Olbrzymi sukces FAULHABER w konkursie „Fabryka Roku”
W niemieckim konkursie „Fabryka Roku” firma Dr. Fritz Faulhaber GmbH & Co. KG otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wyjątkowa produkcja małych partii” w roku 2018. Jury przekonały przede wszystkim ciągłe wysiłki w kierunku ulepszenia procesów, zaawansowana automatyzacja i synchronizacja w obrębie wszystkich zakładów produkcyjnych. Ceremonia przyznania nagród odbędzie się w dniu 21 marca 2019 roku podczas 27. konferencji „Fabryka Roku” w „Forum am Schlosspark” w Ludwigsburgu.
Konkurs „Fabryka Roku” to najbardziej uznany i mocno obsadzony konkurs, w którym partycypować mogą firmy produkcyjne ze wszystkich obszarów przemysłu w Niemczech, dysponujące co najmniej jednym zakładem i jednym oddziałem firmy oraz zatrudniające ponad 100 pracowników. Od roku 1992 w konkursie wystartowało ponad 2000 firm. Dla firmy FAULHABER wygrana w swojej kategorii stanowi potwierdzenie szczególnych zdolności produkcyjnych w odniesieniu do kompleksowości oraz różnorodności zamówień klientów, jak również do stosownej elastyczności w zakresie koniecznej liczby wytworzonych produktów. - Naszą filozofią jest bycie zawsze o krok do przodu pod względem technologicznym. Jesteśmy pionierami, projektujemy rozwiązania napędowe będące unikalnymi pod względem precyzji oraz niezawodności w najmniejszych przestrzeniach, które przenoszą nas ku granicom tego, co mechaniczne możliwe, i to przy produkcji zgodnie z zamówieniami klientów, nawet w pojedynczych partiach – podkreśla CEO dr Thomas Bertolini.
Dziesięć do dwunastu nowych produktów dziennie
Optymalne rozwiązanie napędowe składające się z silnika, przekładni, enkodera, elektroniki i wyposażenia oferuje klientom wykorzystanie ponad 25 milionów dostępnych kombinacji oferowanych przez FAULHABER. - Dziennie tworzonych jest dziesięć do dwunastu nowych produktów, nigdy wcześniej nie wyprodukowanych w danej formie – mówi Hubert Renner, kierownik produkcji. Nie umniejsza to faktu, że wszystkie zamówienia realizowane są z zamiarem ich wysyłki w przeciągu dwóch tygodni. - Aby tak mogło się stać, w zakładach, w których wytwarzane są podzespoły napędów dla określonych zamówień stosujemy metodę zsynchronizowanej produkcji równocześnie w pięciu różnych lokalizacjach w Niemczech, na Węgrzech, w Rumunii i Szwajcarii. Produkty te są następnie montowane – wyjaśnia Jan Patrick Schindler, kierownik produkcji.
Zdolności produkcyjne i siła innowacji
Ponadto niemal wszyscy pracownicy biorą udział w procesie ciągłego ulepszania: co roku wdrażanych jest ponad 2000 propozycji ulepszeń opracowanych przez personel. - Najpierw określamy cele, które wydają się być nieosiągalne i w procesie żmudnej pracy ustalamy, w jaki sposób możemy je zrealizować, – wyjaśnia Hubert Renner. W trakcie audytu w ramach konkursu, A.T. Kearney stwierdził, że specjaliści z dziedziny napędów dysponują strukturą organizacji zorientowaną na proces, w której synchronizacja i automatyzacja są motorem procesu produkcji. Zaimponowało to także jury ekspertów, które przyznało firmie FAULHABER nagrodę Fabryki Roku w kategorii Wyjątkowa produkcja małych partii. Ta potwierdzona zdolność produkcyjna idzie w parze z siłą innowacji, co dało swój wyraz w znalezieniu się w gronie 100 najlepszych innowatorów roku. Siedziba firmy w Schönaich niedaleko Stuttgartu po raz trzeci może być dumna z przynależności do elity innowacji wśród średnich i małych przedsiębiorstw w Niemczech. W trakcie niezależnego procesu wyboru pod przewodnictwem prof. dr. Nikolausa Franke, firma przekonała jury w szczególności w kategorii Sukces w innowacji.
W przyszłości firma FAULHABER zmotywowana dwiema nagrodami będzie nadal koncentrować się na aktywnej integracji pracowników, optymalizacji procedur, procesów i struktur oraz na zadowoleniu klienta.
Dwudniowa konferencja w Ludwigsburgu
Konferencja „Fabryka Roku”, organizowana w dniach 21 i 22 marca 2019 przez SV Veranstaltungen GmbH wraz z A.T. Kearney i wydawnictwem targowym Produktion, kończy 27. doroczny konkurs. W trakcie tego dwudniowego wydarzenia, dyrektorzy zwycićskich fabryk zaprezentują swoje rozwiązania. Z ramienia Dr. Fritz Faulhaber GmbH & Co. KG, Hubert Renner rozwinie temat „Produkcja na żądanie – produkcja na zamówienie w kontekście produkcji zsynchronizowanej lokalizacyjnie i w wariancie o wielkiej różnorodności”. Jednym z najbardziej ekscytujących punktów dwóch dni w Ludwigsburgu jest ceremonia wręczenia nagród, która odbędzie się wieczorem 21 marca 2019 roku.