www.przemysl-polska.com
SCHUNK News

PLUG & WORK ─ TERAZ DOSTĘPNE RÓWNIEŻ DO KOBOTÓW FIRM OMRON I FANUC

Koboty w ostatnich latach w decydujący sposób ukształtowały robotykę przemysłową ─ i wciąż zyskują na popularności. Aby umożliwić użytkownikom szybką i łatwą pracę z lekkimi robotami przemysłowymi, firma SCHUNK rozszerza swoje portfolio Plug & Work obejmujące idealnie dopasowane standardowe komponenty do lekkich robotów firm OMRON i FANUC. To jest rozszerzenie gamy Plug & Work już dostępnych dla marek Universal Robots, Doosan Robotics i Techman Robot. Rozwiązania te można wykorzystać do realizacji różnorodnych scenariuszy automatyzacji w bardzo krótkim czasie.

PLUG & WORK ─ TERAZ DOSTĘPNE RÓWNIEŻ DO KOBOTÓW FIRM OMRON I FANUC

Koboty są lekkie, elastyczne w użyciu i łatwe do zaprogramowania. Mogą być używane do automatyzacji powtarzalnych zadań, takich jak załadunek i rozładunek maszyny lub montaż – szybko i ekonomicznie. Nic więc dziwnego, że są one obecnie integralną częścią robotyki przemysłowej i zyskują coraz większe znaczenie. Nawet małe i średnie firmy coraz bardziej automatyzują swoje zadania produkcyjne i logistyczne. Aby maksymalnie ułatwić użytkownikom wyposażenie swojego nowego pomocnika, firma SCHUNK oferuje kompleksowe, kompletne programy dla kobotów i lekkich robotów różnych producentów. Oferta Plug & Work obejmuje chwytaki pneumatyczne i elektryczne, współdziałające moduły chwytające do zastosowań współpracujących oraz systemy szybkiej wymiany.


PLUG & WORK ─ TERAZ DOSTĘPNE RÓWNIEŻ DO KOBOTÓW FIRM OMRON I FANUC
Standardowe komponenty portfolio Plug & Work firmy SCHUNK obejmują szeroki zakres scenariuszy automatyzacji.

Komponenty i bezpośrednie połączenie dla wielu producentów

Oprócz gotowego do podłączenia portfolio dla Universal Robots, lider kompetencji w zakresie systemów chwytania i technologii mocowania oferuje od końca 2020 r. również proste wyposażenie dla lekkich robotów marek Doosan Robotics i Techman Robot. Teraz dodaje do swojej oferty Plug & Work kolejnych producentów: od sierpnia do portfolio dołączą komponenty do robotów firm OMRON i FANUC. Firma SCHUNK oferuje między innymi uniwersalny chwytak EGH o swobodnie programowalnym skoku całkowitym 80 mm oraz chwytak współpracujący do małych elementów Co-act EGP-C dla obu producentów. SCHUNK uzupełnia również EGP-C o bezpośrednie połączenie z lekkimi robotami YASKAWA i Mitsubishi Electric. Rozszerzenie o innych producentów kobotów już czeka na swoją kolej.

Opracowanie konkretnego zastosowania robota w CoLab

Znormalizowane komponenty portfolio Plug & Work obejmują różnorodne zastosowania lekkich robotów, od kontroli jakości, przez montaż i obsługę, po załadunek i rozładunek maszyn. Eksperci z centrum zastosowań robotów CoLab pomagają klientom w rozwoju konkretnych zastosowań. Wspólnie z klientem zestawiają odpowiednie komponenty do konkretnego zastosowania kobotów i testują ich zastosowanie oraz wykonalność. W tym celu dostępnych jest obecnie osiemnaście robotów przemysłowych i kobotów, a także specjalnie wyposażone komórki do lekkich konstrukcji, roboty przemysłowe i konfiguracje testowe. SCHUNK oferuje swoim klientom nie tylko kompleksowe portfolio idealnie dopasowanych chwytaków i systemów szybkiej wymiany robotów różnych producentów, ale także odpowiednią wiedzę na temat zastosowań. Pozwala to zarówno profesjonalistom, jak i początkującym automatykom wykorzystać potencjał kobotów w swoich zastosowaniach.

www.schunk.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP