www.przemysl-polska.com
SCHUNK News

WYMIANA POMYSŁÓW NA RZECZ PRZYSZŁOŚCI LET'S MOVE– TARGI AUTOMATICA

Let's MOVE– targi automatica dla firmy SCHUNK przebiegały przede wszystkim pod znakiem stymulującej dyskusji. SCHUNK jako ekspert ds. zastosowań zademonstrował szeroki zakres wiedzy fachowej w dziedzinie automatyzacji, wykorzystując innowacyjne podejścia do przenoszenia i przetwarzania materiałów. Czołowe targi inteligentnej automatyzacji i robotyki wyznaczyły kierunek dla branży.

WYMIANA POMYSŁÓW NA RZECZ PRZYSZŁOŚCI LET'S MOVE– TARGI AUTOMATICA

Jaki kurs obierze branża automatyzacji? Czterodniowe targi automatica w Monachium dostarczyły odpowiedzi, ale także postawiły nowe i naglące pytania. SCHUNK po raz pierwszy zaprezentował się publicznie na tym wydarzeniu z nową misją korporacyjna „Hand in hand for tomorrow” („Ramię w ramię na rzecz jutra”), która wskazuje drogę, jaką obiera ta rodzinna firma. Branża automatyzacji zmienia się i nabiera tempa ze względu na rosnącą modularyzację, otwarte interfejsy i łatwą dostępność. SCHUNK jako ekspert w dziedzinie automatyzacji chce aktywnie kształtować tę zmianę wraz z klientami i partnerami oraz napędzać ją – dzięki nowym koncepcjom automatyzacji, rozwiązaniom branżowym i usługom cyfrowym.

Przyszłościowe układy pneumatyczne
Firma SCHUNK przywiozła ze sobą do Monachium kilka nowych siłowników pneumatycznych – technologię, która w przyszłości nadal będzie miała kluczowe znaczenie w wielu dziedzinach ze względu na solidność i niezawodność procesu. W tym celu firma SCHUNK wykorzystała całe swoje doświadczenie w opracowywaniu narzędzi cyfrowych, które znacznie skrócą czas i nakład wymagane do planowania i zakupów w przyszłości. Nowe, oparte na przeglądarce konfiguratory bez licencji mogą być już używane do indywidualnego planowania, integracji i zamawiania chwytaków pneumatycznych i palców chwytaka SCHUNK bezpośrednio w sklepie internetowym. Wkrótce dodane zostaną również chwytaki elektryczne i płyty adaptacyjne. Odwiedzający mogli wypróbować nowy konfigurator chwytaków do prezentowanego po raz pierwszy chwytaka PLG o długim skoku i złożyć wybrany chwytak na żywo w zaledwie 10 minut. Nowy pneumatyczny mocarz o imponującym skoku 400 mm na stronę jest szczególnie godny zainteresowania w przypadku dużych zadań w zakresie przenoszenia materiałów w branży opakowaniowej, motoryzacyjnej, AGD lub logistycznej. Zaawansowane technologie i cyfrowe funkcje odnajdujemy również w nowym, pneumatycznym chwytaku uniwersalnym PGL-plus-P. Jest pierwszym chwytakiem w swoim rodzaju, który ma w standardzie bezpieczeństwo funkcjonalne dzięki certyfikowanemu, bezpiecznemu podtrzymywaniu siły chwytania GripGuard i zintegrowanemu systemowi czujników IOL.


WYMIANA POMYSŁÓW NA RZECZ PRZYSZŁOŚCI LET'S MOVE– TARGI AUTOMATICA

Przyczepność jak u gekona
SCHUNK zaprezentował możliwości automatyzacji z różnymi ruchomymi demonstratorami do przenoszenia materiałów w technologii pneumatycznej, elektrycznej, magnetycznej i adhezyjnej. Po długiej przerwie w targach odwiedzający mogli po raz pierwszy przekonać się o złożonej i wielokrotnie nagradzanej technologii chwytania ADHESO. Inspirowane przyrodą chwytaki niczym u gekona nie zużywają żadnej energii. W naturalnej kolei rzeczy ciekawscy goście brali chwytaki adhezyjne i testowali je na różnych przedmiotach, z których część przynieśli ze sobą. Podejścia uwzględniające automatyzację można znaleźć również w innych obszarach. Dzieje się tak, ponieważ roboty nie tylko ładują i rozładowują maszyny oraz pomagają w montażu, ale także podejmują się niepopularnych, ale kluczowych zadań obróbczych, takich jak gratowanie, szlifowanie czy polerowanie. SCHUNK jako ekspert ds. automatyzacji kilka razy dziennie demonstrował na żywo, jak to działa. Dzięki narzędziom R-EMENDO wiele zadań można automatycznie powiązać bezpośrednio z procesem obróbki w obrabiarce.


WYMIANA POMYSŁÓW NA RZECZ PRZYSZŁOŚCI LET'S MOVE– TARGI AUTOMATICA

Eksperci między sobą
Oprócz prezentacji innowacyjnych technologii produktowych, jedna kwestia była ważniejsza niż kiedykolwiek: wymiana pomysłów. Dyskusja w gronie ekspertów, która zgromadziła przedstawicieli różnych dziedzin automatyki, stworzyła ramy dla tej wymiany. Pod hasłem „Enable Automation” („Stymulujmy automatyzację”) start-upy, producenci robotów, integratorzy systemów i platformy dołączyli do firmy SCHUNK, aby omówić przyszłe wyzwania i możliwości projektowe dla rozwijającego się sektora automatyzacji. Spotkanie okrągłego stołu, zainicjowane przez firmę SCHUNK, było moderowane przez Armina Barnitzkego, redaktora naczelnego czasopisma branżowego Automationspraxis. Uczestnicy zgodzili się, że w przyszłości należy bardziej skupić się na klientach i ich potrzebach. Ten nowy pomysł jest już realizowany w CoLabs firmy SCHUNK, jak wyjaśnił dyrektor operacyjny SCHUNK Johannes Ketterer: „Jedynym celem naszych CoLabs jest umożliwienie automatyzacji. Dzięki zwinności i ustandaryzowanym komponentom weryfikujemy koncepcję i pokazujemy nowicjuszom w dziedzinie automatyzacji, że ich obecne procesy ręczne można zasadniczo zautomatyzować. Zmniejsza to nie tylko ryzyko techniczne, ale także bariery, z którymi borykają się nasi klienci na początku automatyzacji”. Idea uczynienia wiedzy tak łatwo dostępną, jak tylko możliwe, przyświeca również platformom automatyzacji, takim jak Unchained Robotics, której dyrektor generalny Mladen Milicevic również zasiadał przy okrągłym stole.

Pozostali uczestnicy to Katja Butterweck, globalna specjalistka ds. produktu w ABB, dr Rüdiger Brockmann, dyrektor techniczny i dyrektor ds. bezpieczeństwa w Zeltwanger, Dirk Engelbrecht, dyrektor generalny andugo oraz Thomas Retzlaff, wiceprezes ds. rozwoju współpracy partnerskiej i ekosystemów w Wandelbots. Otwarta wymiana nie tylko w imponujący sposób pokazała, jakie podejścia kierują się różnymi graczami, ale przede wszystkim, że w przyszłości współpraca będzie podstawowym warunkiem pomyślnej automatyzacji.

www.schunk.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP