Nidec Leroy-Somer, globalna firma z bogatym doświadczeniem w zakresie rozwiązań napędowych dla chłodnictwa przemysłowego od ponad 40 lat dostarcza producentom urządzeń chłodniczych silniki elektryczne i przemienniki częstotliwości. Najnowsze osiągnięcie tego producenta gama IE5 Dyneo+, silniki reluktancyjne z magnesami trwałymi (PM) bez pierwiastków ziem rzadkich, oferuje liczne korzyści jako napęd sprężarek śrubowych, tłokowych, pomp obiegowych oraz skraplaczy w zakresie oszczędności energii, wydajności oraz niezawodności.
Nidec Leroy-Somer prezentuje Dyneo+, nową gamę wysokosprawnych silników synchronicznych reluktancyjnych wspomaganych magnesami stałymi. Łącząc zalety technologii magnesów stałych z łatwością obsługi silników indukcyjnych, silniki Dyneo+ zostały zaprojektowane tak, aby sprostać najbardziej rygorystycznym wymogom zastosowań przemysłowych.
Duńska firma specjalizująca się w produkcji karmy dla ryb wymieniła starzejący się, uszkodzony silnik prądu stałego używany w wytłaczarce na silnik Dyneo produkcji Leroy-Somer, należącej do grupy Nidec. Inwestycja zapewniła firmie duże roczne oszczędności w kosztach energii.
Komunikacja miejska we francuskim mieście Brest została rozbudowana 19 listopada o dwa wagoniki kolejki linowej, które mogą pomieścić do 60 osób, umożliwiając im przejazd na odległość ponad 400 metrów nad rzeką Penfeld. Pobór mocy nowego rozwiązania może potencjalnie być niemal zerowy. Jest to pierwsze na świecie osiągnięcie tego rodzaju pod względem technologii, a realizacja projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu przedsiębiorstw Bartholet France oraz Seirel ze wsparciem Leroy-Somer.
Łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej w implementacji i adaptacji w systemach o zmiennej prędkości oraz zapewniające największą sprawność energetyczną!
Firma SEMEA zajmująca się uzdatnianiem i dystrybucją wody osiągnęła zwrot z inwestycji po 14 miesiącach od wymiany instalacji pomp na produkty firm LEROY-SOMER i FLOWSERVE. Jako produkty o małym zakresie zmian prędkości przepływu, a w pierwszej fazie po instalacji pracujące ze stałą prędkością, dawały niewielki potencjał w zakresie oszczędności energii. Tym bardziej więc stanowią dobry przykład pokazujący, że zmiana systemu sterowania pozwala w rezultacie osiągnąć korzyści ekonomiczne.
Dzięki dużemu doświadczeniu i sprawdzonej technologii w produkcji silników dla pojazdów elektrycznych, Leroy-Somer zajmuje czołową pozycję na tym powstającym rynku. Dowodem na to jest współpraca z firmą Mia electric. Mia jest pierwszym modelem samochodu wypuszczonym na rynek przez Mia electric. Od września 2011 Mia jest dostępna w sprzedaży dla osób prywatnych. Ten samochód z napędem elektrycznym przeznaczony do użytkowania w mieście, miał spełniać następujące założenia: niewielki rozmiar, przestronność, łatwa obsługa, oszczędna eksploatacja.
Leroy-Somer dostarcza silniki dla użytkowników, instalatorów i producentów urządzeń chłodniczych. Są to kompaktowe rozwiązania, charakteryzujące się wysoką jakością i sprawnością – cechy te posiadają zarówno silniki indukcyjne o stałej prędkości, jak i wysokowydajne napędy o regulowanej prędkości. Firma opracowała ostatnio nową serię silników Dyneo® z magnesami trwałymi. Ta opatentowana technologia pozwala uzyskać bardzo wysoką sprawność w całym zakresie prędkości, a dzięki wyjątkowej kompaktowości osiąga wyższy współczynnik COP w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi. Jej zalety doceniła firma J&E Hall wybierając silniki Leroy-Somer do napędzania swoich sprężarek. Firma J&E Hall właśnie zainstalowała system chłodzenia w nowym centrum dystrybucyjnym sieci WM Morrison Supermarkets Plc. Uzyskane oszczędności ocenia się na poziomie 45 000 euro w ciągu 4 lat.