www.przemysl-polska.com
NORD Drivesystems

Nowy napęd przemysłowy Maxxdrive® XD od Nord – do wszelkiego rodzaju urządzeń dźwigowych

Zadania związane z podnoszeniem mają specyficzne wymagania wobec montażu napędów. Nord Drivesystems opracowało Maxxdrive XD, przekładnię przemysłową o powiększonej odległości pomiędzy osiami, której konstrukcja umożliwia konfigurację przekładni, silnika i bębna w kształt litery U.

Nowy napęd przemysłowy Maxxdrive® XD od Nord – do wszelkiego rodzaju urządzeń dźwigowych
NORD-MAXXDRIVE-XD.jpg: Obudowa napędu Maxxdrive XD została opracowana specjalnie dla zastosowań dźwigowych i zoptymalizowana pod kątem obciążeń skierowanych w dół. Obraz: Nord Drivesystems.

Nowe przekłądnie przemysłowe Maxxdrive XD oferowane przez niemieckiego producenta napędów zamykają dotychczasową lukę w oferowanym portfolio. ‘Możemy obecnie zaoferować naszym klientom pełny pakiet napędów ruchowych i podnośnikowych dla żurawi od pojedynczego źródła’, powiedział Jörg Niermann, szef marketingu w Nord. Tak samo, jak w przypadku wszystkich reduktorów Nord, zastosowano sprawdzoną zasadę wytrzymałej jednoczęściowej obudowy Unicase. Podczas prac rozwojowych, obudowę Maxxdrive XD opracowano specjalnie dla zastosowań podnośnikowych, i zoptymalizowano pod kątem obciążeń w dół. Wydłużony układ stopni przełożenia umożliwiał także precyzyjny dobór wymiarów przekładni, zapewniając odpowiednią odległość między osiami – dzięki czemu uniknięto powszechnie spotykanego problemu przeskalowania.

Standaryzacja i redukcja wariantów
Nord obecnie oferuje nowy napęd Maxxdrive XD w pięciu rozmiarach, o odległościach osi wynoszących od 509 do 963 mm, w wersjach o trzech lub czterech stopniach przełożenia. Wymiary obudów i odległości osi są takie same w wersjach z trzema, jak i czterema stopniami. Dzięki temu klienci mogą standaryzować swoje żurawie i redukować liczbę wersji podczas budowy. Dzięki wariantowi o trzech lub czterech stopniach przełożenia, napęd Maxxdrive XD obejmuje bardzo szeroki zakres prędkości, o maksymalnym znamionowym przełożeniu wynoszącym i=355. Stały moment obrotowy przez cały zakres przełożeń gwarantuje wysoką wydajność eksploatacyjną. ‘Jesteśmy szczęśliwi, że możemy teraz zaoferować rozwiązania napędowe, które są ekonomiczne i dostosowane do potrzeb odbiorców oraz odznaczają się najwyższą jakością wykonania Nord’ – podkreślił Niermann.

Seryjne komponenty – szybkie dostawy
Do produkcji napędu Maxxdrive XD, NORD wykorzystuje sprawdzone i przetestowane standardowe komponenty z doskonałej palety jednostek przemysłowych Nord. Dzięki temu klienci otrzymują szereg możliwości, a my możemy zapewnić krótkie terminy dostaw. Prócz tego, w obudowie można umieścić otwór rewizyjny pozwalający na kontrolę wzrokową wnętrza bez konieczności demontażu przekładni. Dostępne wersje kolorystyczne to żeliwo szare (GJL) lub sferoidalne (GJS).

Przekładnia przemysłowa o szerokim wachlarzu zastosowań
Napędy Maxxdrive XD nadają się do zastosowania w elementach podnośnikowych wszelkiego rodzaju żurawi: Od portowych i kontenerowych, do podstropowych i suwnicowych, ale także do przechowywania kontenerów i zwojów na regałach wysokiego składowania. Dzięki temu są przeznaczone nie tylko dla portów, logistyki oraz stoczni – ale także dla przemysłu metalowego, chemicznego i papierniczego, wydobywczego oraz do przeładunku towarów sypkich.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP