Wiele już powiedziano o Platformie EPLAN w wersji 2.8. Teraz, zaledwie kilka dni przed jej premierą, uwaga skupia się na EPLAN Electric P8. Użytkownicy mogą spodziewać się tu ulepszeń w zakresie konfiguracji, edycji danych magistrali i dwustronnej wymianie danych z oprogramowaniem Siemens TIA Portal. EPLAN Electric P8, uznane rozwiązanie CAE, dodatkowo zaskakuje wprowadzeniem zupełnie nowego interfejsu użytkownika i zintegrowanego portalu użytkownika.
Około 230 gości ze świata nauki, biznesu i polityki świętowało otwarcie nowego biura EPLAN w Szanghaju w Chinach w dniu 8 czerwca. Podczas specjalnej ceremonii – Dyrektor Generalny EPLAN mówił o przyszłości firmy, będącej znanym dostawcą oprogramowania inżynierskiego w Europie: „Będziemy nadal wzmacniać swoją pozycję w Chinach – warunki do tego są doskonałe.”
Cyfrowe dane urządzeń są obecnie kluczowym elementem wydajnej inżynierii. Jednym z największych wyzwań jest w tym wypadku zapewnienie zarówno wysokiej jakości danych, jak i ich dokładności. EPLAN Data Portal podejmuje wyzwanie: od początku roku portal jest aktualizowany co miesiąc, znacznie częściej niż poprzednio. Użytkownicy otrzymali teraz nową funkcję oceny danych urządzeń, co daje producentom opartą na praktyce informację zwrotną z rynku. Ponadto, od targów Hannover Messe, EPLAN Data Portal w wersji Lab zapewnia użytkownikom wczesny dostęp do testowania i wypróbowywania najnowszych funkcjonalności programu.
Wprowadzanie danych do chmury obliczeniowej i wykorzystywanie ich na przykład do tworzenia scenariuszy współpracy staje się obecnie bardziej obowiązkowe, niż dobrowolne. Jednak wiele firm zadaje pytania dotyczące właściwej drogi postępowania i właściwej "dawki". EPLAN oferuje teraz wsparcie w postaci Store Share View. Jest to usługa oparta na Microsoft Azure, pozwalająca przenosić projekty EPLAN do chmury. Stanowi również podstawę przyszłych połączeń chmura-chmura. Pierwszym krokiem jest zaprezentowana przez EPLAN na targach Hannover Messe część usługi Store Share View, służąca do przeglądania, recenzowania i zgłaszania uwag do projektów przy wykorzystaniu funkcji redlining.
Podczas targów Hannover 2018 Firma EPLAN zaprezentowała nowy produkt EPLAN Cogineer Advanced oferujący możliwość automatyzacji, który będzie oferowany w oparciu o model "Software as a Service" (SaaS). EPLAN Cogineer jest podzielony na dwa obszary funkcjonalne: Designer i Project Builder, które będą mogły być wykorzystywane tylko jako rozwiązania w chmurze obliczeniowej z oddzielnymi licencjami. Bezpieczeństwo danych jest oczywiście zapewnione: prawa użytkownika w obszarze Designer, w którym definiowane są zestawy reguł i makra do automatycznego tworzenia schematów, można jasno zdefiniować za pomocą nowej funkcji Rights Management.
Udany format zeszłorocznych targów przechodzi do następnej rundy w ulepszonej wersji: 15 maja EPLAN wraz ze swoim partnerem, firmą Cideon zorganizują swoje trzecie wirtualne targi dotyczące trendów inżynieryjnych przyszłości. Co nowego: na wirtualnym stoisku zobaczymy cyfrową wersję tegorocznego stoiska firmy EPLAN i Cideon jaką mogliśmy zobaczyć w Hanowerze. Odwiedzający z całego świata będą mogli odbyć wirtualną wycieczkę po poszczególnych stanowiskach. Sprawdzone elementy z ostatnich dwóch lat targów, takie jak prezentacje informacyjne, pokazy na żywo najnowszych wersji oprogramowania oraz możliwość rozmowy z ekspertami z całego świata i nawiązywania kontaktów z innymi użytkownikami, będą dostępne również w tej edycji.
Podstawowe dane dla projektu są jak olej w silniku. Dzięki nim proces przebiega płynniej. Użytkownicy oszczędzają mnóstwo czasu, gdy mogą korzystać z gotowych makr i nie muszą tworzyć ich od podstaw. Począwszy od wersji 2.8, firma EPLAN oferuje zbiorczą kolekcję makr z dziedziny automatyzacji budynków. Te bezpłatne dane zwiększają korzyści dla użytkownika i uzupełniają kompleksowy zbiór danych urządzeń w EPLAN Data Portal. Ich pierwsza prezentacja odbyła się na targach Light & Building we Frankfurcie. Makro klimatyzacji zewnętrznej: Makro zewnętrznego układu klimatyzacji obejmuje na przykład skruber, grzałkę i prosty układ regulacji temperatury/wilgotności.
AutomationML umożliwia to! Nowe narzędzie integrujące EPLAN Electric P8 z Melsoft iQ Works firmy Mitsubishi Electric łączy inżynierię elektryczną z automatyką. Dane, takie jak na przykład adresy symboliczne mogą być teraz wymieniane dwukierunkowo z aktualnym pakietem oprogramowania. Rezultaty w EPLAN Electric P8 są imponujące: prawidłowe schematy, w tym okablowania magistrali dla komponentów PLC oraz najwyższej jakości konfiguracje sprzętowe.
EPLAN Cogineer, po raz pierwszy zaprezentowany na targach Hannover Messe, jest teraz pełnoprawnym członkiem Platformy EPLAN. To oprogramowanie do łatwego i szybkiego generowania schematów elektrycznych i projektów z zakresu pneumatyki i hydrauliki, pozwalające dodatkowo zwiększyć poziom automatyzacji. Na targach SPS IPC Drives, firma EPLAN zorganizowała pokaz przedpremierowy swojej pierwszej aplikacji w chmurze obliczeniowej. EPLAN Cogineer, bazujący na Microsoft Azure, zaoferuje teraz wartość dodaną rozwiązania inżynieryjnego bazującego na chmurze.
Od września dostępna jest nowa Platforma EPLAN w wersji 2.7. Spójny system digitalizacji i interdyscyplinarne podejście do procesów inżynieryjnych pozwalają na ciągłe rozszerzanie danych w całym łańcuchu wartości. Obsługa 19 języków, liczne aktualizacje oraz dwukierunkowa komunikacja z systemami automatyki – włączając w to TIA Portal firmy Siemens i Melsoft IQ firmy Mitsubishi – gwarantują większą efektywność procesów inżynieryjnych.