www.przemysl-polska.com
BALLUFF

Przetworniki przemieszczeń liniowych BTL z interfejsem Ethernet czasu rzeczywistego

Nowe przetworniki przemieszczeń liniowych firmy Balluff, produkowane w obudowach profilowanych i z prętem oraz wyposażone w interfejs Ethernet oferują wiele zalet producentom i operatorom maszyn przemysłowych, zwłaszcza jeśli chodzi o ich czas rozruchu i wydajność. Standardowe protokoły komunikacyjne oraz automatyczne przypisywanie adresów ułatwiają ich integrację z kontrolerem i z całą siecią zakładową. Eliminuje to konieczność żmudnego programowania, a w konsekwencji skraca czas uruchamiania maszyn, obniża koszty implementacji i redukuje liczbę potencjalnych źródeł błędów.

Przetworniki przemieszczeń liniowych BTL z interfejsem Ethernet czasu rzeczywistego
Cztery diagnostyczne diody LED umieszczone na głowicy przetwornika służą równocześnie do sygnalizacji jego statusu i sygnalizacji połączenia z siecią Ethernet. Ułatwia to i przyspiesza serwisowanie.

Przetworniki te nadają się idealnie do zaawansowanych aplikacji (m.in. wymagających kontroli osi) ze względu na synchroniczną, bardzo szybką i bezpieczną transmisję danych w czasie rzeczywistym oraz precyzyjny pomiar przemieszczeń o dużej dynamice z rozdzielczością 1 μm. Te zalety przyczyniają się do zwiększenia wydajności maszyn i poprawy jakości produkcji. Przetworniki z serii BTL7 mogą wykrywać i przetwarzać dane z 16 koderów położenia. Każdy koder generuje dwie wartości pomiarowe: położenie i prędkość, dlatego też w pojedynczym pomiarze może być analizowanych do 32 parametrów.

Do wyboru użytkownika pozostają różne typy interfejsów Ethernet czasu rzeczywistego, w tym Profinet IRT, EtherCAT i Varan. Portfolio obejmuje przetworniki o czterech konstrukcjach: klasyczny z prętem przeznaczony do instalacji w cylindrach oraz trzy w obudowach profilowanych, umożliwiających łatwy montaż na maszynie. Dostępne są tu wersje o przekroju kwadratowym 36 x 36 mm, płaskim o grubości 21 mm oraz okrągłym o średnicy 30 mm.

Przetworniki z interfejsem Ethernet czasu rzeczywistego mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża dynamika i dokładność pomiaru. Przykładem może tu być przetwarzanie materiałów, przemysł tworzyw sztucznych, technologie odkształcania i przemysł spożywczy.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP