www.przemysl-polska.com
NSK

Prowadnice liniowe NSK optymalnym rozwiązaniem dla maszyn do produkcji maseczek

Gdy brytyjska firma specjalizująca się w dziedzinie automatyki i konstrukcji maszyn została poproszona o wyprodukowanie maseczek ochronnych w związku z rozwojem pandemii COVID-19, zwróciła się do proaktywnego zespołu NSK z prośbą o dostawę prowadnic liniowych o długiej żywotności serii NH.

Rodzinna firma Sims Engineering (www.simsengineering.com) została założona w 1982 r. i specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów zautomatyzowanych oraz maszyn specjalnego przeznaczenia. Większość prac wykonywanych przez tę firmę akredytowaną na zgodność z ISO9001 jest przeznaczona dla klientów z sektora motoryzacyjnego, farmaceutycznego i spożywczego. Jednak gdy nadeszła pandemia COVID-19, firma natychmiast odpowiedziała na prośbę o konstrukcję automatycznych maszyn do produkcji maseczek ochronnych.

Firma Sims Engineering znana jest ze swojej zdolności do produkcji maszyn w krótkim czasie. Spółka konstruowała maszyny do produkcji maseczek już wiele lat temu, więc obecnie trzeba było tylko zaktualizować projekt i opracować niezawodne, innowacyjne i wydajne rozwiązanie, które maksymalizowałoby produktywność i jakość.

Zautomatyzowane maszyny do produkcji masek konstruowane przez Sims Engineering są bardzo złożone, posiadając całkowicie zintegrowane systemy cięcia, składania i montażu do produkcji składanych na płasko masek z tkaniny. Do wycinania profilu materiału maski wykorzystywany jest precyzyjny zestaw stempli i matryc.

Aby zapewnić płynny, wydajny i skuteczny ruch maszyn, spółka zwróciła się do swojego wieloletniego partnera technologicznego, firmy NSK. Od 20 lat NSK dostarcza Sims Engineering prowadnice liniowe z serii NH/NS (oraz ich poprzednie modele), które pasują do szerokiej gamy maszyn i systemów konstruowanych przez brytyjską firmę.

W maszynach do masek prowadnice liniowe muszą zapewniać wysokie prędkości i dużą nośność, jednocześnie oferując minimalny poziom szumu i zwiększoną niezawodność. Firma wiedziała, że seria NH spełni te wymagania.

Prowadnice liniowe NH/NS zapewniają dłuższą żywotność niż standardowe produkty dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak specjalnie opracowana geometria rowków. Inne korzyści dla użytkownika obejmują dużą obciążalność dynamiczną, wysoką wydajność, długie okresy międzyobsługowe, niski poziom szumu, łatwość instalacji i standardową dokładność, przewyższającą konwencjonalne alternatywy.

Firma Sims Engineering z zadowoleniem odkryła, że warsztat NSK w zakładzie w Newark w Wielkiej Brytanii był otwarty podczas lockdownu. Zaledwie pięć dni po złożeniu zamówienia firma NSK dostarczyła pierwsze prowadnice liniowe serii NH.

Oprócz magazynowania standardowych jednostek zakład NSK Newark ma szerokie możliwości spełniania wymagań dotyczących określonych długości, rodzajów powłok, uszczelnień i smarów przy utrzymaniu krótkich terminów realizacji. Chociaż zakład posiada zapasy prowadnic liniowych NH/NS w rozmiarach od 15 do 65 - zaspokajających popyt z całej Wielkiej Brytanii i Europy - to dobrze wyposażony własny warsztat jest w stanie sprostać specjalnym zamówieniom nawet w ciągu pięciu dni.

W roku 2020 firma NSK dostarczyła firmie Sims Engineering wiele prowadnic liniowych NH do maszyn produkujących maski. Obecnie są konstruowane trzy takie maszyny, ponieważ lokalne zapotrzebowanie na maski stale rośnie.

Wszystkie prowadnice liniowe serii NH dla Sims Engineering są dostarczane z jednostkami smarującymi K1 firmy NSK, w których środek smarny jest trwale osadzony w materiale nośnikowym i stopniowo uwalniany, tak aby zapewnić długotrwałe smarowanie. Dokładne uszczelnienie K1 zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do powierzchni tocznej prowadnicy liniowej, a ponadto do otoczenia są uwalniane znacznie mniejsze ilości smaru niż w przypadku standardowych rozwiązań.

Jako kolejną opcję firma NSK niedawno wprowadziła zespół smarujący K1-L, zawierający nowy materiał nośnikowy na bazie poliolefin ze znacznie większą rezerwą smaru, co zapewnia nawet dwukrotnie dłuższy okres eksploatacji niż w przypadku serii K1.

1) Zautomatyzowane maszyny do produkcji masek opracowane przez Sims Engineering są wyposażone w prowadnice liniowe serii NH firmy NSK. Zdjęcie: Sims Engineering


Prowadnice liniowe NSK optymalnym rozwiązaniem dla maszyn do produkcji maseczek

2) Prowadnice liniowe serii NH firmy NSK zapewniają dwukrotnie dłuższą żywotność w porównaniu z produktami standardowymi. Fot. NSK


Prowadnice liniowe NSK optymalnym rozwiązaniem dla maszyn do produkcji maseczek

3) Prowadnice liniowe NH/NS dostarczane przez NSK do firmy Sims Engineering wykorzystują jednostki smarujące K1. Fot. NSK


Prowadnice liniowe NSK optymalnym rozwiązaniem dla maszyn do produkcji maseczek

4) Nowe jednostki smarujące NSK K1-L zapewniają dwukrotnie dłuższy okres eksploatacji w porównaniu do serii K1. Fot. NSK


Prowadnice liniowe NSK optymalnym rozwiązaniem dla maszyn do produkcji maseczek

 


  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP