www.przemysl-polska.com
Ingersoll Rand

Klucz udarowy 2131PSP ½” z certyfikatem ATEX

Firma Ingersoll-Rand ma zaszczyt poinformować, iż wprowadza do sprzedaży nowy produkt z serii kluczy udarowych z certyfikatem ATEX, tj. profesjonalny klucz udarowy 2131PSP z kwadratowym łbem ½” przeznaczony do prac serwisowych. Dzięki momentowi 816 Nm i masie poniżej 2kg, narzędzie to oferuje niespotykany nigdzie indziej stosunek mocy do masy.

Klucz udarowy 2131PSP ½” z certyfikatem ATEX
Dyrektywa Unii Europejskiej dotycząca obszarów roboczych zagrożonych eksplozją (ATEX 137) 99/92/WE nakłada na pracodawców obowiązek rozpoznania i sklasyfikowania obszarów z potencjalnie niebezpiecznym środowiskiem. Po sklasyfikowaniu takich obszarów, można w nich stosować wyłącznie urządzenia z certyfikatem tej samej lub wyższej klasy.

Klucz udarowy 2131PSP posiada kompozytową obudowę ochronną i waży poniżej 2 kg przy momencie 816Nm, co zapewnia niespotykany nigdzie indziej stosunek mocy do masy. Duża moc w połączeniu z ergonomicznym uchwytem, niskimi poziomami drgań i hałasu, jak i pełen certyfikat ATEX dla Strefy 1 to czynniki, które sprawiają, że klucz ten szczególnie nadaje się do prowadzenia prac serwisowych w sektorze przemysłowym.

Klucz 2131PSP posiada unikalną, opracowaną przez Ingersoll-Rand funkcję zmiany kierunku obrotów jednym palcem, zapewniającą łatwość obsługi, 4 poziomy sterowania mocą w trybie dokręcania, obrotowe wejście dla wygody pracy operatora, a także bolec ustalający dla pewnego mocowania nasadek.

Klucz 2131PSP posiada certyfikat dla obszarów zagrożonych eksplozją EXII 2 GD c IIB 95ºC X i EXI M2 c IIB 95ºC X.

Wcześniejsze modele 2141PSP (3/4”) i 2151P1SP (1”) w połączeniu z nowym modelem 2131PSP tworzą pełen asortyment profesjonalnych kluczy udarowych Ingersoll-Rand z kompozytową obudową i certyfikatem ATEX.

Firma Ingersoll-Rand jest czołowym dostawczą urządzeń z certyfikatem ATEX – oferując asortyment narządzi pneumatycznych i hydraulicznych, pomp, silników oraz urządzeń dźwigowych – dostosowanych do potrzeb przemysłu w obszarach potencjalnych zagrożeń.

Osoby do kontaktu z prasą:
Ingersoll Rand
John SCHOFIELD
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP