www.przemysl-polska.com
NSK

Nowa aplikacja mobilna pomaga firmie NSK w walce z podrabianymi produktami

Firma NSK we współpracy z WBA (World Bearing Association, Światowym Stowarzyszeniem Producentów Łożysk) opracowała nową aplikację pomagającą w walce z bieżącym problemem fałszowania łożysk. W ostatnich latach firma blisko współpracowała z WBA, JBIA (Japan Bearing Industry Association, Japońskim Stowarzyszeniem Przemysłu Łożyskowego) i z lokalnymi władzami na całym świecie w celu egzekwowania prawa i przepisów wobec fałszerzy oraz wyeliminowania z rynku podrabianych łożysk.

Założona ponad 100 lat temu firma NSK jest dziś powszechnie szanowana i doceniana na całym świecie za produkcję wysokiej jakości, niezawodnych produktów łożyskowych, które są wykorzystywane w wielu różnych kluczowych branżach, włączając w to przemysł samochodowy.
W rezultacie marka NSK stała się głównym celem fałszerzy. Nieuczciwi przedsiębiorcy handlujący fałszywymi łożyskami narażają nie tylko własne firmy - pozyskując i sprzedając bez skrupułów łożyska gorszej jakości - ale także użytkowników końcowych, którzy nieświadomie kupują te produkty w przekonaniu, że otrzymują »prawdziwą jakość» za niższą cenę. Dodatkowo takie łożyska cechują się wysoką podatnością na przedwczesne, nawet katastrofalne uszkodzenia, co stanowi nieodłączne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę te uwarunkowania, NSK podejmuje różnorakie działania w zakresie walki z fałszowaniem łożysk - ostatnio dołączyła do nich aplikacja ‘NSK Verify ’. Umożliwia ona klientom weryfikację autentyczności łożysk poprzez skanowanie specjalnego kodu 2D umieszczonego na opakowaniu.

Kolejnym etapem działań na rzecz wyeliminowania fałszywych łożysk była współpraca NSK z kilkoma głównymi firmami łożyskowymi w zakresie opracowania kolejnej aplikacji „WBA Bearing Authenticator: WBACheck”. Najnowsza aplikacja jest w stanie ocenić autentyczność łożysk firm stowarzyszonych w WBA, także za pomocą skanowania kodów 2D. Takie szybkie działanie ułatwia klientom nabywającym łożyska od różnych firm weryfikację oryginalności produktów. Co więcej, jeśli zostanie wykryte niezarejestrowane łożysko, aplikacja sama automatycznie powiadomi NSK. Aplikacja WBACheck jest dostępna do pobrania na oficjalnej stronie WBA www.stopfakebearings.com

Zatrzymywanie fałszerzy jest działaniem kosztownym i czasochłonnym, jednak firma NSK nie ustaje w wysiłkach ograniczających proceder handlu podrobionymi łożyskami, tak aby zapewnić klientom na całym świecie możliwość pewnego zakupu i bezpiecznego używania produktów NSK.

1) Skanowanie kodu 2D przy użyciu mobilnej aplikacji „NSK Verify” pozwala określić autentyczność łożysk


Nowa aplikacja mobilna pomaga firmie NSK w walce z podrabianymi produktami

2) Przykłady sfałszowanych opakowań łożysk NSK zatrzymane przez policję
 

Nowa aplikacja mobilna pomaga firmie NSK w walce z podrabianymi produktami

 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP