www.przemysl-polska.com
SCHUNK News

AUTOMATYZACJA PLUS ENTUZJAZM: PO PROSTU ZACZNIJ WDRAŻAĆ ROZWIĄZANIA

SCHUNK zaprezentuje wszechstronną ofertę komponentów automatyki do wymagających zastosowań na tegorocznych targach Automatica, które odbędą się od 22 czerwca do 24 czerwca 2021 r. w nowym, wyłącznie cyfrowym formacie, czyli „Automatica Sprint”. Program obejmuje udoskonalone moduły ułatwiające rozpoczęcie automatyzacji robotyki, najważniejsze informacje dotyczące nowych, rozwijających się rynków oraz trzy transmisje na żywo dotyczące takich tematów, jak usuwanie materiałów przez roboty, e-mobilność i branża biotechnologiczna. Zainteresowani mogą ubiegać się o bezpłatne kody wejściowe.

AUTOMATYZACJA PLUS ENTUZJAZM: PO PROSTU ZACZNIJ WDRAŻAĆ ROZWIĄZANIA

„Automatyzacja wkracza w coraz więcej obszarów i trzeba jej to jak najbardziej ułatwić”,
podkreśla Johannes Ketterer, wiceprezes wykonawczy ds. technologii mocowań. Przykładowo dzięki nowym narzędziom do usuwania materiału przez roboty firma SCHUNK wkracza na nową dziedzinę zautomatyzowanego gratowania, polerowania i szlifowania detali: te etapy pracy były dotychczas wykonywane w większości ręcznie, ponieważ połączenie „zmysłu” i kontroli wzrokowej wykonywanej przez ludzi ze zautomatyzowanymi narzędziami i robotami mogło zostać wdrożone do produkcji tylko przy dużych kosztach. Jednak procesy wykonywane ręcznie wiążą się z dużym nakładem czasu i zagrożeniami dla pracowników. Obecnie dzięki zastosowaniu robotów i narzędzi SCHUNK, wiele etapów obróbki można zautomatyzować i wykonać szybciej, lepiej i taniej. Wynika to z faktu, że roboty mogą wykonywać zarówno załadunek, jak i obróbkę. Transmisja na żywo doskonale pokazuje potencjał automatyzacji procesów ręcznej obróbki.


AUTOMATYZACJA PLUS ENTUZJAZM: PO PROSTU ZACZNIJ WDRAŻAĆ ROZWIĄZANIA
Technologia chwytaków ADHESO opiera się na zasadzie adhezji i wykorzystuje oddziaływania międzycząsteczkowe van der Waalsa do delikatnej obsługi różnego rodzaju detali.

Podczas innej transmisji na żywo SCHUNK omawia „e-mobilność”, koncentrując się na rozwoju elektromobilności i pojazdów elektrycznych, który jest z wielkim zaangażowaniem promowany przez przemysł motoryzacyjny. W tej transmisji na żywo wykorzystano przykład innowacyjnej i niedawno nagrodzonej technologii chwytaka ADHESO, demonstrując delikatną i bezresztkową obsługę ogniw paliwowych oraz bardzo wrażliwych folii akumulatorowych. Ponadto bezpośrednio napędzane, precyzyjne osie liniowe i chwytaki SCHUNK są wykorzystywane do precyzyjnego, szybkiego montażu stojanów wykonanych w technologii „hairpin”.


AUTOMATYZACJA PLUS ENTUZJAZM: PO PROSTU ZACZNIJ WDRAŻAĆ ROZWIĄZANIA
Chwytak MPG-plus z pokrywą ochronną w szczególności przeznaczony jest do obsługi detali w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym.

SCHUNK wyznacza również standardy w automatyzacji jako doświadczony i niezawodny partner branży biotechnologicznej, która niezwykle szybko się rozwija i stale tworzy nowe procesy produkcyjne, produkty technologii medycznej i leki. Dzięki globalnej sieci dystrybucji i specjalistycznej wiedzy w zakresie zastosowań w prawie każdym obszarze branży biotechnologicznej firma SCHUNK oferuje niestandardowe rozwiązania i kompleksowe portfolio produktów twórcom instalacji i specjalistom ds. automatyki. To portfolio produktów obejmuje sprawdzony chwytak MPG-plus do obsługi małych elementów, który znajduje szerokie zastosowanie w produkcji podzespołów medycznych. Jest on certyfikowany do użytku w pomieszczeniach sterylnych i standardowo wyposażony w smarowanie zgodne z H1. Wersja chwytaka z pokrywą ochronną to rozwiązanie o wysokiej wydajności, odpowiednie do zastosowań zapewniających stopień ochrony IP 54. Dzięki zastosowaniu inteligentnych chwytaków, takich jak SCHUNK EGI do małych elementów, użytkownicy z branży medycznej i precyzyjnej obsługi laboratoryjnej osiągają wysoki stopień elastyczności działania. Podczas transmisji na żywo staje się oczywiste, że te trwałe, wysokiej klasy produkty oraz ich bogaty zakres wyposażenia dodatkowego i różne opcje mają ugruntowaną pozycję w wymagających i bogatych w warianty zastosowaniach montażowych i obsługowych w branży technologii medycznych i laboratoryjnych, a także w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.


AUTOMATYZACJA PLUS ENTUZJAZM: PO PROSTU ZACZNIJ WDRAŻAĆ ROZWIĄZANIA
Firma SCHUNK upraszcza wejście w świat lekkiej robotyki, oferując portfolio produktów Plug & Work dla kobotów firm Doosan Robotics, Techman Robot i Universal Robots.

„Nasza wszechstronna specjalistyczna wiedza w zakresie zastosowań czyni nas idealnymi partnerami w zakresie automatyzacji zarówno na tradycyjnych, jak i nowych rynkach”,
zauważa Johannes Ketterer. „Użytkownicy czerpią korzyści z szybkiej i łatwej realizacji zadań automatyzacji oraz wydajnych i ekonomicznych procesów. Podczas Automatica Sprint 2021 będziecie mogli Państwo przekonać się, jak skutecznie i z pełną mocą w ciągu ostatnich kilku miesięcy rozwinęliśmy nowe technologie i cyfryzację.”

www.schunk.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP