ruchu obejmuje średni zakres mocy do ok. 100 W. Nadaje się do szczotkowych silników z enkoderem, napędów bezszczotkowych oraz silników liniowych. Opcje wejść/wyjść i interfejsy enkodera są takie same jak w pozostałych produktach z tej rodziny. Dostępne są interfejsy USB, RS232, CANopen i EtherCAT. Kontroler ruchu jest już wyposażony w nową wersję oprogramowania „M”. Aby zapewnić użytkownikom możliwość prostej i wygodnej konfiguracji systemu, dostępna jest najnowsza aktualizacja (wersja 6.9) oprogramowania FAULHABER Motion Manager.


Nowy członek rodziny w dziedzinie średniego zakresu mocy
Kontrolery ruchu do różnych zastosowań. Spełniają wymagania aktualnych przepisów dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej. Szczegółowa dokumentacja zapewnia użytkownikowi wsparcie w procesie certyfikacji urządzeń własnych.© FAULHABER

Kompatybilność elektromagnetyczna wszystkich kontrolerów ruchu

Wraz z wprowadzeniem nowego modelu MC 3603, kontrolery ruchu obejmują teraz cały zakres zastosowań typowy dla silników miniaturowych i mikrosilników (rys 2), począwszy od modelu MC 3001 o wielkości znaczka pocztowego i parametrach 30 W / 1 A (prąd szczytowy 2 A), aż do największego w serii modelu MC 5010 o natężeniu 10 A (prąd szczytowy 30 A) przeznaczonego do montażu w szafach rozdzielczych i z powodzeniem wykorzystywanego głównie w sektorze przemysłowym. Wszystkie kontrolery ruchu zostały przebadane i spełniają wymagania aktualnych przepisów dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej. Nie tylko urządzenia zostały odpowiednio zoptymalizowane, ale także dokumentacja została dostosowana tak, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wsparcie podczas certyfikacji własnych urządzeń.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP