Wiele osób pracuje obecnie zdalnie. Właśnie dlatego firma EPLAN wprowadza teraz szereg usług online, w tym webinaria, dające użytkownikom konkretne wsparcie praktyczne. Możliwość zdalnego prowadzenia konsultacji oraz spotkań z konsultantami za pośrednictwem wideokonferencji to kolejna usługa, oferowana firmom - uzupełniona o pomocne szkolenia online z Eplan Training Academy.
Platforma EPLAN w wersji 2.9 jest dostępna dla użytkowników od końca stycznia. Szybko generowane QR kody umożliwiają przechowywanie hiperłączy, które można otworzyć podczas pracy w terenie. Program gwarantuje automatyczne zapisywanie wszystkich zmian, co jeszcze bardziej ułatwia wdrażanie standardów firmowych. Projekty można realizować szybciej dzięki grupowej edycji danych projektowych za pomocą rozszerzonych nawigatorów. Jeśli chodzi o standaryzację, makra mogą być teraz ponownie łatwo wykorzystywane.
Na targach SPS 2019 zostanie zaprezentowane nowe oprogramowanie EPLAN eBuild do generowania schematów elektrycznych i hydraulicznych działające w chmurze obliczeniowej. Jest to oprogramowanie przeznaczone dla tych użytkowników Platformy EPLAN 2.8, którzy dopiero rozpoczynają swoje doświadczenia w środowisku rozwiązań chmurowych. Do korzystania z tego nowego oprogramowania freemium wymagana jest rejestracja w systemie EPLAN ePulse lub za pomocą Platformy EPLAN w wersji 2.8.
W Europejskim Centrum Transformacji 4.0 (E4TC) w kampusie uniwersyteckim RWTH w Aachen badano poziom cyfryzacji inżynierii projektowania i sterowania oraz aspekty techniczne maszyn i instalacji. 38-stronicowy raport z badań zatytułowany «Engineering 4.0» powstał w oparciu o 8-miesięczne badania niemieckich producentów maszyn (oferujących zarówno produkty seryjne, jak i maszyny specjalne), biur projektowych oraz producentów podzespołów. Metodologia, stworzona do oceny potencjału rozwoju w inżynierii, po raz pierwszy w historii została zastosowana do oceny istniejących procesów pracy w dwóch wspomnianych obszarach: w produkcji seryjnej i w procesie produkcji maszyn specjalnych. Najważniejszym wnioskiem wypływającym z tych badań jest fakt, że częściowa automatyzacja procesów inżynieryjnych pozwala osiągnąć optymalną wartość współczynnika kosztów do uzyskiwanych korzyści.
Co oznacza cyfrowa transformacja w inżynierii i jaką rolę odgrywa w niej projekt Eplan? Decydującą, ponieważ digitalizacja nie dotyczy tylko procesów wewnętrznych lub komercyjnych firmy. Ma wpływ na cały proces rozwoju produktu. Praktyczne zalety są jasne: użytkownicy mogą korzystać z możliwości platformy Eplan oraz jednocześnie korzystać z wartości dodanej usług w chmurze.
Digitalizacja będzie tematem przewodnim kolejnych „targów w Internecie” – wirtualne targi EPLAN odbędą się 21 maja i obejmą wszystkie ważne strefy czasowe świata z szesnastoma godzinami transmisji na żywo. Prezentacje, demonstracje na żywo i dyskusje będą częścią tego wielowymiarowego wydarzenia. Celem ma być bezpośrednia wymiana wiedzy w ponad siedemdziesięciu krajach na całym świecie.
Dostawca rozwiązań, firma Eplan już od dłuższego czasu oferuje systemy oparte na chmurze obliczeniowej. Eplan Data Portal jest globalną biblioteką udostępniającą dane urządzeń z oferty różnych producentów. Od początku 2019 r. Eplan eView rozszerza zakres rozwiązań, za pomocą których projekty ECAD mogą być przeglądane, weryfikowane i komentowane z wykorzystaniem funkcji redlining. Dzięki Eplan ePulse, zaangażowanie firmy w rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej jest systematycznie rozszerzane przy współudziale jej klientów i partnerów.
Byłoby idealnie, gdyby rozwiązania inżynieryjne firmy wspierały również jej strategię digitalizacji. Ale w jaki sposób można to najlepiej wdrożyć? Dostawca rozwiązań, firma Eplan oraz jej spółka zależna, Cideon prezentują stoisko "Efficiency Lab" na targach Hannover Messe. We współpracy z odwiedzającymi, ustalają współczynnik wydajność/cel będący podstawą systematycznej digitalizacji procesów inżynieryjnych. Droga prowadząca do rozwiązań w chmurze obliczeniowej również w konsekwencji wspiera rozwój firmy: Eplan eView jest prezentowany odwiedzającym jako pierwsze rozwiązanie w ramach systemu Eplan ePulse. Trzecim punktem jest zintegrowany łańcuch wartości we współpracy z partnerem, firmą Rittal.
Dyscypliny techniczne muszą ze sobą współgrać w erze Industry 4.0. Ale jak można pokonać istniejące ograniczenia? Syngineer pozwala na wzajemną komunikację projektantów z działów inżynierii elektrycznej i mechanicznej. To oparte na chmurze obliczeniowej narzędzie zapewnia lepszą komunikację, a równocześnie optymalizuje współpracę interdyscyplinarną przy projektowaniu maszyn i systemów.